Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: fs-uae-crop-1603142027-01.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 11,2 KB
ID: 113017

    Zatím to vypadá asi takhle... scrolluje to vesele v osmi směrech, hotová je ještě fůra sprajtů/bobů a pár pokusů o hudbu (protracker mě ale nemá rád a vždycky si nějak záhadně smažu/neuložím půlku skladby)

    Co mě k tomu vede... Amigu jsem měl někdy v letech 94-97, jakožto dítko nerozvážné, a kromě paření Turricana a všeho od Bitmap Brothers jsem se snažil vytvářet v AMOS basicu. Vzhledem k tomu, že jsem úplně nechápal co to jsou proměnné atd. byly to pokusy vesměs komické Nyní rád relaxuju při hraní starých her, ale nějak mám pocit že všechno zajímavé jsem dohrál... baví mě věci typu turrican, contra, metroid... a takových fakt dobrých her ani pro amigu moc není. Navíc člověk už je nějak línej k tomu sednout a pařit tři hodiny v kuse... Tak mě napadlo relaxovat s Dpaintem a AMOSem. Ve výsledku by to mělo být něco jako contra pro amigu, s trochu zajímavějším a rychlejším (modernějším, instantnějším... jak kdo chce) gameplayem (menší levely, vlny nepřátel, nakupování zbraní, zavírání portálů)... což by snad i stará amiga mohla v pohodě zvládnout, a navíc, nebude to jenom další retro plošinkovka.

    Amigu NEMÁM, jedu v FS UAE pod linuxem... tak možná někdy bych docela rád viděl tohle svoje pachtění fungovat na reálné Amize... nebo, případně, to někomu poslal k otestování. Ale, zatím, toho ani moc k vidění není, spíš ta grafika. Něco jsem posílal sem https://eab.abime.net/showthread.php?t=81509

    Rád pokecám s kýmkoliv, kdo něco plácá v AMOSu, nebo rád hraje tyhle starý hry, nebo vlastně asi o čemkoliv příbuzném.

    #2
    O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

    Ahoj. Tvoje vlákno na EAB sleduju jak víš, ale z tohohle posledního obrázku se nedá poznat lautr nic. Možná udělat krátký video toho pohybu a hodit na youtube?
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

      Tyjo to bych rád, to ale musím nainstalovat nějakej linuxovej nahrávač. FS UAE žel nic jako nahrávání videí neumí a E-UAE mi v té distribuci nejede. Času není moc, a když je tak spíš něco tvořím. Možná, co kdybych to zkompiloval a poslal ti to jako ADF?

      Komentovat


        #4
        O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

        Zkompiluj to a pověs to na EAB, někdo z toho to video udělá. Třeba s2325.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

          No obávám se, že scrollovací svižná hra typu Contra s hodně nepřáteli v Amosu moc udělat nepůjde. Na to by byl lepší Blitz Basic. Ale každopádně držím palce.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

            Super, Ja milujem Super contra (arcade verziu). Hravam ju casto cez MAME. Amiga verzia je hrozna. Tak sem obcas hod nejake demo. Drzim palce.
            MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

            Komentovat


              #7
              O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

              Tradaaa https://youtu.be/OmaYQ2qGjNU

              Komentovat


                #8
                O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                Pěkné!!! Jak moc tě baví vize 2D skákačky vs 2D topdown multiplayeru?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                  Jé to jsem rád že to tady zase žije. btw. kde jsou ta pravidla a ten mocný bod 5. Dole vidím akorát forum rules o třech odstavečcích. Davesade: moje srdce bije pro Contru a Turricana, topdown věci mě nikdy nebraly, v breedu mě přišlo nefér jak ty vetřelci lezou furt odnikud a Chaos engine jsem asi nehrál s kvalitníma oponentama, taky mě to moc nechytlo. Každopádně momentálně mě čeká nějakej vopruz typu sjednocení palety, vychytání mechanismu spritů kvůli střílení a tak, nic kreativního a vymýšlecího, skoro to začíná připomínat práci, tak docela prokrastinuju.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                    Tak asi dřív napíšu tu hru než ze mě bude videoblogger
                    Užívejte si videa a hudbu, kterou máte rádi, nahrávejte originální obsah a sdílejte vše s přáteli, rodinou i celým světem na YouTube.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                      máme teda editor levelů který umí skládat mapy z políček 16*16, 256 druhů, umí je uložit a nahrát. Paňák si, pokud rychlost pádu je větší než rychlost skoku testuje políčko pod ním a když je to některá z prvních 40 variant, tak to bere jako plošinku a přestane padat. Zatím jsem nepřevedl sprity do nové palety, takže je rozhašená, a neumí to zároveň scrollovat a chodit - rozhasí se testování na plošinku. Ale víme o tom a co víme, napravíme. Co nevíme, a z videa je to trošičku i poznat přes katastrofální framerate, že pokud je panák cca 100 a méně pixelů od horního okraje mapy, začne divně blikat, když se přiblíží k první řádce políček tak za nimi jakoby úplně zmizí. Divné, neb ikony se v ámosu natvrdo pastnou na obrazovku a nic s nimi již nejde dělat, neměly by tudíž nic překrývat.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                        Pěkně na tom pokračuješ, těch pár problému se vyřeší s přibývajícími zkušenostmi. Jen tak dál...
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #13
                          O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                          Sakra, to jede tak na 2 FPS. To musí být v kódu podle mě nějaká naprosto fatální chyba, já když jsem programoval v Amosu, tak 30-35 FPS jsem z toho dostal určitě a to i při scrollingu - dělal jsem nějakou raketu ala project x a hýbalo se to plynule a rychle, i když hlavní bob si taky občas bliknul. Pravda ale - pozadí jsem neměl skládané z dlaždic, ale jednoduchý 4 barevný obrázek v overscanu, který se neustále opakoval.
                          Naposledy upravil Predseda; 26.07.2016, 06:03:51.
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                            - Video. jest zaznamenáno ve VLC s 1 fps ... byl to default, nenapadlo mě to změnit, a aspoň se to rychle nahrálo. Jinak to běhá tak nějak normálně, vždyť to zatím nic nemí. Vykreslení mapy na začátku, pravda, trvá cca 3 s. Což není úplně bomba na emulovanou 1200 a mapu o rozměrech 800*800 bodů. Pro skutečnou hru by byla potřeba mapa aspoň trojnásobná - která by se vykreslovala 10 vteřin? - nebo level složený z menších map, ale pak by to drhlo při přechodu. Což na 1200 nedělá snad ani starej Prince?

                            Komentovat


                              #15
                              O: Ahoj, já jsem nějakej Josef a zkouším vytvořit gamesku pro Amigu.

                              Velice chválím, jen tak dál! Co za hru máš s tímhle na mysli?
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X