Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 2000 a co do začátku?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 2000 a co do začátku?

    Jak jsem již oznámil, koupil jsem Exovu Amigu 2000 s klávesnicí. Tato amiga nemá nic, ani disketovku, ale naštěstí mám doma tři tak jsem prozatímně jednu připojil. Bohužel jak se ukázalo z mých disket (cca 6) nešla ni jedna zformátovat bez chyby, ach jo... zatím jsem tudíž koukal na kickstart obrazovku

    Spíše se mi jedná o radu s jakým rozšířením začít. Nejspíš s RAM a HDD.
    • Na stránkách s výprodejem je i Oktagon 2800 s 8MB ram a HDD za 4200,- je to rozumná cena?
    Také jsem někde četl že SCSI řešení tolik nazatěžuje procesor, to by bylo plus.
    Plus také je že na desce je jak RAM tak i HDD...
    • Nebo jít do nějakého řešení podobně jako na A500 a RAM i HDD pověsit na procesor? Něco co má kipper2k v nabídce.
      Tam je otázka zda by se to potom nehádalo s něčím v zorro slotu, až tam v budoucnu něco přibude


    Doufám že neduplikuji nějaké vlákno
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Amiga 2000 a co do začátku?

    S A2000 nemám absolutně žádné osobní zkušenosti, ale pokud bych takovou Amigu měl já osobně bych koupil Fast RAM co se nacvakává přímo na procík: http://www.kipper2k.com/a500fastmem.html

    Tento board umí i CF, takže bys měl vystaráno, ovšem domnívám se, že bys pak potřeboval i nějaký novější Kickstart.

    A co se diskového řešení přes Zorro, spíš bych hledal nějaké IDE řešení jako je Buddha (Buddha Flash, Buddha Flash Phoenix). Na Amibay se dají s dávkou trpělivost sehnat. RAM přes zorro2 je ošemetná věc (maximálně 8 MB a kolize s Fastram na cpu kartách) a jinak je to velmi velmi pomalá RAM.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Amiga 2000 a co do začátku?

      Kickstart mám 37.350 což je asi 2.05.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        Amiga 2000 a co do začátku?

        Ja mam tohle:



        Jde to sehnat levne, ale parametry na prd, nicmene k hole A2000 je to asi primerene a je to oldschool.

        Koupit RAM s CF radicem od Kippera pod procak je asi nejlepsi reseni, pokud se tedy do te A2000 fyzicky vejde. O nicem jinem asi realne uvazovat nejde. Nebo zatim nejde, jsou tady nedokoncene projekty turbin pro A500, ale to je asi v nedohlednu.

        Komentovat


          #5
          O: Amiga 2000 a co do začátku?

          Řešení od Kippera jede v A2000 v pohodě, jen se musí propojit některé ty signály do CPU slotu což vyžaduje trochu zručnosti. Nicméně mám pocit že Kipper monentálně nemá skladem.
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            O: Amiga 2000 a co do začátku?

            Buddha je od jense, a ja ho proste nědoporučím, jebal sem se s tím než to začlo chodit děsnou dobu ale je to ide, dá se tam CF a je ticho.
            SCSI je rychlostně možná lepší, ale bud tam dáš prastarej pískavej scsi disk, nebo ne uplně levnou redukci scsi-ide+CF
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              O: Amiga 2000 a co do začátku?

              Ještě by se hodila rada

              Mám problem, pořídil jsem si GFX Retina Z2, ale nehlásí se. Funkční by měla být, protože OXCOM ji před odesláním zkoušel také v A2000.
              Otázka zní, jestli na úplně holé A2000 uvidím v EarlyStartupu (nebo boot menu) ID karty? Kickstart mám 2.04/37.350, rev desky 6.?, žádná FAST ram nic, prostě holá.

              Zkoušel jsem všechny zorro sloty.

              Každá rada se cení
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                O: Amiga 2000 a co do začátku?

                Vidim ze ti pisu i na Oldcompech...

                Chodi ti nejaka jinak Zorro karta ?

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga 2000 a co do začátku?

                  Ehm pardon. #6 Chaine muzes mi poradit jakou tu scsi-ide redukci (kde se to da koupit, cemu se vyhnout a pod.) chtel bych to do draka.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga 2000 a co do začátku?

                    Dneska uz bych sel asi cestou scsi2sd, cena je prakticky stejna

                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga 2000 a co do začátku?

                      Tak se chci podělit o dobrou zprávu, podařilo se mi opravit na mé A2000 funkčnost zorro slotů. Bylo potřeba vyměnit 5 ze 6 74LS245, které posilují zběrnici. Těd již může započít hraní s tímto kouskem
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat


                        #12
                        O: Amiga 2000 a co do začátku?

                        Musím přiznat že 68000 je hodně retro co do rychlosti . Již mám rozchozený oktagon2008, co mi udělalo radost je že jsem nemusel kupovat hdd. V kotelně nad ponkem jsem měl vystavený starý scsi disk. No a tak jsem pro něj zašel a hle, 4GB i s vlastní terminací. Fungoval na první zapojení, ještě že jsem ho nevyhodil a to jsem měl několikrát spády při úklidu udělat . Ještě bych rád aktualizoval EPROMku na oktagonu, mám tam verzi 6.8, koukal jsem že poslední je 6.12... Rychlost čtení je 1250kb.
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #13
                          O: Amiga 2000 a co do začátku?

                          A máš v Octagonu nějakou RAMku?
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #14
                            O: Amiga 2000 a co do začátku?

                            Ano mám tam 6MB FastRAM.
                            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                            A máš v Octagonu nějakou RAMku?
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #15
                              O: Amiga 2000 a co do začátku?

                              Dnes jsem vyměnil ve zdroji pro A2000 vetilátor. Nečekal jsem žádný zázrak, protože jsem ventilátor odmontoval z zdroje staršího PC. Ale byl jsem mile překvapen, když vezmu hlasitost puvodniho ventilátoru jako desítku, tak výměnou spadl hluk tak na dvojku. Opravdu velmi tichý a s kombinací mSata disku to byla skoro óda na ticho.
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X