Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Naskenované verze časopisů

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Naskenované verze časopisů

    Kam zmizely naskenované verze časopisů? Měl jsem za to, že zde byly k dispozici i verze Amiga Review, ale můžu se plést. Na AP jsem třeba našel tohle:


    Internetové online verze mne nezajímají .
    Naposledy upravil DaMi; 19.02.2023, 20:35:35. Důvod: Odebrání původních již neexistujících odkazů
    Amiga - PMD 85

    #2
    O: Naskenované verze časopisů

    Zkus tohle:


    Byly i v PDF, ale nyni je najit nemohu (ja mam vsechny PDF verze na HDD).
    Naposledy upravil DaMi; 19.02.2023, 20:38:32. Důvod: Odebrání původních již neexistujících odkazů

    Komentovat


      #3
      O: Naskenované verze časopisů

      Nebo můžeš sem http://amigareview.amiga.sk/obaly a nebo taky třeba ke mně domů mám je všechny úhledně svázané
      Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

      Komentovat


        #4
        O: Naskenované verze časopisů

        Pánové, vaše odkazy mi nějak nefungují, proto se s dovolením drze ještě jednou ptám ).

        ...kam se na mne hrabe Nostradamus

        A teď vážně máte to někdo ve smyslu naskenoval to kdokoliv jiný než Prober? Aby jsme tedy nepoužili výsledek jeho práce .
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #5
          O: Naskenované verze časopisů

          Co tohle?
          Časopisy na OldGames.sk - najväčší archív starých časopisov o počítačových hrách - BIT, Excalibur, Score, Level, Riki, Joystick, Zzap64. Recenzie hier, návody, mapy, podrobné informácie o časopisoch, vyhľadávanie článkov v databáze, komentáre k stránkam...
          Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

          Komentovat


            #6
            O: Naskenované verze časopisů

            Díky, ale zajímá mne hlavně Amiga Review .
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: Naskenované verze časopisů

              No v souvislosti z časopisem pro Amigu mne napadlo že by bylo fajn kdyby se podařilo zachránit všechny pdf jak knížek tak i časáků a dalších dokumentů z původního portálu. Jinak AmigaRevue ja taky na http://amigareview.amiga.sk/ ale to asi víte.
              Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

              Komentovat


                #8
                O: Naskenované verze časopisů

                Ono nejde o to, že by nebyli naskenované verze knih, ale jednoduše řečeno je nemožnost je publikovat, tedy alespoň to, co naskenoval Prober. Vyjádřil se tak. Amigareview.amiga.sk používám, ale naskenované verze je mít taky dobré k dispozici.

                Tedy pokud nevychladne a nezmění názor, pokud to budeme chtít mít na webu, tak znovu naskenovat nejlépe i s prohlášením tvůrce přímo v skenu, že se vzdává veškerých nároků na jeho dílo . A samozřejmě opět skontaktovat potřebné osoby, aby to bylo v pořádku. Protože použít povolení někoho, kdo si nárokuje na své dílo práva a zakazuje ho dál šířit taky může vyústit v problém. Tedy já bych v tom problém neviděl ale ono se i problémy můžou sami vyvolávat. Tedy sami tak úplně ne, vždy se tomu musí správně pomoci. Je mi třeba věřit, vím o čem mluvím ).
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #9
                  O: Naskenované verze časopisů

                  Uplne by stacilo vyjednat nove povoleni s autorem knih p. Kralem. Pote uz by nemel byt problem vystavit jiz naskenovane knihy...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Naskenované verze časopisů

                    @ExiE

                    Tak jednoduche to nebude. Ten, kdo poridil kopie, ma na ne take urcita prava (na formu, nikoli na obsah). Bez souhlasu autora skenu by bylo treba vse digitalizovat znovu - pokud se tedy chceme vydat legalni cestou (coz doufam, ze chceme).

                    Komentovat


                      #11
                      O: Naskenované verze časopisů

                      no tak je nepublikujte nikdo prostě je nějaká neznámá osoba odkudkoli to zabalí do raru a hodí na uložto. někde se na netu ukáže link na stažení a je to . .. . nechápu co stále řešíte

                      Komentovat


                        #12
                        O: Naskenované verze časopisů

                        Já bych jen dodal, že oficiálně s tím samozřejmě nesouhlasím.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #13
                          O: Naskenované verze časopisů

                          Nevím, jestli tady někdo začne něco skenovat, ale měli by se stanovit nějaká pravidla kvalita skenu a tak. Aby obsah byl dostatečně kvalitní, ale aby objemově byla data v normě. Jednoduše rozumný kompromis. Takovýto sken by měl být bez jakékoliv vodotlače označující web, ke kterému dílo patří. Povolení bych pokud by to šlo právě proto žádal na všeobecnou publikaci, ne jen na publikaci skenu na 1 webu. Pro ostatní by platilo, chceš tyhle skeny publikovat, OK, ale neoznačuj je a poskytni volně dál.

                          Tenhle stav by byl pro mne značka ideál.
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #14
                            O: Naskenované verze časopisů

                            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                            Ono nejde o to, že by nebyli naskenované verze knih, ale jednoduše řečeno je nemožnost je publikovat, tedy alespoň to, co naskenoval Prober. Vyjádřil se tak. Amigareview.amiga.sk používám, ale naskenované verze je mít taky dobré k dispozici.
                            Probiral jsem to s pravnikem a pry to tak neni. Pokud Prober nevlastni VYHRADNI licenci tak staci jen novy souhlas autora knih a muzeme dal bez problemu sirit verzi kterou vytvoril Prober.
                            "Kopie není vlastnictvím osoby P (osoba P tím nevytvořila další dílo) ale autora, protože jde pořád o jeho dílo."
                            Potrebujeme jen souhlas autora (v licenční smlouvě), že dovoluje, aby volně šířená kopie byla námi použita k dalšímu šíření.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Naskenované verze časopisů

                              Pánové, a co takhle se rozumně domluvit s Jardou, to znamená omluvit se , teda někteří aspoň, a vyjednat podmínky. Jarda zase není takový morous, ale portál je jeho práce a ne malá, takže pokud chce skončit, tak by bylo možná dobré mu nabídnout protihodnotu jako ocenění jeho práce.

                              Děkuji za pozornost
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X