Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

    No doufám že to dotáhneš do použitelného výsledku a pak nám to předvedeš na nějaké párty a já si od tebe koupím tvůj negine na hraní a udělám si taky nějakou hru pro radost
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #17
      O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

      Ještě otázka, proč používáš FS-UAE? Nebylo by lepší použít WinUAE pod Wine. Ptám se protože já mám zkušenost s OSX, kde FS-UAE je rapidně pomalejší než WinUAE. A to nemluvím o možnostech nastavení jednotlivého hradware Amigy.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #18
        O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

        Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
        Ještě otázka, proč používáš FS-UAE? Nebylo by lepší použít WinUAE pod Wine. Ptám se protože já mám zkušenost s OSX, kde FS-UAE je rapidně pomalejší než WinUAE. A to nemluvím o možnostech nastavení jednotlivého hradware Amigy.
        Řekl bych, že kolega jede pod Linuchem a tím je vysvětleno, proč se řadí k ostatním neokýnkářům
        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
        A600 HD,
        2MB Chip, Fúria EC020 inside

        Komentovat


          #19
          O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

          bigmac: protože FS UAE, tak jak jsem si ho instaloval do Linux Mintu, fungovalo nejvíc jako si pamatuju že fungovala reálná Amiga. Včetně třeba funkce autofire atd. A prakticky mě tohle k tomu nápadu začít zase patlat něco v ámosu přivedlo. Z používání ostatních emulátorů jsem měl vždy jaksi "nejistý" pocit, nebylo to ono. Jinak rychlost je opravdu OK, normálně na tom hraju Glooma deluxe když si nastavím výkonnější koniguraci, a i ten můj prográmek běhá dobře. Pokud tam něco jde pomalu, bude to stejně pomalé i na reálné Amize.

          dave: původně jsem chtěl udělat na Amigu něco jako klasickou Contru z NESu. Nasrali mě s Gunlordem - že takovou poctu amigáckým hrám udělají pro nějakej Saturn, NeoGeo (myslím že ty jejich hry jsou cílené na retro hráče v Japonsku) - Přitom pro Amigu by se dala udělat retro plošinovka úplně v klidu. Teď mám pár vlastních nápadů, které spíš jdou cestou klasik pro Amigu a moderních herních stylů.

          předseda: rád bych dorazil teď na tu párty. Času moc není, zato práce jo, tak neslibuju. Když dorazím, vezu s sebou projektor, amigu nemám a počítač se mi s tím projektorem tahat nechce, na noťasu se mi zase blbě pracuje. Ale jestli tam budete mít nějakou Amigu nebo klidně PC s emulátorem volný, můžem se mrknout na "engine" a třeba z toho něco využiješ, a já udělám zase kousek práce.

          Komentovat


            #20
            O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

            Hmmm, já profesně pracuji na Maintosh-ších od 90 roku. Začínal jsem na systému 6.0.4. A to že dnes používám Win-UAE na OSX říká co? Pouze to, že ten program je opravdu kvalitní....
            Autorem citovaného textu je CodEx Přejít na původní příspěvek
            Řekl bych, že kolega jede pod Linuchem a tím je vysvětleno, proč se řadí k ostatním neokýnkářům
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #21
              O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

              Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
              Hmmm, já profesně pracuji na Maintosh-ších od 90 roku. Začínal jsem na systému 6.0.4. A to že dnes používám Win-UAE na OSX říká co? Pouze to, že ten program je opravdu kvalitní....
              To jsme se nepochopili , já netvrdím, že Win-UAE je nekvalitní, dělám na všechn možných platformách už pořádnou řádku let a je to opravdu nejvypiplanější sw na emulaci Amigy, ale jelikož jsou lidi co na newindowsím světě neradi emulují v nenativních programech, tak nám zbývá jako další rozumná varianta FS-UAE a pod. Takže až někdo přeportuje na ostatní platformy např. jako WinX-UAE, tak to bude teprve jízda Jinak má nejpoužívanější platforma je MacOS v těsném závěsu s Windows (kvůli práci a věcem které jinde neudělám) .
              A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
              A600 HD,
              2MB Chip, Fúria EC020 inside

              Komentovat


                #22
                O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                Jsem sice silný laik, ale co za věci se nedají udělat jinde než ve Winech? Linux je sice mírně pozadu, ale vždy se najde náhradní řešení. Mírně kostrbaté, ale jde to.
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #23
                  O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                  Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                  Jsem sice silný laik, ale co za věci se nedají udělat jinde než ve Winech? Linux je sice mírně pozadu, ale vždy se najde náhradní řešení. Mírně kostrbaté, ale jde to.
                  Tady spíš šlo o to, že Win-UAE je ze všech emalčních platforem nejdál. Samozřejmě, že lze udělat v důsledku s ostatními to samé nebo v omezené míře podobné.
                  A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                  A600 HD,
                  2MB Chip, Fúria EC020 inside

                  Komentovat


                    #24
                    O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                    To se nějak zvrhává Poslední windowsy co mám jsou XP. Pod Win UAE mi chvíli nefunguje nebo se trhá zvuk, pak to padá, jindy se to úplně nesmyslně laguje když spustím jednoduchou hru v emulaci Amigy 500. Potíž není evidetně UAE, potíž jsou Windows. Chybí mi v nich pocit kontroly nad tím, co se vlastně děje. (popravdě, emulovaný Workbench 3.0 a AMOS jsou pro mě hotový balzám ) Znám ale i lidi co Windows používají a prý jsou spokojení, tak asi i to jde...

                    Komentovat


                      #25
                      O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                      Máš ten zdrojový kód nějak srozumitelně okomentovaný? Procedury a tak? Docela bych se na něj pak podíval a trochu si to osvěžil.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #26
                        O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                        Nehodils bys to rovnou na GitHub nebo tak?
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #27
                          O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                          Githuhu co? Neznám Nezapomeňte, jsem prostý člověk co celý život jenom hrál Turricana, pak Dooma, a posledních osm let jenom vařím čaje. Ale ten kód je prostý jako já, popravdě když jsem smazal všechen bordel a vyremovaný pokusy co nefungovaly, je to pár řádek... skoro. Komenty jsou tam takový dost... moje. Rád ale okomentuju live. Určitě se na párty najde pár lidí, co v AMOSu občas něco plichtí, ne? Na to se těším. Jestli teda zvládnu dorazit.

                          Komentovat


                            #28
                            O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                            Určitě jo. A taky se kouknem, jak to funguje na reálný Amize a skleněným monitoru. LCDčka např. nemaj VBL.
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                              VBL řeší emulátour.

                              Hele vtipný efekt: pokud posunu bob clear za screen offset, pak už jen wait vbl a bob draw, tak to funguje přesně obráceně. Panáček není vidět, začne se objevovat jen když se přiblíží cca na 100 pixelů k hornímu okraji

                              Komentovat


                                #30
                                O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                                No vidíš, nevyzkoušel jsi všechny možnosti, tak pokud to nevyřešíš, víš co máš dělat...
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X