Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

black crypt a save

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    black crypt a save

    na amiga párty ve vraným jsem rozjel black crypt, prošel první 2 patra s tím že po zapojení budu pokračovat, dnes jsem konečně zapojil amigu a loadnul savenutou pozici, bohužel je tam úplně jiná pozice úplně někoho jiného, kde se stala chyba? hraji whdload verzi, ve vraným uložení pozice fungovalo
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    #2
    O: black crypt a save

    Mám tuto zkušenost: pokud je whdload hra spuštěna s parametrem PRELOAD, tak se celá nahraje do paměti ram. Jestliže hra umožňuje save, tak je pozice uložena taky do ram. A z ram se uloží na disk jedině, když z whdload hry odejdeš výstupní klávesou (většinou F10). Pokud jsi ukládal a pak jsi z hry odešel klasickým resetem, o pozice jsi přišel .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: black crypt a save

      díky zkusím, ty první 2 lvly nejsou problém
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #4
        O: black crypt a save

        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
        Pokud jsi ukládal a pak jsi z hry odešel klasickým resetem, o pozice jsi přišel .
        Potvrzuji DaMiho slova, takhle jsem se natrápil s Cannon Fodderem, po těžké misi jsem si pěkně uložil, pak vypnul Amču a druhý den plakal Pak jsem přišel na to co DaMi, prostě pokud se korektně nevyskočí, tak bye bye save.
        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
        A600 HD,
        2MB Chip, Fúria EC020 inside

        Komentovat


          #5
          O: black crypt a save

          U jinych her to funguje, takze je asi jen nevhodne napsany slave, ale alespon ze to ma reseni.

          Komentovat


            #6
            O: black crypt a save

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            U jinych her to funguje, takze je asi jen nevhodne napsany slave, ale alespon ze to ma reseni.
            Podle mě je to "vlastnost" preloadu, vlastně s tím vždy počítám a zaznamenal jsem to u spousty her. Dáš mi příklad, kdy se to ukládá s preloadem opravdu na disk?
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: black crypt a save

              Na problém se dá narazit, když je nutno vyskočit ze hry, kvůli uložení, korektně a escape klávesa je definována mimo rozsah klávesnice A600. Nemáte někdo tip, jak takovou "nešťastně" zvolenou klávesu ve slave změnit?
              A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
              A600 HD,
              2MB Chip, Fúria EC020 inside

              Komentovat


                #8
                O: black crypt a save

                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                Podle mě je to "vlastnost" preloadu, vlastně s tím vždy počítám a zaznamenal jsem to u spousty her. Dáš mi příklad, kdy se to ukládá s preloadem opravdu na disk?
                Myslel jsem Dune 1, ale mozna ze jsem to hral z HD instalace misto WHD. Tam se mi to ukladalo. Ale rekl bych ze to bylo WHD, ale na druhou stranu z toho proste vyskakuju misto resetu, takze to nakonec neni dobry priklad. Trakze je to nejspis vzdy jak rikas.

                Komentovat


                  #9
                  O: black crypt a save

                  Autorem citovaného textu je CodEx Přejít na původní příspěvek
                  Na problém se dá narazit, když je nutno vyskočit ze hry, kvůli uložení, korektně a escape klávesa je definována mimo rozsah klávesnice A600. Nemáte někdo tip, jak takovou "nešťastně" zvolenou klávesu ve slave změnit?


                  Je to parametr "QuitKey" v tootypech.

                  Komentovat


                    #10
                    O: black crypt a save

                    Black Crypt je v tomto inac uplne specialny. Dvakrat som ho hral na realnej Amige v ne-WHD verzii a nebol problem. Potom som ho rozohral pod emulatorom (uz WHD) a tiez sa mi stratil posledny save a v predposlednom mi zmizla cast mapy, ktoru som sice v danom save uz presiel, ale asi sa nezapisala na disk. Ked som sa na dane miesto vratil, boli vsetky dvere pozamykane, prisery respawnovane a predmety, ktore som uz raz zobral a mal som ich v inventari boli opat vo vyklenkoch. Cele zle.
                    ???

                    Komentovat


                      #11
                      O: black crypt a save

                      Hola, tak jsem se trosku nudil a napadlo me, ze vyplnim jednu mezeru z minulosti a tou je Black Crypt. Dohral jsem DM, DM2, EOB, a dalsi takze ne ze bych uplne nevedel o cem to je ale tady me zarazila jedna takova drobnost. Nikde ve hre ani v manualu jsem nenasel, jak presne funguji jednotlive staty Strength, Dexterity, Constitution, Intelligence a Wisdom, respektive jak ovlivnuji ktery typ postavy. To bylo v te dobe uplne normalni a kazdy to automaticky vedel?

                      Komentovat


                        #12
                        O: black crypt a save

                        Tak ono to jde do velke miry odhadnout. Sam si teda nepamatuju, co ma v manualu treba DM o jednotlivych statech - pocitam, ze vlastne nic.

                        Treba v Black Cryptu pak sila znamena, kolik veci uneses, nez se postavy pretizi. Bohuzel se mi nepodarilo zjistit, jake dalsi kalkulace presne maji staty na sobe zavesene.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: black crypt a save

                          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                          Tak ono to jde do velke miry odhadnout. Sam si teda nepamatuju, co ma v manualu treba DM o jednotlivych statech - pocitam, ze vlastne nic.

                          Treba v Black Cryptu pak sila znamena, kolik veci uneses, nez se postavy pretizi. Bohuzel se mi nepodarilo zjistit, jake dalsi kalkulace presne maji staty na sobe zavesene.
                          Me to prave moc jasne nebylo protoze treba to co uneses asi neurcuje sila ale constitution nebo to ma vliv jen na to co clovek muze oblect, tezko rict

                          a ostatni staty mi taky nejsou moc jasne az na vyjimky
                          Warrior – strength a dexterity to je celkem jasne
                          Cleric – tady asi wisdom ale dal strength nebo dexterity nebo co vlastne
                          Mage – intellect a potom je to nejasne protoze spousta her kombinuje u magu intellect + wisdom, ale v BC na videich davaji lidi staty do dexterity
                          Druid – netusim

                          v zasade dneska by takovou hru hraci autorum asi omlatili o hlavu... nechapu ze to mohli tak moc odflaknout.

                          Komentovat


                            #14
                            O: black crypt a save

                            Tedka budu varit z vody, protoze jak sam pises, tak dokumentace je chaba.

                            Ad nosnost - cituji z manualu str. 14: Depending on strenght, the amount of weight each character carries affects his stamina and desterity.

                            Ad ostatni vlastnosti: sila a obratnost bude hrat roli v utocnem a obrannem cisle postav, constitution bude zrejme ovlivnovat mnozstvi HP a inteligence bude zrejme souviset s rychlosti levelovani kouzelniku.

                            Kouzelnici - pokud se nepletu, tak se lisi jenom tim, jaka mohou delat kouzla.

                            Povolani tedy urcuji, jake zbrane, kouzla, brneni a stity mohou postavy nosit. Konkretni atributy ale funguji porad stejne.

                            (Jenom pro uplnost zopakuji, ze jde o mou odbornou domenku. Experiment by se hodil - udelej dve party s rozlisnejma statama, udelej jeden level s kazdou a porovnej rozdily).
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              chci znova rozjet Black Crypt, tentokrát na amize 4000+bfg9060, whd verze nejde spustit z disket hra normálně jde, může být problém v 060?
                              múžete někdo zkusit?
                              pařba a flink chtěj celýho člověka...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X