Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 600 V2-128

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Vampire 600 V2-128

    Ano jsou to výrobní čísla, každopdáně tihle už to nějakou dobu mají, takže teď už jich 500 být může.

    @Dóďa, počítám s tebou, jakmile se mi Kipper ozve, dám mu tvou adresu a ty pošleš platbu, oki?

    ... já si počkám na A2000 verzi...
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #17
      O: Vampire 600 V2-128

      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
      Ano jsou to výrobní čísla, každopdáně tihle už to nějakou dobu mají, takže teď už jich 500 být může.

      @Dóďa, počítám s tebou, jakmile se mi Kipper ozve, dám mu tvou adresu a ty pošleš platbu, oki?

      ... já si počkám na A2000 verzi...
      kdo si pocka, snad se docka...

      pred par dny Kipper psal, ze se uz skoro dohnali v dodani jiz zaplacenych! (na to pozor, neznamena to vsechny objednavky, jen ty kde uz dostali penize) objednavek, nicmene spatna zprava je, ze dosud pouzivane FPGA cipy stoupaji na cene a to treba az na dvojnasobek. Tezko rici, jestli to zpusobil odkup Intelem, nebo to ze je to jiz starsi model FPGA, ktery se uz dal nebude vyrabet, nicmene zadrhel to je.
      Naposledy upravil ExiE; 23.06.2016, 15:44:17.

      Komentovat


        #18
        O: Vampire 600 V2-128

        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
        kdo si pocka, snad se docka...

        pred par dny Kipper psal, ze se uz skoro dohnali v dodani jiz zaplacenych! (na to pozor, neznamena to vsechny objednavky, jen ty kde uz dostali penize) objednavek, nicmene spatna zprava je, ze dosud pouzivane FPGA cipy stoupaji na cene a to treba az na dvojnasobek. Tezko rici, jestli to zpusobil odkup Intelem, nebo to ze je to jiz starsi model FPGA, ktery se uz dal nebude vyrabet, nicmene zadrhel to je.
        U polovodicov je to asi tak, ze je vytvorena predpokladana cena za ktoru sa suciastka bude predavat, pri objemovej vyrobe cena este viac klesne. Progresom technologii, tie novsie vytlcaju tie starsie, cize opat ta sama rovnica, nove klesaju a tie starsie sa vracaju na skutocnu realnu cenu co je v tomto pripade FPGA. Myslim si, ze toto FPGA sa bude este nejaku dobu vyrabat s toho by som nemal obavu. Cena polovodicov plosne rastie od roku 2012 nie je to len FPGA Altera, je to aj tym, ze cena zlata, medi a inych vzacnych kovov rastie, takze vsetko to ide hore aj ked zdanlivo cena elektroniky klesa, tak je to len ukor marze. Myslim si, ze konecna cena Vampire V2 je sucastnosti dost podhodnotena, skor ci neskor bude musiet cena narast aj v prospech dalsieho vyvoju.

        Ukazovatel toho ci Altera konci s Cyclone III moze byt, ak toto FPGA vyrazia s kompileru podporovanych obvodov. Jednoducho po vydani noveho vyvojoveho prostredia uz nebude moznost vytvorenia kompilacie pre toto FPGA, tak to urobil Xilinx vo WEBPacku zo Spartan-2.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #19
          O: Vampire 600 V2-128

          Po flashnutí na SILVER CORE 6 sa výkon v testovacích programoch trochu znížil, ale nie je to dramatické. Viď obrázky nižšie.

          SysSpeed 2.6:
          - CORE 2 - 103.72
          - CORE 6 - 95.80

          Sysinfo 4.0:
          - CORE 2 - Dhrystones - 82379, MIPS - 85.99
          - CORE 6 - Dhrystones - 82198, MIPS - 85.80

          WhichAmiga 1.3.25:
          - CORE 2 - 78.0 MHz
          - CORE 6 - 117.1 MHz

          Netrpezlivo čakám na ďalšie CORE, kde snaď už bude plná emulácia FPU procesora. Momentálne je v SILVER CORE 6 len čiastočná emulácia FPU, ale nepoužiteľná. Napríklad Sysinfo nedetekuje FPU, ale pri položke MFlops vypíše hodnotu 59.91 (viď foto). Samozrejma v praxi programi nedetekujú FPU. Tak snáď v najbližšom CORE bude už aj emulácia FPU.
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #20
            O: Vampire 600 V2-128

            FPUčko to fakt chce, spousta programů si jinak nevrzne. A kromě toho samozřejmě optimalizovat výkon, pořád je to ještě málo.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #21
              O: Vampire 600 V2-128

              Na SILVER CORE 6 som skúsil aj pár emulátorov 8-bitových počítačov a PC. Na PC-Tasku sa trochu vykon znížil, ale nie je to dramatické.

              PC-Task 4.4: (Chris Hames)
              - CORE 2 - CheckIt 3.0 - 8723 DHrystones
              - CORE 6 - CheckIt 3.0 - 8085 Dhrystones

              Pre porovnanie reálneho PC 386SX/20 MHz má výkon okolo 5200 Dhrystonov a 386DX/40 MHz ma zase cca. 12 000 Dhrystonov. Ďalšie emuáatory som už neporovnával so SILVER CORE 2, ale ten rozdiel nebude až taký veľký.

              ZX Spectrum Emulator 2.0: (Peter McGavin)
              - CORE 6 - 1038 %

              EmuCPC 0.7: (Stephane Tavenard)
              - CORE 6 - 784.6 %

              MaciC64 1.81: (Michael Kramer)
              - CORE 6 - 124 - 310 %

              Pri emulátore MagiC64 je dôležité, či su zapnuté pri emulácii SMART REFRESH, SYNCHONIZE a samozrejmä vypnutý LIMIT SPEED.
              Každopádne už nie je problém s rýchlosťou emulácie 8-bitových počítačov. Samozrejmä pri emulácii PC prípadne MAME nie je výkonu nikdy dosť.
              Přiložené soubory

              Komentovat


                #22
                O: Vampire 600 V2-128

                Dnes som tiež skúsil čítačku SD karty. Momentálne mám len malú 1 GB MicroSD kartu (výrobcu som nevyčítal z karty). Takže predpokladám, že rýchlostne bude asi čo najpomalšia. Vo Vampire má prenosovu rýchlost čítania 3,276,800 Bytes/s, čo je na takú pomalú kartu celkom slušné. Ešte dodám, že MicroSD karta bola naformátovaná na súborový systém FAT32 vo WinXP. Neskôr vyskúšam niečo na úrovni 32 GB. Snáď sa rýchlosť čítania dostane cez 4 MB/s.

                Po zadaní príkazu "SDdiag" vypíše údaje, ktoré su na poslednom obrázku.
                Přiložené soubory
                Naposledy upravil oxcom; 26.06.2016, 18:52:19.

                Komentovat


                  #23
                  O: Vampire 600 V2-128

                  Takže mám na testy MicroSDHC UHS-I kartu SanDisk o kapacite 16 GB. Kartu som naformátoval vo Windowse na FAT32 a potom vložil do Vampire.
                  V prvom rade som použil ovládač SAGADriver v0.9c. Po nainštalovaní je nutné napísať v CLI tento syntax:

                  Giggledisk sagasd.device UNIT 0 to DEVSOSDrivers/


                  Po tomto Vám vytvorí mountlist do adresára DOSDrivers pod názvom GGD0. Ešte je nutné mať v adresári L: súborový systém FAT95 a v adresári C:GiggleDisk, ktoré sa dájú stiahnúť z Aminetu. V prípade, ak spustíte SDMount z ovládačov v adresári SYSTEM, tak môže Workbench zamrznúť. Nepomáhalo ani upravený mountlist z CF0 z PCMCIA, kde samozrejmä compactflash.device nahradíte za sagasd.device. Tieto posledné dva tipy som vyčital na webe a mne nefungujú.

                  Čo sa týka rýchlosti čítania, v Sysinfe mi vypísalo rovnakú rýchlosť ako pri 1 GB MicroSD karte (3,276,800 bytes/s), ale dĺžka testovania rýchlosti prebehla okamžite. Pri 1 GB karte to trvalo niekolko sekúnd. Pri zápise je rýchlosť, tak o 50 - 60 % pomalšia oproti čítaniu. Nižšie na fotkách sú ďalšie testy z programov SysSpeed a ScsiSpeed. Rýchlosť čítania je celkom slušná. Napríklad 6 MB súbor zkopiruje do RAM za 4 sekundy.

                  ------------------------------------

                  Pozerám, že mi tam hodilo smajlíka. Samozrejmä má tam byť: DOS(dvojbotka)DOSDrivers/
                  Přiložené soubory
                  Naposledy upravil oxcom; 02.07.2016, 08:25:28.

                  Komentovat


                    #24
                    O: Vampire 600 V2-128

                    Na stránkach pre Apollo core už je dostupné Silver Core 7. Skúsil som ho teda flashnút na Vampire. Postup bol rovnaký ako pri flashnutí na Silver Core 6. (viď obrázok 1) Zaujímavosťou je, že po flashnutí nestačil reset Amigy (skúšal som niekoľko resetov), ale bolo nutné vypnúť a znovu zapnúť Amigu, aby sa aktualizovalo jadro vo Vampire karte.

                    Welcome to Apollo Games Apollo Games Info covers the entire gaming landscape We’re excited to have you join us on this journey as we transition from our beloved Apollo-Accelerators platform to a more expansive and comprehensive gaming platform: Apollo Games Info. For many years, Apollo-Accelerators.com has been your trusted source of information for Amiga computers […]


                    Potom samozrejmä už všetko fungovalo. Prvé, čo som zbadal, zvýšila sa pamäť FastRAM zo 123 MB na 127 MB. Čo sa týka rýchlosti procesora v praxi (t.j. programy, emulatory ... ) nepostrehol som, že by sa niečo nezmenilo. Zmena nastala v prípade testovacích programov (viď fotky nižšie). Rýchlosti čítanií IDE z Microdrive, SD karty vo Vampire a CF karty v PCMCIA ostali tiež nezmenené. Tu je zoznam zmien podľa Change.logu v Silver Core 7:

                    [SILVER7] (10.07.2016)
                    * Added CHK2, CAS2, CMP2 for MacOS programs
                    * Added EXTW/L instruction fusing
                    * Added FAST-IDE for V500
                    * Added HDMI bootpic (credits to flype and Crom00 !)
                    * Added MOVEX (Little Endian Move)
                    * Enabled 85% of BranchTargetCache
                    * Enabled PEA/BSR/JSR/RTS in 2nd pipe
                    * Fixed BFEXTU and BFEXTS flag bugs (thanks JimDrew !)
                    * Fixed MOVES, NCBD, PACK and TRAPcc bugs
                    * Optimized SUBQ/BNE loop pattern
                    * Removed Fusion memory reserve (broke some games)

                    Takže, tak ako bolo avízované, emulacia FPU nie je v tomto CORE, snáď sa dočkáme v SILVER CORE 8, podpora všetkých inštrukcií procesora 68040. Čiže v tomto jadre by mala byť plná emulácia procesora 68040, samozrejmä okrem FPU. Ďalej zlepšená podpora pre emuláciu MacOS programov, použiteľnosť tohto CORE vo Vampire 500 V2.

                    Tabuľka pre porovnanie jadier SILVER CORE 2, 6 a 7, v programoch SysSpeed, Sysinfo a WhichAmiga:

                    SysSpeed 2.6:
                    - CORE 2 - 103.72
                    - CORE 6 - 95.80
                    - CORE 7 - 113.21

                    Sysinfo 4.0:
                    - CORE 2 - Dhrystones - 82379, MIPS - 85.99
                    - CORE 6 - Dhrystones - 82198, MIPS - 85.80
                    - CORE 7 - Dhrystones - 105451, MIPS - 110.07

                    WhichAmiga 1.3.25:
                    - CORE 2 - 78.0 MHz
                    - CORE 6 - 117.1 MHz
                    - CORE 7 - 234.1 MHz


                    Testy grafickej karty SAGA pripravujem, ešte mi stále neprišla sada kablov s HDMI. Snáď to už nebude dlho trvať.
                    Přiložené soubory

                    Komentovat


                      #25
                      O: Vampire 600 V2-128

                      Konečne mi prišli HDMI káble, tak som sa mohol pustiť do úpravy Amigy pre HDMI výstup. Samozrejmä TV modulátor musel isť preč, aby sa uvoľnilo miesto pre HDMI konektor. Na webe som pozeral množstvo stránok, ako si užívatelia Vampire V2 upravili svoje Amigy pre HDMI výstup. Riešenie, ktoré som nakoniec uskutočnil, vidíte na obrázkoch. Nie je to konečné riešenie, ale zatiaľ postačujúce. Musím povedať, že nejdôležitejšie je vybrať HDMI kábel s krátkym konektorom, aby sa zmestil medzi FDD mechaniku a HDMI konektor na karte Vampire. V opačnom prípade je nutné upraviť konektor na kábliku, aby sa zmestil. Umiestnenie HDMI konektora mohol Majsta vyriešiť lepšie. Doporučujem použit HDMI s flat káblom a pokiaľ možno ohybným.

                      Podobne zle je umiestnený aj konektor pre Micro SD kartu. Tu som musel časť zo spodného tieniaceho plechu odrezať, aby bolo možné v prípade potreby vymeniť kartu bez problémov. Tiež je to možné riešit predlžovačkou pre Micro SD karty, pre pohodlné vymieňanie kariet.

                      S možných riešení HDMI ma najviac zaujalo od Mária Filosa. Je pri ňom použitý scandoubler Indivision ECS, karta A604, Ratteho switch a redukcia z HDMI na VGA konektor. Niečo podobné sa používa pre Amigu 1200, v spojení s BVisionPPC a scandoubler Indivision AGA prípadne A4000 s CVisionPPC. Tu je www odkaz pre podrobné info:
                      Hi peepz. After finishing my Gotek inside my A600, something that troubled me a long time came in front. I love my Vampire and RTG m...
                      Přiložené soubory

                      Komentovat


                        #26
                        O: Vampire 600 V2-128

                        Dnes som trochu poskúšal HDMI grafický výstup zo SAGA. Musím povedať, že je to asi najväčšia prednosť tejto karty. Grafické rozlíšenia sú rozdelené do kategórií 4:3, 5:3, 16:10 a 16:9 a ešte 50 a 60 Hz, aby si každý mohol zvoliť rozlíšenie pre svoj model CRT/LCD monitora, ktorý používa. Použil som ovládač SAGAdriver 0.9c. Ja používam 19" LCD 4:3, takže moje maximum je 1280 x 1024, ale napriek tomuto maximu mi nedokázalo zobraziť niektoré nižšie rozlíšenia. Samozrejmä hľbka farieb je od 8 až po 32bit (t.j. 256 az 16 miliónov farieb).

                        Keby takéto niečo vzniklo v prvej polovici 90.rokoch, tak by dnes Amiga bola úplne niekde inde. Je to škoda.

                        Dnes ma hlavne zaujímalo prehrávanie MPEG video súborov, ktoré som videl na ukážkových videách Youtube a inde. Použil som prehrávač RiVA v0.50. Rozlíšenie pre Workbench som použil 640 x 480 (32bit) ARGB a prehrávanie videií do okna vo Workbenchi. Prvé video som našiel z hry Wipeout 2097, potom som stiahol z webu pár klipov od Queenu. Dole na obrázku je fotka z Radio Ga-Ga. Prehráva to celkom plynule, ale musím povedať, že to stále nie je ono. Výkonu si myslím, že ešte nie je dosť. Je tam stále-čo vylepšovať. Snáď nové jadrá a SAGA ovládače budú ešte dokonalešie. Pri prehrávaní MPEG videií som sa stretol s tým, ze vyššie rozlíšenia ako 352 x 288 mi neprehralo. Ďalej aj niektore MPEGy mi v polovici zastavilo obraz a išiel už len zvuk, prípadne mi ukončilo nečakane prehrávač RiVA. Nerobí to náhodne, ale len pri konkrétnych MPEGoch. Ako by bol prehrávač s niektorými MPEGami nekompatibilný. Uvidím ako to bude pri ďalších videách.

                        Ešte som skúsil prehrávač MooVId v0.81b a pár AVI (nekomprimované) a MOV (QuickTime) videí. Tieto boli samozrejmä na plynulosť prehrávania lepšie. Menej náročné na čas procesora. Pokúsim sa urobiť aj pár videí, ale momentálne mám len taký smiešny dig.foťák.

                        Musím povedať, že je to zážitok vidieť niečo také na "malej" Amige 600. Doteraz som takéto niečo mal možnosť vidieť len na A4000.
                        Přiložené soubory

                        Komentovat


                          #27
                          O: Vampire 600 V2-128

                          Pěkný čtení. Zkoušel jsi ffplay ?
                          Naposledy upravil ghh; 24.07.2016, 00:10:18. Důvod: preklep
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #28
                            O: Vampire 600 V2-128

                            FFPlay som skúšal a tu je potrebne FPU, takže to nejde - https://aminet.net/package/gfx/conv/...it7df9937-m68k
                            To FPU je potrebné ako soľ, veľa programov sa nespustí. Stretávam sa s tým pomerne často. Dúfam, že najbližšie jadro už bude mať emuláciu FPU.

                            Ak by som mal porovnať rýchlosť/plynulosť prehrávania MPEG videí s A1200, 68060-75 MHz a v AGA/HAM8 móde, tak na Vampire je to lepšie. Na A1200 v HAM6 móde to ide podobne ako na Vampire, ale je tam už málo farieb.
                            Naposledy upravil oxcom; 25.07.2016, 07:40:53.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Vampire 600 V2-128

                              Postupne sa budem dostávať k hrám pre SAGA grafickú kartu. Takže začínam hrou Genetic Species. Pôvodne je to hra pre AGA Amigy, ale po nainštalovaní "RTG master" ovládačov je to použiteľné aj pre grafické karty. Neviem, či sa dá hra spustiť vo vyššom rozlíšení ako 320x240. Niekde som čítal o nejakej úprave na 640x480. Ukažka je z rozlíšenia 320x240. V hre ukazuje rozlíšenie 320x250.

                              Video nie je moc kvalitné, ale aspon niečo. Hra ide celkom slušne, v podstate ako na AGA Amige.


                              Komentovat


                                #30
                                O: Vampire 600 V2-128

                                Dokonale plynulé. Jinak GS jde maximálně v 320x240.
                                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X