Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

    Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
    Nebo přidat podporu Megadrive padu, ten má tlačítka 3. Někde jsem četl, že se to dá využít i na Amize.
    K tomu by som potreboval nejake "Developer Docs", aby som to vedel pouzit...

    Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
    Dalibore, pokud to budeš chtít pomoct publikovat na nějakém zahraničním Fóru, můžu pomoct na EAB, amiga.org a Amibay.
    Ok.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    Komentovat


      #17
      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

      Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
      K tomu by som potreboval nejake "Developer Docs", aby som to vedel pouzit...
      Už jsem si vzpoměl, ADoom podporuje 3 a 6 tlačítkové SEGA pady. Na aminetu jsou zdrojáky k ADoomu, kód tam je, ale nevím zda je k tomu nějaké podrobnější info.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #18
        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
        Dalibore, pokud to budeš chtít pomoct publikovat na nějakém zahraničním Fóru, můžu pomoct na EAB, amiga.org a Amibay.
        A já přirozeně na Lemonamiga.com
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #19
          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

          Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
          Už jsem si vzpoměl, ADoom podporuje 3 a 6 tlačítkové SEGA pady. Na aminetu jsou zdrojáky k ADoomu, kód tam je, ale nevím zda je k tomu nějaké podrobnější info.
          Pouzit by sa to dalo, ale funguje to niekomu ?

          Nasiel som doma takyto joypad https://amigakit.leamancomputing.com...roducts_id=210, je na nom napisane Sega.

          V ADoomovi som skusil aj parameter -sega3 aj parameter -sega6, ale nefungovalo mi to dobre.
          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

          Komentovat


            #20
            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

            Ideální bude, když to ovládání půjde nakonfigurovat. Osobně mi nevadí třeba dvoutlačítkový joystick + space.
            I love Amiga

            Komentovat


              #21
              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

              Je bláhové očekávat běh na Amize bez CD mechaniky? Jde jenom o audioCD stopy předpokládám.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #22
                O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                Já to chci rozhodně s CD, ať si připadám že toho Squirella taky k něčemu mám
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #23
                  O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                  No jasně, ale jakože nějakej ISO emulátor by mohl stačit, nebo vyripovat WAVy (na disku mám místa dost).
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #24
                    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                    Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                    Je bláhové očekávat běh na Amize bez CD mechaniky? Jde jenom o audioCD stopy předpokládám.
                    Ide to aj bez CD mechaniky, ale ako pises nebudes pocut audio tracky, ktore su pocas kazdej animacie a ako podmaz v hre...
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #25
                      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                      Idealne by bolo, keby pri spusteni vyskocilo menu s volbou pouzit Audio stopu pokial je k dispozicii CD, alebo klasicke prehratie cez AHI, alebo Paula (down-sample). Inak budu frflat bud jedny co su zastancovia kvalitneho zvuku, alebo druha strana.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #26
                        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                        To by bylo krásné!
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #27
                          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                          Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                          Pouzit by sa to dalo, ale funguje to niekomu ?
                          Nasiel som doma takyto joypad https://amigakit.leamancomputing.com...roducts_id=210, je na nom napisane Sega.
                          V ADoomovi som skusil aj parameter -sega3 aj parameter -sega6, ale nefungovalo mi to dobre.
                          Zkusil jsem s originál SEGA MegaDrive Padem 3-tlačítkový s úpravou jak tam popisují, ale opravdu to asi nefunguje tak jak by mělo. Namísto AC-úkroky a B střelba, mi jedno tlačitko nedělá nic, druhé pak střelba a úkrok zároveň a třetí úkrok. START tlačítko také nejde.
                          Takže asi špatný kód.
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat


                            #28
                            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                            Ono mozno zalezi aj od toho PADu. Na AmigaStore.eu maju rozne typy, na niektorych ide len jedno tlacitko, niekde 2 a jeden je tam vraj ako na CD32. Ja som rozobral ten moj pad a vo vnutri nic neni, len plosacik s kontaktmi, z ktoreho idu dratiky. Ziadna suciastka nic. http://old.pinouts.ru/Inputs/AmigaMouseJoy_pinout.shtml
                            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                              Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                              Ono mozno zalezi aj od toho PADu. Na AmigaStore.eu maju rozne typy, na niektorych ide len jedno tlacitko, niekde 2 a jeden je tam vraj ako na CD32. Ja som rozobral ten moj pad a vo vnutri nic neni, len plosacik s kontaktmi, z ktoreho idu dratiky. Ziadna suciastka nic. http://old.pinouts.ru/Inputs/AmigaMouseJoy_pinout.shtml
                              Tak to potom není sega pad, ten má v sobě čip. Zusil jsem ještě jeden 6tlačítkový sega pad, a opět to dělalo psí kusy, takže nevím. Zkusím pohledat, jestli nenajdu ještě nějaký jiný software, který podporuje tyhle vícetlačítové pady.
                              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                              Komentovat


                                #30
                                O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                                Ten moj pad funguje ako obycajny 1-tlacitkovy joystick. 4 smery a 1 fire ( B ) ( A,C,X,Y,Z a Start nerobia nic ). Mozno ze spravnim prehodenim dratikov, podla pinoutu v poste predtym, by sa dal rozbehat aj BUTTON 2 ( pin 9 ) a BUTTON 3 ( pin 5 ), len teraz nebudem mat cas to testnut.

                                Dnes som testoval hru na B1240/25 a B1230/50 (obidve bez CD a bez RTG). Aby to nepadalo, musel som zvysit Stack a prerobit CD player. CD player som mal natvrdo cez scsi.device a padalo mi to aj ked som nemal pripojenu CDROMku k Amige. Teraz pouzivam cdplayer.library ( mimo ine ju pouziva aj napr. NAPALM a ine hry ) a ta by mala pracovat aj s ATAPI devicami. Aspon kedysi som hraval Napalma, ked som nemal este FastAtu prave cez atapi.device. Taka jednoducha knihovna (cdplayer.library) a taky problem ju bolo rozbehat. Pouziva totiz register A5 na IOStdRequest a kompiler to nevedel rozchodit a ani napisat, ze A5 pouziva pre vacsinu sys funkcii a tym padom sa to tam bilo. Musel som v asm vytvorit tzv. STUBS ( spustanie funkcii, kde si dam vstup do A4 a pred zavolanim funkcie z library sa skopiruje do A5). Riesenie jednoduche, len dlhsie trvalo prist na zavadu. Ale uz to facha..
                                Taktiez som zmenil 8-bitovy AGA screen na 4-bitovy, takze by to malo ist aj na OCS, ECS. Samozrejme na AGA to je o nieco sviznejsie vdaka FETCH MODE.

                                Rychlost na A1240 bola uplne v pohode = dosahovala sa pozadovana framerate aj v animaciach aj v hre.
                                Rychlost na A1230 bola takmer v pohode = pozadovana framerate v animaciach ok a v hre na niektorych miestach trosku (max 4fps) pod framerate, takze treba este optimalizovat a uz aj viem kde zacat...

                                Myslim ze min. konfiguracia by mohla byt A1230/50+4MB FAST+HDD(+CD na audio tracky), tak ako spominal Predseda. Mimochodom Onescapee ma podobne poziadavky a to ma este k tomu bitplanovu grafiku, takze sa nemusi zdrzovat s C2P rutinami. Toho zase spomaluje P2C rutina, ked to chcem hrat na gfx karte...

                                Dalej som zistil, ze na orig. klavesnici nefunguje kombinacia klaves X,Y,Z, co mne na externej vdaka LYRE 2 funguje, takze spravim aj nejaky prefs subor, kde si uzivatel nastavy klavesy tak ako potrebuje aby mu to fungovalo a vyhovovalo, dalej tam bude nastavenie cd device a unit a este ak ma nieco napadne....

                                Ak sa mi podari spravit sample player z hdd, tak by mohla byt aj varianta prehravania hudby z hdd, ako chcel davesade a jamesd_007 ( onescapee styl ). Sample format by som zvolil 22050Hz,8bit,mono do ktoreho si to bude musiet uzivatel skonvertovat ( ja na data z hry nemam ziadne prava, takze ich asi nemozem sirit ). Tym padom bude o 2 zvukove kanaly v hre menej...

                                Tolko z aktualnosti. Teraz som mal par dni volno tak to bola parada, od zajtra budem uz zas vacsinu casu travit v praci, tak pojde vyvoj pomalsie. Pre vypustenie do sveta mi dajte este nejaky cas. Dik.
                                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X