Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Je programovací jazyk C "Amiga"?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Je programovací jazyk C "Amiga"?

    Dáme takový "odlehčovák".

    Již jsem se více krát setkal, že někdo napsal, že programovací jazyk C se na Amigu nehodí. Osobně se s tímhle názorem nestotožnuji a dle mých znalostí je asi na 3. místě v rámci programovacích jazyků jako nejlepší. V smaotném C byla napsána i většina systému pro Amigu. Amiga je o výkonu a dle mých znalostí lze z Amigy vymáčknout max z těchhle jazyků v pořadí od nejvíce "Amiga".

    1. Assembler
    2. C++
    3. C

    Později, asi někdy v roce 1998 (první oficiální norma C++) nahradil C++ jazyk C a tedy jazyk C odsunul na 3. místo.

    Rád se nechám poučit a něco nového se dozvím, protože jsem samozřejmě neznalý ale mohli by jsme v tomhle zkusit udělat pořádek a rozšířit povědomí (klidně i mne) o tom, co je a co není "Amiga" v rámci programovacích jazyků.

    Ano, asi může být druhý úhel pohledu, kdy "Amiga" není to co Amigu tvoří (její systém jazyk C), ale to, co je od Amiga systému dál, tedy třeba i za jazykem C. Osobně ale mám názor, že "Amiga" je výkon, tedy jazyk C je Amiga.
    Amiga - PMD 85

    #2
    O: Je programovací jazyk C "Amiga"?

    Amos.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Je programovací jazyk C "Amiga"?

      Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
      1. Assembler
      2. C++
      3. C
      Vyznam toho poradi mi neni uplne jasny (to uz je dano Lisakem), ale rozhodne vice Amiga je C nez C++, minimalne bavime-li se o 68K (cemuz by odpovidal ten Asm na prvnim miste).
      C++ muze byt ve vysledku pomalejsi, podporuje ho mene kompileru, apod.

      Nejaky zasadnejsi posun se zacal objevovat az s prichodem OS4, ale ani tam s obyc C neudelate chybu.
      Naposledy upravil ExiE; 08.12.2015, 13:38:40.

      Komentovat


        #4
        O: Je programovací jazyk C "Amiga"?

        tohle by mohlo Lisaka zajimat, kousek niz na teto strance


        jsou ukazky "rekonstrukce" hry Menace puvodne od DMA design --- proc to sem pisu --- v Ccku vcetne komentovaneho zdrojaku. Jako inspirace urcite dobre.

        Komentovat


          #5
          O: Je programovací jazyk C "Amiga"?

          Díky, zajímavý. Z mých začátečnických zkušeností C vs. Assembler zkusím ten asm. Je to zajímvá věc. Ten 1. program v asm na vypsání textu v AR č.6 jsem již minule dal konečně na 1 zátah v rámci mého pochopení. Pořád jsem to kouskoval. Asm je mi na 1. pohled sympatičtější, no zdání může lhát. Zkusím zůstat u Asm a uvidíme jestli něco ze mne vypadne.
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #6
            O: Je programovací jazyk C "Amiga"?

            Tak v tom programu na vypsání textu v asm v AR č.6 je stupidní chyba, kdy je text definovaný do paměti ukončen né 0, ale desítkou

            text dc.b "Nazdar mamlasos!",10 ; text,<LF>

            Tato chyba je i na skenu časopisu, ne jen na webové verzi.

            A abych nebyl OT tak text se ukončuje nulou i v jazyku C
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: Je programovací jazyk C &quot;Amiga&quot;?

              Podla mna tam neni chyba. 10 znamena prechod na novy riadok (LF) a ukoncenie stringu nulou tam nemusi byt, ked do vstupnych parametrov funkcie LVOWrite sa zadava pocet znakov (17)...
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X