Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

    Tady docela přehledně základy:


    A tady něco ke stažení:
    http://www.amiforce.de/amiblitz/amiblitz.php
    Naposledy upravil kunilingus; 23.08.2016, 21:12:11.
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

    Komentovat


      #17
      O: Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      co slovo to perla
      Díky

      No tak ja v asm používám logiku, co jsem se naučil v Pythonu, má jen jiný zápis, to je vše. Bavím se o základní logice. Je pravdou, že čas, který vynaložím na naprogramování částí kódu v asm, je 2 až 3 krát delší, než plánuji, ale stejné to bylo i u Pythonu, když jsem si na něj zvykal a v Pythonu to byl i podstatně delší čas, protože pokud bych neměl naprogramováno v Pythonu co mám, nejsem si jist, jestli bych byl schopen tvořit v asm i ten můj současný kód, který považuji za primitivní.

      Primitivní jsou všechny věci, kterým člověk rozumí, je důležitý, aby si tenhle fakt ale člověk taky uvědomoval. Je to důležitější, než by se mohlo zdát .
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #18
        O: Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

        Lisiak4: To jsou slova pane, ta by se měla tesat do kamene Jinak nejde ani tak o posrání, mě přijde dost úchylná už ta představa, že seriozní páni středních let (snad se nikdo neurazí ) se zabývají programováním a vytvářením her pro počítač, který si dnes většina lidí ani nedovede představit. Nacpat tohle do zbytků pseudovolného času mezi prací, prací, prací a rodinou je už tak docela vtipný, a k tomu se ještě pokoušet ovládnout různé programovací jazyky... uf. Mě to zatím baví velice, ale co jsem četl peripetie co měli s Chaos guns, tak to nemusí vydržet věčně. A tak každé zjednodušení, každá nápověda je super. Když je někomu 15, tak je ovšem ok mu říct aby se z něčeho neposral a koukal se trpělivě učit.

        Komentovat


          #19
          O: Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

          Já v tom programování logiku nevidím. Pro mě je to magie...

          Komentovat


            #20
            O: Úplné základy programování v Basicu na Amize...?

            Je pravda, že programování na amize mi taky přijde trochu jako magie. Hlavně kvůli nepřehlednýmu vývojovýmu prostředí. Co se moderních jazyků týče, dneska má programátor už takovej luxus, že kód spíš skládá, než píše. Každopádně doporučuju osvojit si základy (jsou stejný takřka ve všech běžných jazycích), protože nakonec pravděpodobně stejně zjistíš, že to bez nich nejde, a budeš muset přepisovat... deklarace, smyčky, procedury, funkce, práci s pamětí atd.

            I když na druhou stranu, tobě se tu hru podle tvých slov daří skládat i bez základů, a to docela hezky od pohledu, takže vlastně co to melu?
            Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X