Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Návrat po 18 letech

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Návrat po 18 letech

    Velice zdravím všechny členy Amiga komunity. Jsem tu nový tak snad trošku informací o mne. Začínal jsem roce 1988 na ZX Spectru+ (ale mne to příjde jako v minulém životě) kde jsem aktivně programoval v assembleru, pak následovala Amiga 500 plus a následně Amiga 1200 to bylo asi v roce 1997. Bohužel vlivem okolností okolo Amigy které nám jsou všem známé jsem přešel na PC nicméně Amiga je srdcová záležitost tak jsem si jí nechal a byla a je stále zapojena na stole (i když většinu času byla zakryta hadříkem). Základy z 3D grafiky (nyní profesionálně Maya 3D) s kterým se dnes úspěšně živým jsem získal právě díky Amize v Realu a pak v LW. Je to asi měsíc co jsem brousil na netu a proklikal jsem se až na Amiga stránky a fóra a byl jsem opravdu velice překvapený jaká spousta lidí (i pár firem) v dnešní uspěchané době věnuje tomuto "magic" stroji. Skoro mi příjde že ten duch Amigy ze zlatých let Amig je stále stejně silný. Po projití těchto stránek mne jak se říká "opět chytly amigácký saze " a rozhodl jsem se tu starou dámu "Amigu" znova uvést do "aktivní služby" byť už na jakési veteránské úrovni. První co jsem se rozhodl udělat ji komplet rozebrat a vyčistit. Umělé díly šli do vany a jemný písek na nádobí odstranil zašlou špínu. Desku jsem ofoukal stlačeným vzduchem na elektroniku koupeným v Alze ( on to teda není stlačený vzduch ale plyn na bázi uhlovodíku nejspíš nějaký butan). Také se mi podařilo zakoupít od kamaráda ješte jeden kus A1200 včetně externí FDD ale hlavně byla i s Blizzardem IV 030/50 včetně koprocesoru. Do budoucna bych se rád začal trochu věnovat programování - chtěl bych se vrátit k assembleru a zkusit C++ (jinak programuji v Pythonu a C) , experimentování, testy prográmků a zahrát si staré dobré hry. V plánu mám koupit PCMCI CF kartu pro přenos souboru z PC (EasyADF PCMCIA Compact Flash Transfer Kit ). Taky nahradit můj starý HDD Caviar 850 MB CF kartou a instalovat OS 3.9. V další fázi scandubler od Indivision AGA MK2cr (lákají mne ty větši rozlišení) a LCD. V každém případě bych chtěl zachovat vzhled A1200 bez různého vyřezávání a vrtaní originál kastle. Taky mne docela zaujal článek o bělení plastů i kdyz moje A1200 není až taková žloutenka jako je kolikrát vidět na fotkách z netu. Spíš jen zašedlá. Tak doufám že se tu budeme dál potkávat v hojném počtu a dík za budoucí pomoc a rady zde na fóru.
    Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

    #2
    O: Návrat po 18 letech

    Bělení plastů má pro a proti. Pro je že je pak Amiga krásná, proti že ne moc dlouho
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Návrat po 18 letech

      Vitaj na fore, pekne predstavnie, ale v jednom nemas pravdu. Amiga nie je stara dama. Ved ma len 30. Je v najlepsich rokoch.
      A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

      Komentovat


        #4
        O: Návrat po 18 letech

        Tak se rovnou přijeď příští týden pobavit na Prase Párty !

        Komentovat


          #5
          O: Návrat po 18 letech

          No přemýšlím o tom. Ale zatím nevím zda mi to dám časově. Dám vědět.
          Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

          Komentovat


            #6
            O: Návrat po 18 letech

            Lepší příležitost až do léta, kdy je Vrané, nenajdeš.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: Návrat po 18 letech

              Vitej!

              Komentovat


                #8
                O: Návrat po 18 letech

                Python, to mi něco říká... ). No raději si ho již nechám pro minoritní platformu PC . Vítej!
                Amiga - PMD 85

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X