Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vampire 600 V2-128

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Vampire 600 V2-128

    Ahojte, tak sa trochu pochválim aj ja. Minulý týždeň vo štvrtok mi prišla Vampire 600 V2. Dostal som sa k nej ako slepé kura k zrnu. Na prvý pohľad má karta dosť "vyjazdenú" paticu na 68k procesor. (viď fotka nižšie). Ku karte boli dodané aj biele umelohmotné podložky so skrutkami, ktoré su použité aj zo spodnej strany dosky A600. Takže je nutné vymontovať dosku A600 aj zo spodného tieniaceho plechu. Nasadenie karty na procesor 68k bolo celkom rozpačité a moc som ani neveril, že to vôbec bude fungovať (niet nad patice vo Furii od Bobooa!), ale Amiga s Vampire 600 V2 nabehla hneď na prvý krát.

    Na testy mám Amigu 600 v revízií 1.5 s GAYLE-02. Rozšírenie ChipRAM na 2 MB je použité Mini RAM 600 od Telmexu. Karta mi prišla so Silver Core 2. Tak som samozrejmä urobil pár testov s tymto Core pred flashnutím na Silver Core 6. Rýchlosť je vidieť hneď po zapnutí. Reset Amigy je o nieco dlhší ako býva obvyklé pri 020/030 kartách. Čo si asi všimnete podľa obrázkov karta nedisponuje reálne 128 MB FastRAM, ale "len" 123 MB. Je to dané zrejmä tým, že časť pamäte je vyčlenená pre KICKSTART a niekoľko MB pre grafickú kartu.

    Uvádzam pár odkazov na dôležité webové stránky ohľadom kariet Vampire 500, 600 V1, V2 ..., kde sú Core jadrá, ovládače pre grafickú kartu, čítačku SD kariet a niekoľko dôležitých utilitiek:

    Welcome to Apollo Games Apollo Games Info covers the entire gaming landscape We’re excited to have you join us on this journey as we transition from our beloved Apollo-Accelerators platform to a more expansive and comprehensive gaming platform: Apollo Games Info. For many years, Apollo-Accelerators.com has been your trusted source of information for Amiga computers […]

    Přiložené soubory

    #2
    O: Vampire 600 V2-128

    Ty 3,5 MB průchodnost je z SD karty nebo IDE na desce? Myslel jsem že ta SD karta bude rychlejší na čtení.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat


      #3
      O: Vampire 600 V2-128

      Jo a ještě otázka, ten kickstart načítá z ROM? Já jen že na AmiBay Majsta chce aby si lidi poslali kickstart. Pokud jsem to pochopil dobře.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Vampire 600 V2-128

        Áno, je to interné IDE na doske A600. SD kartu som zatiaľ neskúšal. Samozrejmä sa k tomu dostanem neskôr.

        Tiež áno, karta má v sebe Kickstart 40.63 a dokáže nabehnuť aj bez Kicku zasunutého v patici na doske A600. Ono je to vlastne jedno, či je Kick na doske alebo nie.
        Naposledy upravil oxcom; 20.06.2016, 18:57:12.

        Komentovat


          #5
          O: Vampire 600 V2-128

          Na Silver Core 2 som ešte vyskúšal pár emulátorov. PC-Task v4.4, X128 v0.9b a MagiC64 v1.81. Rýchlosť PC-Tasku si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie. ZX Spectrum 128k a Commodore 64 emuluje v plnej rýchlosti. Na obidvoch emulátoroch som vyskúšal moju obľúbenú hru z 80.rokov Commando. Na ZX Spectre 128 je samozrejmä hudba od legendárneho Františka Fuky.

          Je neuveriteľné vidiet niečo take na malej Amige 600.
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #6
            O: Vampire 600 V2-128

            Takže ako vidieť s kompatibilitou sa to podstatne zlepšilo oproti Apollo jadru z Vampire 600 V1. Vyskúšal som ešte niekoľko WHDLoad hier a potom som urobil update jadra na SILVER CORE 6. Z tejto stránky som si stiahol SILVER CORE 6 - https://www.apollo-accelerators.com/files/

            Po rozbalení LHA archívu som spustil súbor ktorý je dole na obrázku. Na výstupnom okne mi vypísalo, na akú verziu mi flashne jadro a akú mám aktuálnu verziu. Pre pokračovanie je nutné zadať veľkými písmenami YES. Potom samozrejmä čakať na úspešné flashnutie jadra. Pozor na výpadok elektriky!

            Jadro je možné updatovať tiež pomocou USB kábla nazvaného USB Blaster (viď foto). Tu je nutné prepojiť kartu Vampire 600 V2 s PC (WinXP by malo asi stačiť) a flashnúť jadro cez DOSový príkazový riadok. Túto možnosť som ja neskúšal.
            Přiložené soubory

            Komentovat


              #7
              O: Vampire 600 V2-128

              něco z mých reálných testů..
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                O: Vampire 600 V2-128

                To C&C bezi docel uplne normalne

                Komentovat


                  #9
                  O: Vampire 600 V2-128

                  jj, je to bomba, take jsem koukal co A600 stim spravnym hardwerem umi.

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  To C&C bezi docel uplne normalne

                  Komentovat


                    #10
                    O: Vampire 600 V2-128

                    Výkonem HW ale přesahuje 386ku. A hra je na tom s plynulostí dle mne na hraně při tak malém počtu jednotek na bojišti. Nebyl C&C RED ALERT i na Amigu přeportován? Ten PC-Task to asi celkem brzdí? Ja na 386 SX40 měl hru dle mne podstatně rychlejší a při velkém počtu jednotek mi to sekalo hodně. V extrému cca co 2 vteřiny to nový snímek. Těch situací tam ale naštěstí nebylo tolik, nicméně malé zpomalování v té hře na mé konfiguraci bylo standardem.

                    Na tuhle hru mám moc hezké vzpomínky. Jde sesíťovat i přes sériový kabel .

                    EDIT: Vím, že tohle není C&C RED ALERT (ten jsem již nehrával).
                    Naposledy upravil Lisiak; 21.06.2016, 07:15:59.
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #11
                      O: Vampire 600 V2-128

                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        O: Vampire 600 V2-128

                        Tady je pěkně nafocený postup jak to instalovat. Pro ty, co nechtějí u instalace sledovat video
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #13
                          O: Vampire 600 V2-128

                          může někdo poradit kde bych jeden kousek sehnal??? Moc se mi to líbí

                          Komentovat


                            #14
                            O: Vampire 600 V2-128

                            To je trochu problem, minimalne budes hodne dolouho, cekat. Musis si to obednat u Kippera2K:



                            Neni to zrovna konvencni eshop a krome toho ze Kipper obvykle skoro nekomunikuje, tak je vlastne provereny, ze to nakonec doda.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Vampire 600 V2-128

                              No jestli je ten žlutý polep s číslíčkem, je výrobní číslo, tak bude pomalu trh nasycen, tedy alespoň podle http://amigamap.com/computers.html, tam je 526ks A600 a na té ukázce instalace má číslo 414. Počkej ještě půl roku
                              Autorem citovaného textu je DRAGON2001 Přejít na původní příspěvek
                              může někdo poradit kde bych jeden kousek sehnal??? Moc se mi to líbí
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X