Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Hexen II: Hammer of Thyrion

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Hexen II: Hammer of Thyrion

    @davesade

    Hub system mel uz puvodni Hexen (1995), ktery se mi designove libi vic nez obstarozni 3D Quake engine...


    Zkousel jsem pod WinUAE/OS4. Funguje naprosto skvele (v 640x480 rychlejsi nez nativni verze!), jen jsem radeji zvysil stack.


    Edit: "Hexen2" nema zatrhnuto "spustitelny" v icon information, spustel jsem tedy OS4 verzi z AppDir. Tahle 68k verze po zminene drobne uprave take funguje, jen je samozrejme pomalejsi (demo1 320x240 24 FPS vs. cca 12 FPS - pocitadlo mi v 68k verzi nefunguje).
    Naposledy upravil pavlor; 21.08.2016, 20:08:19.

    Komentovat


      #17
      O: Hexen II: Hammer of Thyrion

      Zkoušel sem na WinUAE s WB 3.1 (jen sem nakopíroval packy a mam rozjetý P96) se zapnutejma všema těma JITama a jinými CPU hackama a i na emulovanym 68030 to v RTG běželo v 1024x768, 55-60FPS, teda pokud se dá věřit měření z FPS a Frapsu.

      Jen by mě zajímalo, jestli je možný kromě SW renderingu na WB 3.1 rozjet i Mesu a akcelerovanou grafiku čili GlHexena 2?

      Komentovat


        #18
        Hexen II: Hammer of Thyrion

        Ve WinUAE docela urcite ne, ale planuje se, pokud uz to tam experimentalne neni, PCI passtrough, pak by to mozna na vhodnem pocitaci a vhodne karte slo.

        Nevim tedy jestli s Hexenem a ani nevim comje GIHexen.

        Komentovat


          #19
          O: Hexen II: Hammer of Thyrion

          Tak na realnej Amige s 68030 by si urcite nedosiahol 55+ FPS. To znamena, ze mas v emulatore nastavene CPU na plnu rychlost a nie na skutocnu ( CYCLE-EXACT )...
          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

          Komentovat


            #20
            O: Hexen II: Hammer of Thyrion

            Nevim tedy jestli s Hexenem a ani nevim comje GIHexen.
            Glhexen uz byl soucasti puvodne vydany hry.

            Tak na realnej Amige s 68030 by si urcite nedosiahol 55+ FPS. To znamena, ze mas v emulatore nastavene CPU na plnu rychlost a nie na skutocnu ( CYCLE-EXACT )..
            Jak jsem psal se se vsema hackama, kdyz predpokladam, ze i tak porad to nastaveni typu CPU nejaky vliv ma.

            Komentovat


              #21
              O: Hexen II: Hammer of Thyrion

              Tak nevim, jak to ty chlapci delaj, ale na Amikitu to bezi v tom GLmodu, cili to ma antialiasing a vypada to jak jako na PC 3D karte.

              Jedinej voprus je mouselook, kde kurzor vyjizdi mimo screen, potreboval bych vedet, jak se v Amikitu zapne, aby kurzor nemohl
              opustit WinUAE okno, ve virtualizaci se tomu rika seamless mouse mode (tomu co chci disablovat).

              Update: Tak tomu modu mysi se rika Magic Mouse a jde to vypnout.
              Naposledy upravil RuThaN; 18.10.2016, 16:15:51.

              Komentovat


                #22
                O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: photo_1494966204684.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 37,0 KB
ID: 109301 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: photo_1494966279263.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 38,6 KB
ID: 109302

                "GLHexen2 early beta" pro WarpOS/Warp3D...
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #23
                  O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                  Zkade mas WOS verziu ? By som tiez rad skusil..
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #24
                    O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                    Máš to v mejlu...

                    Mě se hra celkem "kouše", autorovi ale ne, tak to řešíme. Tady je video jako to šlape na G3/Voodoo4. Ty záseky bude nějaký cache problém, protože to dělá na obou mých Amigách.

                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #25
                      O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                      Dik, tak som to skusil aj ja na mojej konfiguracii a vysledok je paradny...

                      Oproti predoslym verziam paradne zrychlenie a zvuk.
                      Tiez sa mi to seka, vacsinou ( mozno aj vzdy ) len ked ladujem tomu parohacovi, co striela z luku. Ked som blizko pri nom a nepouzivam fire tak v pohode, ale akonahle zacnem davat rany, tak sa to sekne a hotovo.

                      Chcelo by to este odstranit zopar bugov ( hlavne to sekanie ), dalej som si vsimol ze scale nefunguje ako ma, ale opacne ( ale to mi nevadi, tyka sa to asi len UI ). Este keby pridal podporu CD hudby tak mame dalsi paradny titul do WOS zbierky.
                      Naposledy upravil DJM; 18.05.2017, 13:16:51.
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #26
                        O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                        Proc nepredelaji treba Wing Commandera III? To bych uvital vic, nez dalsi z klonu Dooma, at ma grafiku jakou chce :/
                        PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                        Komentovat


                          #27
                          O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                          Od Wing Commandera 3 su asi neni sources.. Ale na WOS mas Descent Freespace, co je mozno podobneho stylu ?

                          Spat k Hexen 2:
                          Skoda ze takychto hier nebolo viac na Amigu uz v case PPC Amigy. Mozno by si viac ludi kupilo PPC karty a dalsi vyvojari keby videli, ze sa to da, tak by vznikalo aj viac hier a nasledne by sa robili aj dalsie PPC karty...
                          Hyperion isiel na to celkom pekne - Heretic 2, Shogo. Ked uz mali zmaknute enginy, tak myslim ze na tych enginoch behalo viac hier. Preco toho nenabuchali viac ?
                          Len to je asi take nieco ako aj v dobe AGA Amigy. A1200 by zvladla velke mnozstvo hier, co sa robili na PC - teraz mam na mysli kopec VGA adventur a behaciek, len vtedy uz na to vacsina velkych firiem kaslalo...

                          PS: Chcel by som vidiet nejake hry od velkych firiem na Amigy rozsirene o HDD a CDROMky, popripade aj nejake tie turbokarty s pamatou.Keby na to vznikaly tituly, tak sa preda aj viac hardware. Len velke firmy koncili na holych AGA Amigach a niektore este skor...

                          PS2: Pozrel som si teraz kusok z Wing Commandera 3 na YT, a samotna hra nevypada narocne. Akurat vypada, ze je z doby CD, tak tam je dost videii... Myslim ze by to Amiga hravo zvladla..
                          Naposledy upravil DJM; 18.05.2017, 17:34:34.
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #28
                            O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                            Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                            PS2: Pozrel som si teraz kusok z Wing Commandera 3 na YT, a samotna hra nevypada narocne. Akurat vypada, ze je z doby CD, tak tam je dost videii... Myslim ze by to Amiga hravo zvladla..
                            jj... moje rec
                            PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                            Komentovat


                              #29
                              O: Hexen II: Hammer of Thyrion

                              Keď už teda máme FPU vo Vampire, tak som skúsil aj Hexen II a rýchlostne to nie je boh vie čo. Po zadani TIMEREFRESH v konzole, vypíše 6.4 FPS na rozlíšení 320 x 240. Samozrejmä jedná sa o softwarový rendering. Do budúcna by som si vedel predstaviť v jadre GOLD 4 napríklad podporu 3D grafiky OpenGL, Warp3D ... Je pravda, že tento port nevyužíva AMMX inštrukcie, ktoré by určite pridali na rýchlosti. Pre zaujímavosť, hru som skúšal aj cez emuláciu FEMU (v dobe, keď ešte nebolo jadro GOLD 2.8 s FPU) a tam to išlo asi 1 snímok za 2 sekundy.

                              Napriek tomu je však hra celkom hráteľná, aj keď na G3/500 to samozrejmä nemá. Hra sa dá spustiť ako v okne, tak aj vo fullscreene. Zaujímavé je, že mi nejde fullscreen na rozlíšení 320 x 200, aj keď ho mám nastavený. Ostatné rozlíšenia fungujú. Čo sa týka zvukov, tak tie počuť s ozvenou. Hru som skúšal vo Workbenchi 3.1.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X