Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 600 V2-128

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Vampire 600 V2-128

    Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
    Vampira 500,už se o tom dlouho mluví na EAB. Jestli tomu dobře rozumím, podle dnešního posledního kipperova vyjádření mu výrobce PCB zkurvil čtvrtinu desek z poslední várky a odmítá se s ním bavit. A kipper už nemá dál sílu. Čili vampire 600 spěje ke konci.
    Ja jsem to chapal tak, ze PCB jsou v poradku, problemy jsou s nekterymi soucastkami, respektive mozna i jejich pripajenim a pod. Posledni varka citala 200 kusu a cca 50 je vadnych. Kipper je zkousi postupne opravovat, ale detekce chybnych desek je zdlouhava a uz je z toho otraveny...

    Asi bude zalezet na poptavce, predpokladam, ze Majsta s vyrobou problemy nema a tak je mozne, ze bude casem vyrabet i V600, ale tohle je zatim jen cira spekulace.

    Komentovat


      O: Vampire 600 V2-128

      Kipper je taky blazen, ze se do neceho podobneho pustil.

      Komentovat


        O: Vampire 600 V2-128

        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
        Ja jsem to chapal tak, ze PCB jsou v poradku, problemy jsou s nekterymi soucastkami, respektive mozna i jejich pripajenim a pod. Posledni varka citala 200 kusu a cca 50 je vadnych. Kipper je zkousi postupne opravovat, ale detekce chybnych desek je zdlouhava a uz je z toho otraveny...

        Asi bude zalezet na poptavce, predpokladam, ze Majsta s vyrobou problemy nema a tak je mozne, ze bude casem vyrabet i V600, ale tohle je zatim jen cira spekulace.
        Podle majsty zřejmě vadná pájecí pasta. Tak jako tak, výsledek stejný.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          O: Vampire 600 V2-128

          Komentovat


            O: Vampire 600 V2-128

            Pozerám, že AGA emulácia je už na slušnej úrovni:

            Komentovat


              O: Vampire 600 V2-128

              A ked to cudo vypustia, este stale bude treba flicker fixer alebo to uz bude tiect cez HDMI?

              Komentovat


                O: Vampire 600 V2-128

                Podľa predbežných informácii by jadro GOLD3 malo mať grafický (PAL) aj zvukový (vrátane 8-kanálovej PAMELY) výstup cez HDMI. Takže už nebude treba mať dva monitory prípadne ScanDoubler a Ratteho switch. Dúfam, že bude skoro dostupná aj softwarová emulácia FPU. Najviac sa teším na AGA emuláciu.

                Komentovat


                  O: Vampire 600 V2-128

                  No já bych si klidně AGA odpustil... od toho máme přece A1.2k/4k. To FPU by se pak do toho fpga vešlo. Ale třeba to soft fpu bude stačit.

                  Komentovat


                    O: Vampire 600 V2-128

                    Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                    No já bych si klidně AGA odpustil... od toho máme přece A1.2k/4k. To FPU by se pak do toho fpga vešlo. Ale třeba to soft fpu bude stačit.
                    Muzes mi napsat nejake OCS programy, ktere vyzaduji FPU a ma smysl je spoustet?

                    Komentovat


                      O: Vampire 600 V2-128

                      Tak nemusí to být jen OCS, někdo má v Amize i ECS, těch čistě AGA věcí zrovna tak moc nebude, ne?... Já jen vycházím z toho, že když jack3d ukazoval Vampíry na Resetkání, dost věcí mu na tom nešlo právě kvůli absenci FPU.
                      Každopádně, když už nelze mít obojí, tak by bylo pěkné, kdyby udělali více jader a dali uživatelům na výběr jestli chtějí raději kompletní OCS/ECS mašinu, nebo naopak AGA mašinu.
                      Ale třeba to Soft FPU vše vyřeší a Vampír spustí úplně všechno, jen mnohokrát rychleji .

                      Komentovat


                        O: Vampire 600 V2-128

                        Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                        Tak nemusí to být jen OCS, někdo má v Amize i ECS, těch čistě AGA věcí zrovna tak moc nebude, ne?... Já jen vycházím z toho, že když jack3d ukazoval Vampíry na Resetkání, dost věcí mu na tom nešlo právě kvůli absenci FPU.
                        Každopádně, když už nelze mít obojí, tak by bylo pěkné, kdyby udělali více jader a dali uživatelům na výběr jestli chtějí raději kompletní OCS/ECS mašinu, nebo naopak AGA mašinu.
                        Ale třeba to Soft FPU vše vyřeší a Vampír spustí úplně všechno, jen mnohokrát rychleji .
                        Myslim, ze myslence mit vice ruznych jader se snazi Gunnar zabranit. Nejen ze je to vice prace s udrzbou a aktualizacemi, ale navic to zvysuje fragmentaci platformy.

                        SoftFPU fungovat bude, jen tedy urcite ne mnohokrat rychleji BTW uz je na svete verze femu 0.6

                        A co se tyce FPU v jadre, ja uz si z tech ruznych vyroku nejsem vubec jist, ze problemem je misto v FPGA. Co jsem tak cetl naposled, tak nejvetsi problem je, ze FPU je napsano pro jine FPGA a upravit ho pro Cyclone a zaclenit do jadra predstavuje minimalne mesic prace, ktery proste tym venuje jinym castem, protoze pro ne neni FPU priorita. Komercnich programu, ktere vyzaduji FPU a neexistuje noFPU verze je totiz naprose minimum. FPU pozaduji hlavne dema a portovane hry...
                        Naposledy upravil ExiE; 17.07.2017, 11:01:09.

                        Komentovat


                          O: Vampire 600 V2-128

                          Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                          Já jen vycházím z toho, že když jack3d ukazoval Vampíry na Resetkání, dost věcí mu na tom nešlo právě kvůli absenci FPU.
                          To byla dema, která podporují RTG, ale zároveň vyžadují FPU. Je jen pár dem s podporou RTG bez FPU.

                          Situace bude jiná, jakmile bude Vampírem dodán AGA chipset, pak počet fungujících dem vyžadující FPU naroste.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            O: Vampire 600 V2-128

                            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                            To byla dema, která podporují RTG, ale zároveň vyžadují FPU. Je jen pár dem s podporou RTG bez FPU.

                            Situace bude jiná, jakmile bude Vampírem dodán AGA chipset, pak počet fungujících dem vyžadující FPU naroste.
                            Takze jsme zpatky u toho, ze pro OCS/ECS zas tak moc aplikaci vyzadujicich FPU neni...

                            Komentovat


                              O: Vampire 600 V2-128

                              Přesně tak. Mně FPU schází jen u RTG a AGA věcí, které Vampír už částečně pokrývá. A upřímně, já si Vampíra nepořizoval na hraní OCS her, od toho mám A600 s Fúrinkou (kde ani FPU není problém).
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat


                                O: Vampire 600 V2-128

                                Takže softwarový FPU emulátor femu je už vo verzii 0.10 a už funguje s hrou QUAKE. Ale ako vidieť nižšie z odkazu na video, rýchlosť nič-moc. Femu bude viac-menej určené pre demá a programy, ktoré využívaju FPU len okrajovo ako tu už bolo o tom písané.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X