Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizz 060 chlazení

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Blizz 060 chlazení

    prosím o radu Přijde mi, že ten Bliz 060/50 rev.1 CPU mi dost topí. Nejde na něm udržet ani prst a když si k tomu čmuchnu tak mi přijde že cítím už i nějaký chemický puch. Přemýšlím jestli to tak být má nebo ne, protože ji nemám jak chladit. Ono tam prostě, i kdybych chtěl, není místo pro chladič, protože ta 128MB ramka zakrejvá polovinu CPU. Ale řikám si, že když to Phase5 takhle vyráběla tak to tý turbíně asi vadit nemůže . . . Amigu mám trochu nadzvedlou ale moc to nepomáhá.

    #2
    O: Blizz 060 chlazení

    Nadmerne teplo nikdy stav toho zarizeni nezlepsi, snizuje zivotnost v kazdem pripade. Asi jinak nez pridanim vetracku to nevyresis, ale je to pruda. Nebo tam musis chytre dat co nejvetsi pasivni chladic, ale na to chce byt trochu konstrukter (alias bastlic).

    Komentovat


      #3
      O: Blizz 060 chlazení

      A máš to zadeklovaný? Nebo karta je volně do prostoru?
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: Blizz 060 chlazení

        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
        A máš to zadeklovaný? Nebo karta je volně do prostoru?
        mám ji volně do prostoru a přijde mi, že to hřeje dost podobně, jako když sem ji měl zakrytovanou.

        nicméně mě napadlo řešení koupit chladící podložku, která se dává pod NB s dvěma větráky. protože podle změření od oka ten levej vyjde přesně pod blizze a nemusim nic montovat

        buď tuto:
        Společnost Thermaltake si připravila novou chladicí podložku pro mobilní počítače. Ta se zařazuje do série Massive a dostala prosté označení Massive 14². Vybavena je dvěma velkými ventilátory a vedle toho nabídne také USB hub.


        nebo



        no je jich hromada


        nicméně nevim jak vyřešit napájení, protože se napájí přes USB

        Komentovat


          #5
          O: Blizz 060 chlazení

          Normální B1260 na 50 se dá provozovat i pod krytem. Když tam kryt nemáš, tak bych byl naprosto v klidu. Pokud chceš mít 100 jistotu, tak si tam dej nějakej lowprofile pasiv a to je vše. Nějaký podložky bych nechal bejt.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Blizz 060 chlazení

            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
            Normální B1260 na 50 se dá provozovat i pod krytem. Když tam kryt nemáš, tak bych byl naprosto v klidu. Pokud chceš mít 100 jistotu, tak si tam dej nějakej lowprofile pasiv a to je vše. Nějaký podložky bych nechal bejt.
            ok, to že se dá trapdoor zavřít s 060 je jeden z důvodů proč sem ji chtěl Nicméně jen se tedy ujistim. To že na cpu neudržim prst je tedy ok?

            Komentovat


              #7
              O: Blizz 060 chlazení

              Dej tam vhodný pasiv, teplo se rozloží a prst udržíš ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Blizz 060 chlazení

                kdybys chtel byt nejlepsi, tak by slo take koupit a modifikovat heatpipe z nejakeho noteboo napr.
                http://www.nbdily.cz/images/product/85/l1.jpg a vyvest to pod disketovku...

                Komentovat


                  #9
                  O: Blizz 060 chlazení

                  Nebo si nech vyměnit CPU za Rev 6.
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: Blizz 060 chlazení

                    Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                    Nebo si nech vyměnit CPU za Rev 6.
                    nad tím sem taky přemejšlel, ale nemám porovnání o kolik míň to hřeje atd . . a hlavně kde to sehnat a kdo to udělá Jinak bych do toho šel. Dá se to nějak líp taktovat? i bez chlazení. Tak nějak sem zjistil, že to zdaleka není taková rychlostní bomba jak sem čekal. Hlavně tedy dema od Elude sou masakr. Jak super kvalitou tak i náročností. Ale hádám, že po uptaktu už by to asi chtělo větráček. Nicméně do patice by ten rev. 6 dát nešel, protože ta 128MB ramka přímo leží na tom cpu a dost ho zakrejvá. proto ani en pasiv tam nejde moc dát. leda nějaký proužek

                    asi takhle:

                    Store your photos and videos online with secure storage from Photobucket. Available on iOS, Android and desktop. Securely backup your memories and sign up today!

                    Komentovat


                      #11
                      O: Blizz 060 chlazení

                      Nejprve máš obavy, že se ti karta přehřívá a pak chceš hned overclocking... Ujasni si tedy, co chceš? ;o) Jasně že, že overclocking je možný, je možný i u revize 1. Ale k tomu už potřebuješ aktivní chlazení a Amiga se ti postupně změní z nehlučné kompaktní výkonné mašiny v hučící vypodloženou příšeru s lepším výkonem o 32%. Poslední Elude dema jsou na hraně u 060/66 MHz a tak na 50 MHz prostě nikdy nebudou dostatečně plynulá. Pokud chceš overclocking Blizzardu, tak jedině přestavět Amigu do Toweru, pak si z toho ždímni třeba 80 MHz ;o)
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        Blizz 060 chlazení

                        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                        Nebo si nech vyměnit CPU za Rev 6.
                        Vzhledem k tomu co ty procaky dneska stoji, tak mi to prijde zbytecne.

                        Ja jsem premyslel nechat udelat ten trapdoor kryt z hliniku a pouzilo by se to zaroven jako chladic. Nic komplikovaneho, jen obdelnik s otvory a nejak vyresit zaklapnuti, coz muze byt na sroubek, nemusi to byt nutne totozne jako u toho plastu.
                        Naposledy upravil Doda; 16.02.2016, 22:36:43.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Blizz 060 chlazení

                          Až to vymyslíš, tak já bych bral dva .

                          Komentovat


                            #14
                            O: Blizz 060 chlazení

                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Vzhledem k tomu co ty procaky dneska stoji, tak mi to prijde zbytecne.

                            Ja jsem premyslel nechat udelat ten trapdoor kryt z hliniku s pouzilo hy se to zaroven jako chladic. Nic komplikovaneho, jen obdelnik s otvory a nejak vyresit zaklapnuti, coz muze byt na sroubek, nemusi to byt nutne totozne jako u toho plastu.
                            tak jeden i pro mě

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X