Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 recap a jiné.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 recap a jiné.

    Ahoj,

    Potřeboval bych udělat recap na jedné A1200 a celkově dat Amigu do provozuschopného stavu. Amiga je funkční! Hlavně né žádnou turbínu proboha! . Pokud by byl k prodeji zdroj k A1200, možná se domluvíme. Dále řeším, jestli Amigu vybavit Gotekem, nebo USB verziou HxC. Potřebuji pohodlně přenášet soubory z PC do Amigy pro testování mých programů na realném železe. Hlavní tvorba bude v emulaci a nevím jaké výhody pro tuhle činnost má jedno nebo druhé řešení krom toho, že Gotek je o něco levnější. Možná se domluvíme na redukci IDE/CF pro interní řešeni HDD. Není podmínkou vše co jsem napsal splnit. Vše je o domluvě a možnostech, ale čím více z toho co jsem napsal je možný, tím lépe. Co nejméně potřebuji je ten zdroj(mám doma jeden k jiné A1200) a tu interní redukci z IDE na CF, Amiga má HDD. Prosím o uvedení cen co za co třeba přes PM. Díky!
    Amiga - PMD 85

    #2
    O: A1200 recap a jiné.

    Jen se připomínám, zatím se nikdo neozval. Amiga koupena, čeká zabalená u prodejce. Pokud se v dohledné době nenajde nikdo, kdo by mi alespoň z části dal Amigu dohromady, poputuje mne a budu řešit dál, to se mi ale zdá být zbytečné a jednodušší ji poslat rovnou na další "zpracování". Nechtějte, aby jsem tu Amigu vlastnoručně nechtěně zlikvidoval, já tady doma mikropájku mám z časů mých omylů v rámci mého života. Já se radši ale opravdu budu věnovat spíše tomu programování... .
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #3
      O: A1200 recap a jiné.

      Hoj, HxC neviem, ten som nikdy nemal. Gotek je dobry podla mna pre A500, ked nemas harddisk. Nahadzes obrazy diskiet a hras. Obidve zariadenia mi pridu skor na hry. HxC cez usb by pre Teba mohlo mat zmysel. Alebo pouzit CF reduciu do PCMCIA a prenasat data na CF karte, pripadne pouzit PCMCIA sietovku (wifi alebo kablovu).

      CF redukcia namiesto hdd stoji par korun, navod na instalaciu je na portale. Ja bysom jej dal prednost pred Hdd, ale to je skor moja osobna preferencia..
      A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

      Komentovat


        #4
        O: A1200 recap a jiné.

        Už sa mi "niekto" ) na recap ozval na OC.

        To čo som napísal na OC:

        OK. Tak tedy zkusím ten Gotek asi. Předpokládám, ze s tím softvérem z HxC a i bez toho softvéru z HxC není nutný po zkopírování souboru z PC do Amigy pomocí Goteku kvůli nečemu Amigu resetovat - to bych nechtěl! Předpokládám, že měl Jack_Free v jiném vláknu tím restartem Amigy po zkopírování souboru z HxC na mysli klasický ADF soubor a hru, co jde mimo mne. Potřebuji do Amigy kopírovat jakýkoliv soubor co by mělo být možné u Goteku jak s/bez softvéru z HxC. Softvér z HxC u Goteku dle všeho zpříjemní kopírování souborů tím, že se soubor vlatne přetáhne na nejakou lištu a je to. Je to tak?

        Jednoduše napsáno potřebuji řešení, kdy budu mít zaplé PC, zaplou Amigu. Propojenou Amigu s PC (pořád spolu a svorně) a pořád mít možnost z PC do Amigy kopírovat nějaký soubor.
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #5
          O: A1200 recap a jiné.

          Jestli se ptáš na to jak máme propojený Amigy s PCčkama, tak já funguju přes PCMCIA-CF redukci a na PC mám USB-CF čtečku. Samozřejmě mluvím o přehazování CF karty za chodu obou počítačů bez potřeby nějakého rebootu.

          Podobně snadné je přesun dat po síti, buď SMB (klasické sdílení adresáře buď na Amize, nebo na PC) nebo FTP (já mám třeba na PC lokální FTP server a na Amize na na něj připojuji).

          Gotek, nebo HxC mi přijde naprosto nevhodné, mám za to, že je to spíš emulátor disketovky, než nějaké přenosové médium.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: A1200 recap a jiné.

            Mne se to řešení přes PCMCIA nikdy nezamlouvalo a další mínus je to "přehazování". Cena síťové karty je zas jinde než cena Goteku, tedy siťovka je podstatně drahší než Gotek. Jo Gotek je emulace disketovky, ale asi pro mne nejlepší kompromis. Jak bude čas, podívám se na to jak je to s tím Gotekem. Dle všeho má Gotek alespoň se softvérem z HxC možnosti stejné, jako HXC s USB. A možná ani nepotřebuje ten softvér z HxC aby ty možnosti měl, jen je to pak s tím softvérem pohodlnější na obsluhu. Jak jsem psal:

            potřebuji řešení, kdy budu mít zaplé PC, zaplou Amigu. Propojenou Amigu s PC (pořád spolu a svorně) a pořád mít možnost z PC do Amigy kopírovat nějaký soubor.
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: A1200 recap a jiné.

              cena sitovky do PCMCIA se pohybuje v radu stokorun, pochybuju ze by byla nejak drazsi nez Gotek...

              Komentovat


                #8
                O: A1200 recap a jiné.

                Sakra, to řešení by se mi asi líbilo!
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #9
                  O: A1200 recap a jiné.

                  Pokud se ti nezamlouvá přehazování, proč furt mluvíš o HxC a Goteku? Tam musíš data taky ládovat buď před USB nebo paměťovou kartičku, nebo se mýlím?

                  Pro představu o cenách:

                  PCMCIA Wifiny: 15 liber (https://www.amibay.com/showthread.ph...00-PCMCIA-WIFI)
                  PCMCIA Síťovky: 14 liber (https://www.amibay.com/showthread.ph...ethernet-cards)
                  Další PCMCIA Síťovky se šňůrkou: 13 liber (https://www.amibay.com/showthread.ph...0-A1200-PCMCIA)
                  Gotek: 31 EUR (https://www.amibay.com/showthread.ph...-USB-TTL-cable)
                  HxC: 50 EUR (https://www.amibay.com/showthread.ph...Emulator-rev-C)
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: A1200 recap a jiné.

                    Wifi i Ethernet skladem

                    Komentovat


                      #11
                      O: A1200 recap a jiné.

                      Mám jistý odpor k řešení PCMCIA/CF, ale řešení siťovky do PCMCIA je v normě.
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #12
                        O: A1200 recap a jiné.

                        Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
                        Wifi i Ethernet skladem
                        Super! Hoď někam ceny těch 2 řešení a já se pro něco rozhodnu

                        EDIT: předpokládám že se rozhodnu )
                        Naposledy upravil Lisiak; 04.11.2015, 12:52:03.
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #13
                          O: A1200 recap a jiné.

                          Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                          Super! Hoď někam ceny těch 2 řešení a já se pro něco rozhodnu

                          EDIT: předpokládám že se rozhodnu )
                          Ja bych se uplne nerozhodoval podle ceny, ale spis vlastnosti...
                          Je pravda, ze funguje oboji, ALE s WiFi je jeden drobny problem. Vetsina dostupnych sitovek zvlada pouze sifrovani WEP, ktere neni dostatecne bezpecne. Jsou nektere sitovky, jako treba Netgear MA401, ktere se daji flashnout a pak pouzivat WPA a WPA2, jenze sifrovani pak nedela sama karta, ale procesor pocitace, takze Amiga dostane celkem slusne zabrat a bez lepsi turbokarty je to hodne znat.

                          Komentovat


                            #14
                            O: A1200 recap a jiné.

                            Díky za info, jo přemýšlím o wifi verzi a má šifrování WPA2, model nevím. Mám wifi router s WPA2, ale to asi nepomůže... .Nicméně když to u Amigy budu používat jen na přenos souborů a ne na internet, tak by to mohlo byt i tak v klidu?
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #15
                              O: A1200 recap a jiné.

                              Zdar, vítam se tu po čase nazpět Chci se optat když už to tu řešíte, co je tak důležitýho na zabezpečení wifiny ? Asi jsem za úplnýho trotla ale mam svou domácí wifinu v baráku pro moje počítače a telefony. Nikam ven mimo barák to nedosahuje a nikoho cizího při návštěvách si do sítě nepouštim. Je teda nutný mít vůbec na wifině heslo, natož řešit nějaký šifrování ? Mě to přijde v mym případě zbytečný
                              Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X