Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Návrh na nový portál pro Amigisty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    O: Návrh na nový portál pro Amigisty

    pokud maji byt novinky jako soucast portalu, nema smysl pouzit kod CAN, ale udelat to jako soucast WP, zjednodusi to prihlasovani autorum novinek, a vse pujde spravovat v jednom.

    Komentovat


      #62
      O: Návrh na nový portál pro Amigisty

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      pokud maji byt novinky jako soucast portalu, nema smysl pouzit kod CAN, ale udelat to jako soucast WP, zjednodusi to prihlasovani autorum novinek, a vse pujde spravovat v jednom.
      Nicmene si nemyslim, ze by to bylo nejak zasadne lepsi reseni Naopak tim odpadaji nektere funkce jako nemoznost zpetne editovat aktuality po probehnuti x hodin, coz by mohlo zabranit nekterym excesum, css free verze a pod.

      Komentovat


        #63
        O: Návrh na nový portál pro Amigisty

        Díky nesmírné laskavosti Sledgehewerově mám přístup do sandboxu WP a zdá se, že s patřičným pluginem můžeme snadno umožnit editaci článků pro registrované uživatele (předpoklad je, že registrace zde na fóru budou přenositelné do WP), takže tahle část se zdá být patřičně pokrytá. Nyní pracuje na šabloně, ta bude handmade a poskytnu mu nějaký náhled na integraci CAN.

        Sám mám nejasno v té titulní stránce, z designového hlediska. Ale něco vymyslím.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #64
          O: Návrh na nový portál pro Amigisty

          Poprosil jsem Sledgehewera, aby zkusil udělat takovouto titulku. Jak je zřejmé, ty dva boxy vpravo by měly být předělané na výpis z fóra plus výpis novinek ála CAN. Nyní jsou tam jen jako odkaz.

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: amigamortal_mainpage.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 86,3 KB
ID: 108818
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #65
            O: Návrh na nový portál pro Amigisty

            Mam k tomu jednu technickou, prevladl tu nazor, ze ty aktuality by mely byt soucasti portalu, autori aktualit se tedy budou prihlasovat do WP, v nem budou aktuality vkladat, takze s CAN vlastne nebudou mit vubec nic spolecneho, takze to ani nema smysl to tak prezentovat.

            Komentovat


              #66
              O: Návrh na nový portál pro Amigisty

              Rozumím a ano, to je naprosto snadno možné - novinky jsou na WP již zprovozněné. Myslel jsem, že majitel CAN přejde semka, proto... ale je to jen detail - nyní je to dummy placeholder.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #67
                O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                A čo niečo podobné ako je Amibay.com je to jednoduchá stránka: info, novinky, blog. Fungujú takto už roky všetko jednoduché a prehľadné.

                Komentovat


                  #68
                  O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                  Zrovna Amibay mne moc neinspiruje teda . Ale klidně načrtni svou představu do obrázku.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #69
                    O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                    a neni to jedno? neco vytvorte, lidi si bud zvyknou nebo ne a muze se upravovat (aktualizovat predelavat) a nebo vybouchnes a vsechno smazes a pojede se opet znova
                    pařba a flink chtěj celýho člověka...

                    Komentovat


                      #70
                      O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                      Myslel som to skôr tak že väčšina sem chodi kvôli informaciam, novinkám, návodom a esteticka (dizajnová) stránka nieje až tak podstatná, a z časového hladiska hlavne v dnešnej dobe ked toho času nikto nemá navyše, by bola jednoduchá stránka praktická na údržbu. Prípadne tu spravte nejakú anketu a získate info priamo od ludí ktorí portál navštevujú. Osobne uvítam bohatší obsah pred načančaným dizajnom.

                      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                      Zrovna Amibay mne moc neinspiruje teda . Ale klidně načrtni svou představu do obrázku.
                      Naposledy upravil martyn27; 06.05.2016, 05:50:49.

                      Komentovat


                        #71
                        O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                        Mám tady první náhled:

                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #72
                          O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                          Mám tady první náhled:
                          za mě dobrý, jednoduchý, přehledný
                          pařba a flink chtěj celýho člověka...

                          Komentovat


                            #73
                            O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                            Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                            Mám tady první náhled:

                            http://am.1701.cz/
                            Je to pěkný,takhle je to fajnovka.
                            Amiga je nejlepší...

                            Komentovat


                              #74
                              O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                              Dík, postupně to ještě doladíme, DaMi píše první články a já taky brzy začnu. Nevím zatím, co FCI, ale snad to půjde brzy překlopit na naši doménu.
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                #75
                                O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                                Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                                Dík, postupně to ještě doladíme, DaMi píše první články a já taky brzy začnu. Nevím zatím, co FCI, ale snad to půjde brzy překlopit na naši doménu.
                                Překlopení půjde, FCI o tom ví, spoj se s ním.

                                Jinak šablonu chválím: je to dobrý, grafika mi nevadí . Velebím tebe i Sledge . A vložil jsem první návod!

                                Komentáře k titulce
                                Šablona na počítači vypadá dobře, na mobilu a tabletu je nadpis a motto webu se stínem. Vypadá to podle mě rušivě, špatně se to čte. Prosím upravit, myslím, že většina z nás budeme k webu přistupovat mobilně.
                                Jakou máš představu s obsahem 4 oken? Snažím se na web podívat obsahem nováčka a považuju za důležité:
                                Návody:
                                Tohle je pro mě důležité téma, občas bych chtěl napsat nějaký postup, který si stejně píšu do google disku, abych jej pak později vyvolal, třeba když nastavuju pfs3 nebo něco jiného.
                                Akce:
                                Nebylo by od věci uvést, kdy a kde se koná jaká akce (praseprárty, resetkání, oldcomp, atariáda, revision, forever...), ale to by chtělo nějaký automatizační doplněk. Je to možné?
                                Seznam a mapa amigistů?
                                Kdo kde bydlí, aby se v případě potřeby sešli osobně, nebo koho vykrást? Viz třeba http://amigamap.com .
                                Novinky:
                                Tohle nevím, jaký má význam, řekl bych že novinky na fóru jsou vyhovující. A dublovat to asi potřeba nebude. Ale to je jen můj osobní názor.

                                Má smysl, aby na titulce byly vůbec povolené komentáře? Domnívám se, že titulka AM by měla být komunitní a návodová a měla by hlavně odkazovat do fóra jako hlavního místa, kde se něco děje.

                                Na titulce postrádám vyhledávání.

                                Komentáře k administraci
                                Jsem zdatným uživatelem Joomly, s WP mám problém, spustě věcem tam nerozumím, resp. WP se mi zatím jeví jako velmi jednoduchý blogovací systém a zdá se, že spoustu věcí neumí. Poprosím o vysvětlení následujícího:
                                • Jak docílit toho, aby se články zobrazily v konkrétním rámečku na titulce?
                                • Jak docílit toho, aby se obrázky po kliknutí zobrazovaly v lightboxu (vyskakovacím okně), jako třeba tady?
                                • Jak do článku vložit YT nebo jiné video?
                                • Jak docílit toho, aby se články (třeba návody) zobrazovaly jako seznam?
                                • Je možné v knihovně médií vytvářet kategorie obrázků (např. podle uživatelů, software, hardware,...)?
                                • Jak změnit Avatara? Domnívám se, že se nikdo nebudeme chtít registrovat na WP a využívat Grabatara.
                                • Je možné do WP doinstalovat nějaký sofistikovanější editor pro psaní textů, který by obsahoval efektivnější práci s obrázky, styly a šlo by např. z označeného textu odebrat formátování?
                                • Jak nastavit WP, aby se pod články nezobrazovalo skutečné jméno, ale nick?
                                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                                -----------------------------------------------
                                Líbí se mi Retropolis

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X