Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Návrh na nový portál pro Amigisty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Návrh na nový portál pro Amigisty

    2Exie: zajímavý nápad, můžeme ho pojmout jako další střípek do mozaiky.
    2kunilingus: negativy a řevnivost v tomto případě k ničemu nevede, zbytečně mezi sebou kopete příkopy. Nyní reaguji jako moderátor. Z tohoto vlákna v nejbližších dnech vymažu offtopicky, tak jen abyste se nedivili.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #32
      O: Návrh na nový portál pro Amigisty

      @DaMi: já to myslim v dobrém, nemyslim si o lišákovi nic špatnýho kromě toho, že je grafomaniackej úchyl ach jo, tady je to jak v kostele
      @Lišák: tak sorry, už ti budu dávat jen pozitivní palce.. ale budeš mi za ně ještě děkovat?!
      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

      Komentovat


        #33
        O: Návrh na nový portál pro Amigisty

        Naopak, řevnivost vede ke všemu, řevnivost nás posunuje dál, řevnivost průběžně čistí vzduch, negativy můžou být zrcadlem a jsou taky součástí stejné mince, průběžné pošťuchování eliminuje efekt papiňáku, jehož obětí se naposledy stal prober, kterej neunes vlastní pravidla o sluníčkově laděném fóru, kde se všichni v naprosto nepřirozené pospolitosti drží za ruce a smějou se na sebe. Místo tohu tu někomu začal nadávat do čuramedánů, za což dostal ban a konečně mohl v klídku vybuchnout...

        Vsadim se, že by se tu takovejch případů našlo víc.

        Píšu to proto, že byste se měli konečně poučit z chyb a nepročišťovat příspěvky proto, že jsou nedejbože negativní, ale prostě proto, že jsou OT.
        Moje poslední tři jsou zcela určitě OT a budu rád, když budou smazány, ale prosím ne proto, že jsem se tu navez do lišáka, ale protože jsou OT!
        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

        Komentovat


          #34
          O: Návrh na nový portál pro Amigisty

          kunilingus: v klidu, mne žádné líbí se / nesouhlasím nemění můj vlastní vnitřní názor. Já se skrze takovéhle reakce spíše dovídám něco o samotném aktéři .
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #35
            O: Návrh na nový portál pro Amigisty

            Exie, tvoje novinky v ramci CAN sa mi velmi pacili a v dobe ked som este nemal net doma, tak som si to priebezne stahoval v inetcafe a mal som prehlad o diani okolo amigy. Hlavne v dobe, ked uz neexistoval AR ani ARCD. Proste jediny zdroj informacii v zrozumitelnom jazyku. Takze ak budes mat chut to znova rozbehnut budem len rad... ... a keby aj nie, tak som vdacny za CAN v tej dobe. V dobe ked som mal net doma som uz Amigu nepouzival a predpokladam, ze nefungoval uz ani CAN (cca. 2006+).

            All:

            Az jedneho dna som sa vdaka PROBERovi a jeho CADA projektu dostal na novinky Amiga Portalu (cca.2013) a forum co malo u mna za nasledok navrat ku Amige a nasledny upgrade. Proste som bol prekvapeny, ze to este okolo Amigy stale ZIJE. Dostal som sa po rokoch k hram, ktore som v mojej dobe Amigy ani nepoznal ( a priznam sa, ze som nepresiel este cele WHD baliky a este je vela takych, ktore ma milo prekvapia, takze "novych" hier na Amigu je pre mna este dost ), doplnil som si demo zbierku (2000-2016) a zacal som sa zas venovat programovaniu na amige, vdaka ktoremu som pochopil co je zabava (pre mna) oproti inym platformam.

            Takze pokial bude stale nieco o Amige v nasich zemiach - forum, novinky, casaky a party ( tie sa rataju aj v zahranici ), tak som tu aj ja.

            Diky vsetkym a za vsetko. Vsetko to nejako urcuje nas smer Amiga Hobby a keby to nefungovalo, tak nic nemame.

            Dakujem za pozornost a...
            na zdravie alebo dobru noc.
            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

            Komentovat


              #36
              O: Návrh na nový portál pro Amigisty

              @DJM, krásně napsané.

              A kvituji co jsi psal ohledně CAN. V době, kdy měl internet pouze jediný člen našeho Amiga Klubu Frýdlant, chodili jsme k němu skoro každý den (s hardiskama) a on skrze české news se dostával na ostatní novinky, ukazoval nové weby, hry, projekty a stahovál nám všem offline cache, takže jsme si to pak mohli doma probrouzdad hezky na svých Amigách.

              Chci říct, že CAN v našem Amigáckém životě hrál obrovskou roli. Vrátit CAN zpět, to by byla skvělá věc a velmi rád tam budu přispívat, respektive Exie počítej se mnou ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #37
                O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                Jenom za sebe bych se přimlouval za hezkej design... Tim myslim hlavně aby to nevypadalo jako dnešní moderní hnusy alá wokna 10. Bohužel sleduju že po operačních systémech se dělaji "přehlednější a jednodušší" i weby Mně vždycky rozčiluje když narazim někde na neorámovanej velkej nápis a ejhle, ono je to klikací tlačítko Snad víte co myslim, tak na mně berte prosím ohledy. Nedavno mně donutili přejít na officy 2013 a doteď mně chytá fantas kdykoliv v tom mam na něco kliknout. Takže hezký rámečky, okna, stíny, meníčka.... Dík
                Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                Komentovat


                  #38
                  O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                  Budeme se v nejbližší době bavit nad obsahem na homepage. Pokud byste někdo chtěli být aktivní, napište sem nebo do SZ témata/okruhy, o kterých byste měli chuť psát.
                  Naposledy upravil DaMi; 07.08.2020, 08:24:41. Důvod: Vyhodil jsem moji mailovou adresu
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #39
                    O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                    Takže můj návrh je následující:

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: amigamortal.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 78,2 KB
ID: 108815

                    Graficky prosté, co se týče horního menu, mělo by obsahovat nové logo a pak odkazy na hlavní sekce. Můj předpoklad je takový, že v sekci Obsah bude relativně málo článků, takže se na jedinou stránku hezky abecedně vejdou. Můj další předpoklad je, že Novinky by byly v podobě Twitter feedu (úzký sloupec na pravé straně stránky), který se dá kliknutím "zapnout / vypnout". Případné detaily budou skutečně záviset na množství novinek - sám bych očekával spíše krátké, s odkazem na vnější web, tj. nemělo by to působit, jako starý portál.

                    Každá stránka by byla charakterizovaná velkým obrázkem v pozadí, při scrollování se čtenář bude soustředit na text, proložený obrázky (lámání dle potřeby), tady bych nehledal problém.

                    A jak jsem psal - hlavní obsah by měl uvést do problematiky her, hardwaru, softwaru, historie... formou gamebooku, když každá větší větev odkáže na adekvátní vlákno ve fóru - na starém portále mi přišlo, že šlo o dvě oddělené entity, které o sobě vzájemně nevěděly a to mi přišla škoda. Chtěl bych to více provázat, aby šlo vidět, že jde o komunitní projekt.

                    No a pak samozřejmě každý článek bude možné editovat, přičemž změny bude schvalovat moderátor / admin, tj. vestavěný editor by měl umožnit přístup ála Wiki.

                    Co si o tom myslíte?
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #40
                      O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                      Poté, co přišla informace, že "knihovna a amipédie" bude na OC a ostatní obsah jako fotogalerie bude na CADA => co nám tedy zbývá za sekce:

                      • Novinky = kloním se k nonCCS webu alá CAN od Exieho (a tudíš IBrowse friendly)
                      • Začátečnické články = základní články ohledně zprovoznění Amigy, UAE, disku, operačního systému, to může být také nonCCS
                      • Odkaz na Fórum


                      V novinkách můžou bejt odkazy na blogy zdějších členů, pokud napíšou nějakou recenzi, článek, manuál. Nemusí to bejt přeci zdvojené, stačí to zveřejnit jako novinku a link.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #41
                        O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                        a ostatní obsah jako fotogalerie bude na CADA
                        OK, tohle zní jako rozumný úložiště .
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #42
                          O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                          U těch novinek a článků se zdá být z technického hlediska problém hlavně s redakčním systémem a pak s použitou šablonou. Aby to vypadalo zhruba tak, jako na mém screenshotu, budeme potřebovat CSS téměř jistě . Na druhou stranu by nemusel být problém přidat detekci prohlížeče a CSS při generování vypnout - zbude holý text, odkazy a pár IMG tagů, což by IBrowse utáhl. Nebráním se tomu, ale otázkou je: kdo to udělá?

                          Takže bych se tázal Feryho a dalších - co třeba ten Wordpress? Já mám zkušenosti s Google Bloggerem a tam bych podobnou šablonu si byl schopnej najít a manuálně upravit, ale třeba proměnlivý obrázek na pozadí jsem v Bloggeru nikdy neviděl. Koneckonců Herní Snob se o to snaží a vypadá to, jak to vypadá (tj. ne zle, ale není to přesně to, co bych si představoval). Vlastně hledáme systém, který umí zobrazit záhlaví, nadpis, bílou "stránku" s textem a s obrázky a pak obrázek na pozadí (ideálně scrollující, ale mohl by zůstat jen statický a scrollovat bude jen ta "stránka").
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #43
                            O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                            Zeptam se takto, mam ty novinky nejak resit na CAN, nebo date prednost tomu mit to vse pod jednou strechou? A druha vec je ze zatim vyjadril podporu jen Jack, ale dalsi obvykli autori novinek jako kox nebo Delihc nereagovali a bez nich to trosku postrada smysl. Samozrejme se muze pridat kdokoliv dalsi...

                            Komentovat


                              #44
                              O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                              co se tyce navrhovaneho designu, moc se mi to nepozdava.Obrazek pekny, ale nevhodny pro bile pismo. Proto je tam stin, ktery bez CSS urcite nepujde, nemluve o tom ze pri velikosti nadpisu se muze stat ze delsi text skonci zalomeny na tri radky a na beznem notebooku bude na strance videt jen nadpis...

                              Komentovat


                                #45
                                O: Návrh na nový portál pro Amigisty

                                Já si myslím, že štěpeního už bylo dost, jsem pro to CAN systém přemístit na portal a v menu by mohly být linky na sekci Začínáme s Amigou a pak Diskuzní fórum.
                                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X