Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 500

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Vampire 500

    Hyperthreading can be used in many ways.

    A) Hyperthreading can be exposed to the OS as 2 CPUS.
    This is the "typical" usage in the modern x86 world.
    Having two virtual CPUs allows you increase the total system performance, as the full power the CPU can better be used.

    APOLLO does support fully-fine-grained Hyperthreading.
    This means Apollo supports Threat-switch on clock cycle granularity. Fine-grained Hyperthreading allows to use otherwise wasted wait times efficiently.

    Using 2 CPUs in SMP mode, requires the support of the OS.
    AMIGA OS does as of today not support this.
    AROS could offer support for this.

    B) Hyperthreading can be used to greatly lower latency and avoid IRQ overhead.
    The feature we are using on the Vampire product already today in our Dev-team.

    Our team has several drivers and libraries in development.
    Drivers like NETWORK, WIFI, SDCard, IDE, RTG Graphics....

    These drivers which we develop can utilize and benefit from Hyper-threading already today - even without OS support for SMP.

    Using Hyperthreading on such drivers lowers latency, improves thoughput (faster IDE/ faster Internet), and improves the snappiness of the whole system.


    C) The third big benefit of Hyperthreading is that by running 2 threats in parallel the CPU core can avoid instruction dependencies.

    As you know APOLLO does support Super Scalar execution which means executing several instructions per cycle.

    Program which are written mostly sequentially are very difficult to run in Super-Scalar. Such programs do not benefit from Super Scalar.
    A well know example is AMIGA SYSINFO.
    AMIGA SYSINFO is written fully sequential and does not benefit from Super-Scalar.
    SYSINFO shows around 110 MIPS on the VAMPIRE.
    If SYSINFO would not be written sequentially the score would be over 200 MIPS.
    In other words the way SYSINFO was coded makes it run at halve speed only.
    This means halve of APOLLO speed is not used when running SYSINFO.

    A CPU can try to "fix" this with using a technique called OUT OF ORDER execution.
    But Out Of Order can only fix a certain "window" of instructions and if this Window does not provide enough independent code - then the sequentially can not be cured.

    Hyperthreading is a trick to fix this.
    If you would run 2 programs their instructions flow are by design independant - this means the indiepandcy level doubled automatically.
    This improves the possibility to use MultiScalar execution by 100%.
    In other words if you would run 2 instances of SYSINFO in parallel on APOLLO then each of them could run roughly at their current speed.
    While there is great potential to exploit this in the future.
    For this to be exploited development on the OS needs to be done.
    Maybe this will come with using AROS.

    D) A forth potential benefit is using the higher degree of instruction independence in the pipeline design of the CPU.
    Some CPU designs from IBM or INTEL do this.
    Using this does allow to increase the clockrate of the chip.

    We do not use this today - but we like to enable this as option for us.

    Komentovat


      O: Vampire 500

      Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
      Někomu prý psali během 3 měsícu, když jsem si přečetl, že budu čekat jen 2 (nebo méně), tak jsem si řekl, že do toho jdu... Já samozřejmě taky počkám (co jiného mi zbývá) jen mi to není moc příjemné.
      Ja si nevzpominam, ze by me vubec nekdo daval nejakou informaci o case dodani, pripadne jsem to ignoroval protoze vidim, jak dlouho uz se to vyrabi a fronta je porad velka.

      Nicmene prave jsem dostal email, ze moje karta je na ceste! Chce to trpelivost.

      Komentovat


        O: Vampire 500

        A můžu sezeptat, kdy jsi za Vampíra zaplatil? Abych měl aspoň hrubý odhad, jak dlouho ještě budu čekat...

        Komentovat


          O: Vampire 500

          Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
          A můžu sezeptat, kdy jsi za Vampíra zaplatil? Abych měl aspoň hrubý odhad, jak dlouho ještě budu čekat...
          27.3.2017

          Komentovat


            O: Vampire 500

            Super, to by nemuselo trvat dlouho... Já platil 3.5. Dík moc!

            Komentovat


              O: Vampire 500

              Autorem citovaného textu je andrew Přejít na původní příspěvek
              nejako neviem co si o tomto mam mysliet

              http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayIS...edbackAsSeller
              Toto je ako výsmech do ksichtu, presne ako som hovoril o tom princípe doktorov. Sú pacienti a pacienti, jeden nezaplatí a bude čakať, ten druhý zaplatí a nečaká, ešte že to tak nie je na urgente a ešte, že nie je Doda primár toho urgentu
              A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

              Komentovat


                O: Vampire 500

                @ExiE

                Napsal jsem to uz na AW, ale skutecne nechapu, proc vyvyjeji dalsi naprosto neuzitecne rozsireni a mnohem dulezitejsi (z pohledu uzivatele) veci jako kompatibilni FPU zustavaji stranou.

                Komentovat


                  O: Vampire 500

                  Asi je to jednodušší...

                  Komentovat


                    O: Vampire 500

                    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                    Mysli si co chces. Majsta kupodivu chce za svou praci odmenu a timhle dava spravedlivou prilezitost borcum co za to chteji zaplatit, aby meli Vampira hned. Coz je dobre a mnohem lepsi, nez aby se toho ujali prekupnici.

                    Anglinou moc nevládnu, ale spravedlivá příležitost by se měla dát hlavně těm co mu věřili a zaplatili předem. Nebo se mýlím?
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      O: Vampire 500

                      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                      Hyperthreading can be used in many ways.
                      ................

                      We do not use this today - but we like to enable this as option for us.
                      Trochu mě už znervózňuje neustálé přidávání nových a nových featur, takhle se toho GOLD3 nemáme šanci v dohledné době dočkat
                      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                      Komentovat


                        O: Vampire 500

                        Můžeme být rádi, že tady Vampire máme a vy tady frflete, když se před vás někdo dostane a moralizujete. I finanční motivace je motivací. Ano uznávám, není to OK přístup, ale to je přesně ta výsada toho co něco tvoří, rozhodovat se v rámci jistého rozsahu o tom, jak co bude.
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          O: Vampire 500

                          Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                          Můžeme být rádi, že tady Vampire máme a vy tady frflete, když se před vás někdo dostane a moralizujete. I finanční motivace je motivací. Ano uznávám, není to OK přístup, ale to je přesně ta výsada toho co něco tvoří, rozhodovat se v rámci jistého rozsahu o tom, jak co bude.
                          Ach Lisiak4 je to ale správne a morálne? Mám pocit, že niečo smrdí v štáte dánskom... Samozrejme, že si môže robiť čo chce, lebo robí takúto kartu iba on. Rovanako ako nám Intel sere už neviem koľký rok furt o 100 MHz lepší bridge alebo lake procesor a drží ho na rovnakej cene. Keby mal poriadnu konkurenciu, tak by toto nerobil. Tak ako by nerobil Majsta tie jeho obchody. Pretože je to nefér voči tým, čo to predplatili už dávno predtým. Proste sa takéto veci nerobia a hotovo...
                          A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

                          Komentovat


                            O: Vampire 500

                            Autorem citovaného textu je lacoh Přejít na původní příspěvek
                            Ach Lisiak4 je to ale správne a morálne? Mám pocit, že niečo smrdí v štáte dánskom... Samozrejme, že si môže robiť čo chce, lebo robí takúto kartu iba on. Rovanako ako nám Intel sere už neviem koľký rok furt o 100 MHz lepší bridge alebo lake procesor a drží ho na rovnakej cene. Keby mal poriadnu konkurenciu, tak by toto nerobil. Tak ako by nerobil Majsta tie jeho obchody. Pretože je to nefér voči tým, čo to predplatili už dávno predtým. Proste sa takéto veci nerobia a hotovo...
                            Je neuveritelny jak nekteri omlouvaji tohle jednani.

                            Komentovat


                              O: Vampire 500

                              Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                              Můžeme být rádi, že tady Vampire máme a vy tady frflete, když se před vás někdo dostane a moralizujete. I finanční motivace je motivací. Ano uznávám, není to OK přístup, ale to je přesně ta výsada toho co něco tvoří, rozhodovat se v rámci jistého rozsahu o tom, jak co bude.
                              Tak v tomhle s Tebou nesouhlasím, protože když si nechám zaplatit předem, tak mám také závazek k těm platícím, a to podle pořadí. To co píšeš Ty není košer, a neněla by to být ani výsada, spíše bych to nazval vyčůranost.
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat


                                O: Vampire 500

                                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                                Tak v tomhle s Tebou nesouhlasím, protože když si nechám zaplatit předem, tak mám také závazek k těm platícím, a to podle pořadí. To co píšeš Ty není košer, a neněla by to být ani výsada, spíše bych to nazval vyčůranost.
                                Jo jo, mám tady tu naši civilizaci rád. Uděláš toho tolik správně, obětuješ tolik svého času a ten druhý, co pro výsledek musí pouze zaplatit jen pro to, že mu něco není po srsti z tebe udělá vyčůraného hajzla. Dej si na misku vah práci platícího zákazníka a práci lidi co dělají na Vampire. Na turbíně pro počítač, co mají nějaký fandové.

                                Já být na jejich místě a někdo mi kvůli tomuhle takhle cekne, tak se ho hned zeptám, jestli ty peníze, které tedy dělají mezi mnou a ním závazek chce vrátit.

                                Já vždy budu stát za někým, co něco tvoří, pokud se nějaká neshoda bude týkat jeho tvorby za situace, že nebyla překročená jistá mez a ta dle mého egoistického subjektivního názoru, který nikdo nemá šanci změnit překročena nebyla
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X