Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

    Rozlišenie 320 x 256 som vytvoril, ale napravo v okne Modes mi nezobrazuje počty farieb 8, 16, 24 -bit a neviem ako ich tam dostať. Ked som zmeny uložil aj bez hlbky farieb, tak mi HOTA zobrazi stále tak isto.
    Přiložené soubory

    Komentovat


      #77
      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

      tak isto ako si preniesol tu ikonku do resolutions tak teraz presun do Modes
      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

      Komentovat


        #78
        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

        Aha, tak už mi tam hodilo 256 farieb, ale narazil som na problém s monitorom. Nedokáže mi to zobraziť. Out of range. Zatiaľ stále skúšam meniť Clock, kHz a Hz.

        Komentovat


          #79
          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

          Dalibore , zdá se že jsi všem vyrazil dech. Přinejmenším EAB z tvého portu padá na prdel.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #80
            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

            Veľmi ma teší, že hra funguje tak ako má a prináša radosť a spomienky...



            Ja som posledné 3 mesiace trávil všetok svoj voľný čas ( = po večeroch ) na tejto hre a niekedy už som mal toho dosť.
            Najhoršie bolo, keď sa nedarilo a nevedel som prečo. Napr. prehrávanie hdd hudby, najprv mi to išlo na real Amige dobre,
            potom to robilo chyby v emulátore, odstránil som aj tie a potom zistím, že mi to nejde dobre na real Amige, tak sa mi podarí opraviť aj to
            a nejde to zas na 040ke. A pritom to ani nebola nejaká moja logická chyba, ale len chyba Amiga nekompatibility:
            Išlo o to, že som do HW registrov INTENA a INTREQ musel zapisovať 2x to isté za sebou, lebo 1x to na niektorých konfiguráciach mohlo blbnúť.

            Príklad:

            move.w $8180,(a0)
            move.w $8180,(a0) ; musi byt 2x to iste lebo 1x niekedy nestaci

            V a0 som mal adresu INTREQ registru.

            A tak...

            Dnes mi prišiel mail, či by sa nedal použiť Akiko chip v CD32 verzii. Tak som odpísal, že dal ale rýchlosť lepšia nebude, pretože Akiko je pomalý,
            len kopíruje dáta cez CHIP pamať, takže žiadne urýchlenie oproti C2P. Poslal som mu aj súkromnú verziu na odskúšanie ak by mi neveril...
            Naposledy upravil DJM; 05.11.2016, 19:28:19.
            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

            Komentovat


              #81
              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

              Dnes som sa dostal k CD verzii zo SEGA CD a funguje to dobre aj DATA dir aj CD music. Aspoň sa ušetrí miesto na HDD. Na A600 to mám pripojené cez Squirrel SCSI a šlape to výborne. Ale dobrá je aj možnosť spustiť len z HDD pre tých, ktorý CD mechaniku nemajú.

              Ohlas na túto hru je zjavný. Ten, kto hral Another World v čase jej vydania, jednoducho musí prejsť aj Heart of the Alien. Škoda, že hru nevydali pôvodne v tom čase aj pre Amigu, zrejmä zvíťazila politika firiem.

              Komentovat


                #82
                O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                uz si to vsimol aj svet: https://www.indieretronews.com/2016/...azing.html?m=1
                WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                Komentovat


                  #83
                  O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                  Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                  Príklad:

                  move.w $8180,a0
                  move.w $8180,a0 ; musi byt 2x to iste lebo 1x niekedy nestaci

                  V a0 som mal adresu INTREQ registru.
                  Toto odhalit chtělo nemalou zkušenost, gratuluju. Máš nějakou teorii, proč se ten registr musel přepsat dvakrát? A taky díky za konverzi, už se těším, jak se do toho pustím.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #84
                    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                    To a0 ma byt este v zatvorke - (a0), aby to bol zapis do obsahu na adrese a0, teda zapis do HW registru INTREQ. Ide o to, ze na procesoroch 040 a 060, kde uz je pipeline, ktore dokaze 2 instrukcie jednym tahom sa to spravi velmi rychlo (poziadavka na dalsi interupt) - skor nez pride signal na ukoncenie interruptu a tym padom sa uz nezavola dalsi interupt, lebo sa zavolal este pred ukoncenim predosleho. Zapis 2x sluzi vlastne ako take spomalenie...
                    Naposledy upravil DJM; 05.11.2016, 21:02:40.
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #85
                      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                      Dalsi report, tentokrat na ppa.pl

                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: xx.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 38,7 KB
ID: 109019

                      Paradni prace, take dekuji za port!

                      Komentovat


                        #86
                        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                        Erik Hogan mi poslal na ukazku video z CD32 verzie, ktoru som mu poslal na test ( s vyuzitim AKIKO chipu ) a ono to naozaj vyzera rychlejsie, co by som povodne ani nepovedal.
                        Testoval to sice iba v emulatore, takze bohvie ako na realnej CD32. Poslal som mu dalsiu verziu na test, tak som zvedavy ake hodnoty nameria...
                        Keby to bolo hratelne na CD32, tak by ma to potesilo este o nieco viac...
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #87
                          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                          Lemon Amiga. 4,4 tis. To se mi líbí · Mluví o tom (6). The official Facebook page for the Lemon Amiga website and YouTube channel. Come and relive the 16-bit glory days here!
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #88
                            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                            Podarilo sa mi na monitore konečne nastaviť Clock, kHz a Hz tak, aby to dokázal zobraziť. Ufff. A teraz to už na SAGA funguje pekne aj na rozlíšení 320 x 256 a bez zapnutej voľby cgx200. Dalibor, ďakujem za inštruktáž. Už aj tvoja utilitka mi vypíše:

                            BestMode obrazovka: 320 x 256

                            Komentovat


                              #89
                              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                              miliony keců a já nikde nenašel link na stažení

                              Komentovat


                                #90
                                O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                                "Miliony keců" ?!?! Veď Dalibor nad tým strávil veľa času. Skús sa pozrieť lepšie na tieto články a odkazy v nich. Pri troche pozornosti nájdeš všetko potrebné:Ak by si to znovu nenašiel, tak tu je odkaz na Aminet:

                                https://aminet.net/package/game/acti...fTheAlienRedux

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X