Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

cf karta v pcmcia

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    cf karta v pcmcia

    jeste bych prosil o radu: pod winuae sem si naformatoval 4gb cf kartu (funkcni v real amize) podle navodu zde na webu. ale kdyz ji dam do pcmcia redukce a pripojim k amize kde mam nainstalovany system tak ve wb neni videt. kdyz ji naformatuji na fat tak je videt v wb. ma to vubec fungovat?

    #2
    O: cf karta v pcmcia

    Ne. Bude ti fungovat BUĎ na IDE NEBO v PCMCIA.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: cf karta v pcmcia

      Ja bych rekl ze jo, jen musis spravne rict, jaky na ni mas filesystem. Ted to mas urcite s "fat95", takze fatkovou kartu z pccka vidis, ale tu s fastfilesystem ne.

      Komentovat


        #4
        O: cf karta v pcmcia

        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
        Ja bych rekl ze jo, jen musis spravne rict, jaky na ni mas filesystem. Ted to mas urcite s "fat95", takze fatkovou kartu z pccka vidis, ale tu s fastfilesystem ne.
        no právě FATkovou vidim, ale hodilo by se mi, abych viděl CFko s amigáckym filesystemem, mohl bych pak mít připojené dvě 4GB CFkarty Přijde mi to jako dobrej nápad, ale škoda, že to takto nejde

        Komentovat


          #5
          O: cf karta v pcmcia

          Podle mě jde jen o to, připojit kartu do systému. Když použiješ tenhle prográmek, tak si příslušné amiga oddíly snadno připojíš do systému. Jen nezapomeň programu nastavit správnou device.
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            O: cf karta v pcmcia

            To jakože by se dalo tímto v pcmcia přečíst cfku třeba s pfs filesystémem?
            Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
            Podle mě jde jen o to, připojit kartu do systému. Když použiješ tenhle prográmek, tak si příslušné amiga oddíly snadno připojíš do systému. Jen nezapomeň programu nastavit správnou device.
            https://aminet.net/package/disk/misc/SCSIMounter203
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: cf karta v pcmcia

              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
              To jakože by se dalo tímto v pcmcia přečíst cfku třeba s pfs filesystémem?
              no já nevim, proč ne? když jede fat95 . . proto se tu ptám

              Komentovat


                #8
                O: cf karta v pcmcia

                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                To jakože by se dalo tímto v pcmcia přečíst cfku třeba s pfs filesystémem?
                Ano, přesně tak.
                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                Komentovat


                  #9
                  O: cf karta v pcmcia

                  I když na jednu stranu chápu, že by to mohlo být hezké, tak ale praktické využití mi přijde velice sporadické.

                  Mít CF kartu s PFS/FFS má smysl prakticky jen v případě, že ji strkáš do fyzické Amigy. Jenže tam když ji jednou strčíš, tak proč by si ji vyndaval?

                  WinUAE provozuješ z normálního disku nebo z filedisku... jako jo, technicky vzato to můžeš mít na PFS/FFS CF kartě, ale jak jsem popsal o řádek výše - proč by to kdo dělal? Nějak si neumím představit praktické využití.

                  Takže potřebuješ přenos dat mezi PC a Amigou, v tom případě FAT95 a funguje to v obou systémech. Resp. WinUAE ti bootuje "odněkud na PC disku" a připojená CF karta (s FAT95) se chová jako druhý harddisk (přidaný adresář jako disk), takže na něj překopíruješ data, pak PCMCIA redukce a hurá do fyzické Amigy, ne?
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    O: cf karta v pcmcia

                    Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                    I když na jednu stranu chápu, že by to mohlo být hezké, tak ale praktické využití mi přijde velice sporadické.

                    Mít CF kartu s PFS/FFS má smysl prakticky jen v případě, že ji strkáš do fyzické Amigy. Jenže tam když ji jednou strčíš, tak proč by si ji vyndaval?

                    WinUAE provozuješ z normálního disku nebo z filedisku... jako jo, technicky vzato to můžeš mít na PFS/FFS CF kartě, ale jak jsem popsal o řádek výše - proč by to kdo dělal? Nějak si neumím představit praktické využití.

                    Takže potřebuješ přenos dat mezi PC a Amigou, v tom případě FAT95 a funguje to v obou systémech. Resp. WinUAE ti bootuje "odněkud na PC disku" a připojená CF karta (s FAT95) se chová jako druhý harddisk (přidaný adresář jako disk), takže na něj překopíruješ data, pak PCMCIA redukce a hurá do fyzické Amigy, ne?
                    nooo . . představuji si to takhle v Amize mám třeba 8GB CFko se systémem, a hrama a demama a mám ji zašroubovanou. No a pokud nemám výstup vzadu na CFko, co prodávají na amigakitu, tak je nedostupná pro vyndání a připojení k winuae. FAT95 formát je divnej . . když sem si na tu CFku hodil ADFka tak mi usekal všechny názvy na stejný počet znaků a stejné názvy (nebo to dělá wb 3.1 se Scalosem?), takže jsem pak v adftoolu neviděl více jak jeden adf soubor pro zápis na disketu. Ale když tam bude amiga formát tak tu CFku pod winuae uvidim stejně a v amize taky takže přenos souborů bude stejnej jako s tou systémovou cf kartou. Nehledě na to, že ji ani vyndavat nemusim a můžu ji mít jako další HD, nebo jich můžu mít více a měnit je podle toho co na nich je a co potřebuji, pokud mám více 1 nebo 2GB CFek a třeba jen malou 256 nebo 512MB kartu . ..

                    Komentovat


                      #11
                      O: cf karta v pcmcia

                      Docela zajímavé využití by bylo, kdyby compactflash.device byla v ROMce. Pak by to nakrásně bootovalo přímo z PCMCIA.
                      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                      Komentovat


                        #12
                        O: cf karta v pcmcia

                        Hmm, podle mne děláš nějakou chybu někde jinde.

                        V Amize máš 8 GB harddisk - jasný.
                        Pak máš CF (s FAT95 do PCMCIA) a na ni nahraješ v PC soubory. V PC se to chová, jako standardní FAT32, tj. nakopíruješ tam ADF nebo cokoli jiného. Tohle pak hodíš do Amigy a měl bys díky FAT95 vidět rovněž všechno, tak jak tam je. Tím pohádka z mé strany končí. Jestli se tobě něco zobrazuje jinak, stálo by to za prozkoumání, sám nevidím chybu ve FAT95 ani v CF samotné (ale netroufnu říci, kde chybu přesně děláš).

                        Rovněž mám více CF karet na přenos dat mezi Amigou a PC, ale tvůj přístup mi přijde nevýhodný v tom bodě, že na PC musím mít rozchozené a funkční WinUAE. Na Amiga párty běžně taháme na PC soubory třeba z Aminetu, zkopíruju na CF, tu pak vrazím do Amigy a všechno si na ní rozbalím. A mohu to udělat na jakémkoliv noťasu i bez emulátoru.

                        Dalším bodem je ale pak, jak dostaneš ty soubory do WinUAE? Přece je musíš nejprve stáhnout do PC, pak namountovat adresář do WinUAE, namountovat CF kartu s RDB particí, nastartovat emulátor, zkopírovat z PC do WinUAE a pak přendat CF kartu do fyzické Amigy. Tj. nelze se vyhnout situaci, kdy z Amigy (byť emulované) přistupuješ na namountovanou FAT32/NTFS partition s dlouhými názvy souborů, jak popisuješ ve svém příkladu.

                        Velice mlhavě si umím představit praktické využití pro tebou navrhovanou funkci (např. kdyby šlo z PCMCIA bootovat), ale pro přenos souborů mi to přijde jednoznačně méně pohodlné a nepraktické. Tj. rozhodně bych investoval čas do zjištění, co děláš s FAT95 CF kartou blbě, to ti pomůže víc. Možná je problém jenom ten, že WB zobrazují standardně prvních X znaků z názvu souboru? Resp. že ADFTool to divně zobrazuje? To bych chápal, ale to není problém FAT95, ale samotné délky souborů - ty lze snadno zkrátit (v Total Commanderu CTRL+M) a pak bys tento problém mít neměl. Teď ale jen fakt hádám.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: cf karta v pcmcia

                          Já to mám takhle,ze zadu amigy 2x vstup Cf karta ide a vypadáto takhle,jinak při bootu amigy si určíš jakou cf kartu chceš spustit a potom ti naběhnou obě dvě,jedna je označena dh0 a druhá dh0.1.,pak můžež mezi sebou kopírovat data a jinný věci,jde o to,že jednu Cfku vyndáš a spustíš pod Winuae(dáš si na ní třeba ADFka) a potom ji strčíš zase zpět do Cf ide slotu do amigy a jedeš.
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: DSC_0206.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 40,5 KB ID: 108716Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: DSC_0207.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 40,4 KB ID: 108717

                          Tohle jsem jinak nikdy nezkoušel.

                          amigoun
                          Podle mě jde jen o to, připojit kartu do systému. Když použiješ tenhle prográmek, tak si příslušné amiga oddíly snadno připojíš do systému. Jen nezapomeň programu nastavit správnou device.
                          Naposledy upravil krtek11; 07.01.2016, 13:41:04.
                          Amiga je nejlepší...

                          Komentovat


                            #14
                            O: cf karta v pcmcia

                            Jo, todle je šikovný, jediný co se mi nelíbí je že se kvůli tomu musí rozpižlat case.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              O: cf karta v pcmcia

                              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                              Jo, todle je šikovný, jediný co se mi nelíbí je že se kvůli tomu musí rozpižlat case.
                              To máš pravdu,ale já to nepižlal,to je Exova speciální edice,Tuning by servis Exa,jinak v tý amize je i cd romka,reset tlačítko z boku,tak je stejně už rozpižlaná(šikovně rozpižlaná),ale funguje to všechno v pohodě(tak se to i Exovi povedlo,jsem spokojenej).
                              Naposledy upravil krtek11; 07.01.2016, 14:16:57.
                              Amiga je nejlepší...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X