Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Naskenované verze časopisů

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Naskenované verze časopisů

    Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
    Pánové, a co takhle se rozumně domluvit s Jardou, to znamená omluvit se , teda někteří aspoň, a vyjednat podmínky. Jarda zase není takový morous, ale portál je jeho práce a ne malá, takže pokud chce skončit, tak by bylo možná dobré mu nabídnout protihodnotu jako ocenění jeho práce.

    Děkuji za pozornost
    Kdyz to vyjednas, tak to bude super.

    Komentovat


      #17
      O: Naskenované verze časopisů

      @ExiE

      Tady se nejedna o pouhou "kopii", ale o zcela novou formu - vytvorenou nekym dalsim. Je to, jako kdyby autor povolil dalsi dotisk, ale ve zcela novem formatu (PDF, JPG etc.). Skenovani predstavuje hodiny prace (to delal Prober sam?), ktere nemuzete prejit prostym konstatovanim, ze ji muzete vyuzit pro sve potreby, protoze mate souhlas autora obsahu. To je sice moc pekne, ale vam jde prave o tu formu, kterou udelal nekdo jiny nez autor obsahu, jeho prava se tedy na ni nevztahuji.

      Jeste pred svym zanikem Portal vyslovne uvadel: "Kopírování nebo přebírání textů a fotografií je bez předchozího povolení ZAKÁZÁNO!"
      Pouzivat jakekoli materialy z Portalu bez souhlasu Probera je proto prinejmensim krajne nemoralni. Doporucuji nehledat pravni klicky, jak Probera obejit, ale slusne ho pozadat o dovoleni pouzit jiz naskenovane materialy.

      Komentovat


        #18
        O: Naskenované verze časopisů

        No já si taky myslím že je lepší se rozumně domluvit než si dělat naschvaly, z toho nikdy nic dobrého nevzešlo.
        Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

        Komentovat


          #19
          O: Naskenované verze časopisů

          Omluvit? Za co? Portál i fórum zmizel dřív, než jsem stačil pochopit, co se vůbec stalo. A pokud vím, tak Probera dopálilo právě to, že jsme mu za portál tu protihodnotu nabídnout chtěli a urazil se, že se na něj budem skládat, jako na socku...
          Každopádně věřím tomu, že to co kluci udělali jako první, byl pokus o kontaktování Probera se snahou se nějak rozumně domluvit? To že se věci mají tak, jak se mají, je nejspíš důsledkem toho, že ono jednání nedopadlo, nebo že Prober prostě není jednoduše k zastižení. Rozhodně by ale bylo fajn, kdyby se komukoliv podařilo Probera kontaktovat a všechno nějak vyřešit.

          Komentovat


            #20
            O: Naskenované verze časopisů

            Porušil jsem pravidlo č. 5, tak jsem si příspěvek smazal .
            Naposledy upravil Lisiak; 07.04.2016, 20:30:45.
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #21
              O: Naskenované verze časopisů

              Takže koukám, že to tady budem muset zase rozehnat, co? O něco jsem Vás žádal v pravidlech, konkrétně pravidla č. 5
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #22
                O: Naskenované verze časopisů

                Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                Porušil jsem pravidlo č. 5, tak jsem si příspěvek smazal .
                Dostal jsi za 5,tak sis to rychle opravil jako ve škole..
                Amiga je nejlepší...

                Komentovat


                  #23
                  O: Naskenované verze časopisů

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Kdyz to vyjednas, tak to bude super.
                  Já to klidně vyjednám, ale to musím mít něco co bychom mu mohli anebo chtěli nabídnout!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #24
                    O: Naskenované verze časopisů

                    @Dedy

                    Nekdy je slusne slovo silnejsi pobidkou nez hromada zlata.

                    Komentovat


                      #25
                      O: Naskenované verze časopisů

                      Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                      @ExiE

                      Tady se nejedna o pouhou "kopii", ale o zcela novou formu - vytvorenou nekym dalsim. Je to, jako kdyby autor povolil dalsi dotisk, ale ve zcela novem formatu (PDF, JPG etc.). Skenovani predstavuje hodiny prace (to delal Prober sam?), ktere nemuzete prejit prostym konstatovanim, ze ji muzete vyuzit pro sve potreby, protoze mate souhlas autora obsahu. To je sice moc pekne, ale vam jde prave o tu formu, kterou udelal nekdo jiny nez autor obsahu, jeho prava se tedy na ni nevztahuji.
                      netusil jsem, ze jsi k tomu vsemu jeste pravnik ale ne, na to jsem se specificky ptal a *nemas* pravdu. Zalezi na tom, jak si to s autorem vyjednal, ale jestli dostal souhlas k volnemu sireni knih, tak se neni dal o cem bavit...

                      Komentovat


                        #26
                        O: Naskenované verze časopisů

                        @ExiE

                        Ja pravnik nejsem, ale muj zamestnavatel se presne s timto problemem potyka (digitalizaty vlastnictvi nekoho jineho). Evidentne co pravnik, to nazor.

                        Komentovat


                          #27
                          O: Naskenované verze časopisů

                          to pavlor:"Nekdy je slusne slovo silnejsi pobidkou nez hromada zlata."
                          Souhlas vzít ho na pivo utlumit vášně zavzpomínat na dobré věci a pak to probrat. Sakra chlapy takhle jsme se tepali s PC ckařema před 20 lety )
                          Naposledy upravil AmiFish; 08.04.2016, 06:57:09.
                          Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

                          Komentovat


                            #28
                            O: Naskenované verze časopisů

                            Zkuste to kdokoliv, ukazte jaka mate slusna slova.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Naskenované verze časopisů

                              Akce s krycím názvem: Prober to s Proberem ;o)

                              No já nevím, ale myslím si, že Prober už svou pomstu vykonal a dál mu to bude jedno. Naše karavana jede dál a ani Prober není tak naivní, aby netušil, že si to obnovíme a navíc že jsme natolik slušní, že mezi obnovenými nebudou jeho články. Ale nascanované časopisy? Chápu, že s tím byla práce a vyjednávání práv zajistil on, ale pokud vím, scanování dělalo vícero lidí, stejně jako třeba fotogalerie z českých parties. Jedna věc je vlastnoručně napsaný článek a druhá věc je společné dílo. Portál byla základna, kterou Prober z vlastní vůle stavěl pro komunitu za pomoci komunity, nikoliv sám. Není fér, že zboří společné dílo, měl si stáhnout vše, co vytvořil sám, ale to společné, nebo dokonce to cizí měl nechat.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat


                                #30
                                O: Naskenované verze časopisů

                                Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                                @Dedy

                                Nekdy je slusne slovo silnejsi pobidkou nez hromada zlata.
                                Jjj, ale to bys měl asi říct jiným, protože já s Jardou problém nemám, jsem jen pouhým členem této komunity, a s Jardou jsem v pohodě. Já jsem mu neublížil, i když to asi není ten správný výraz. Jardovu práci tady někdo zablokoval a nemá k ní přístup, tak jsem tomu rozuměl.
                                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X