Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

    Ahoj, nedavno som sa dozvedel, ze existuje nepriame "pokracovanie" Another World s nazvom Heart of the Alien, ktore vyslo len na Sega CD v roku 1994. Popritom som zistil, ze z toho nejaky chlapik ( Gil Megidish ) spravil pomocou reassemblu open source projekt okolo roku 2004. Na jeho stranke boli aj odkazy na screenshot Amiga Os verzie, avsak tu som nikde nenasiel. Existuje nejaka 68k verzia alebo nie ? Mne to nedalo a zacal som v praci travit o 2 hodiny denne menej ( oproti 12 ) a po veceroch som prerabal jeho port na Amigu. Povodne ma napadlo, ze to spravim na A500, kedze hra je v 16 farbach, ale vyskytol sa problem s pamatou,CD trackmi... V momentalnej funkcnej verzii co mam mi hra bezi na A1260 s pamatou a CD romkou bez problemov. Odstranil som SDL, vytvoril vlastne ovladanie,CD,sound a grafiky a nejake dalsie veci, odstranil par bugov z povodnej verzie, atd. Zajtra skusim slabsiu konfiguraciu. Ta hra sa absolutne nechyta na Another World, dokonca grafika je v chunky a pozadia ako obrazky ( nie ako vektory v Another World ) a uz ma prestava na tom bavit nieco robit. Sam som to uz na Amige presiel niekolkokrat koli testom. Citim problemy v citani audio cd, pre moju konfiguraciu som musel spravit scsi prehravac, kedze mi moj stari atapi nefungoval......... Mam to pustit do sveta ?


    EDIT: Odstranil som par preklepov, kedze som to tu pisal po niekolkych pivach...
    Naposledy upravil DJM; 01.09.2016, 08:37:19.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    #2
    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

    Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
    ......... Mam to pustit do sveta ?
    Myslím, že áno. Bude to skvelé pripomenutie tejto hry.

    Komentovat


      #3
      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

      Samozřejmě ;o) Už se těšíme ;o) Dobrá práce!
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

        Ach bože! Ty jsi bůh co planujes dalsiho

        A neslo by ty tracky pridat ve wavech? Trochu dowsamplovat aby to nebylo tak velke. Jako to ma treba OnEscapee. To je mimochodem taky uplne bozi gamesa.

        Komentovat


          #5
          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

          Mazec! Před každým takovým člověkem smekám!
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

            DJM: Blahozelam, urcite to treba pustit do sveta. Uvidis, ze ked budes vidiet priaznivu odozvu, tak opat sa vrati chut zase trosku zamakat a pokracovat dalej!
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

              Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
              A neslo by ty tracky pridat ve wavech? Trochu dowsamplovat aby to nebylo tak velke.
              Samozrejme ze slo, ale to by som musel ako pises upravit sample a spravit player. Zasah do dat som praveze nechcel. To by som potom mohol upravit aj celu grafiku do bitplanovej (namiesto chunky) a bolo by to rychlejsie na slabsich amigach, ale to uz by bol moc velky zasah do hry. Na kvalitne konverzie boli kedysi plateny ludia a mali to ako full time job. Ale tato hra si to aj tak nezasluzi, podla mna je riadne odflaknuta...

              Tu je kratke roztrasene video z mobilu pre predstavu:

              Heart of the Alien Redux Amiga version 0.5,by D.J.M. / D.T.A. Software Studio in 2016.Based on the work of Gil Megidish (C) 2004.This video is captured with ...
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat


                #8
                O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                Pokud by se povedlo srazit HW nároky na 68030 / 50MHz a řekněme 8MB paměti, myslím že by to bylo supr. 060 má málokdo.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                  Tak na 68030/50 s nejakou tou fastkou (snad by mohlo stacit aj 2MB) + HDD (7.6MB zaberu game data) by to teoreticky malo ist. Musim sa premoct a vytiahnut zo skatule A1230 a otestovat to.

                  Zname chyby su zatial ako aj v povodnej Megidishovej PC verzii:
                  - scroll a zemetrasenie v intre nefunguje
                  - pri doplnani zbrane v smere dolava je animacia posunuta mimo dobijaciu "miestnost"

                  Neviem ci sa mi tieto chybi podari odstranit.

                  Hra zatial podporuje AGA a CGX screen, CD cez scsi.device, ovladanie cez klavesnicu (Z,X,C a kurzorove sipky) a joystick.
                  S joystickom som mal trochu dilemu ako spravit na jednotlacitkovy joystick 3 tlacitka:

                  Z - klasicka strelba
                  X - lano
                  C - skakanie

                  Zatial som to "vyriesil" tak, ze Z=fire button 1, X=fire button 2 a C=firebutton1+joystick up. Aj ked neviem, ci ma vobec niekto 2-tlacitkovy joystick ku Amige.

                  Dalej mam v plane pridat OCS screen, optimalizovat a ak by sa podarilo naist a odstranit spominane chyby.
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #10
                    O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                    CD32 joypad má spoustu tlačítek. CD32 má i CD mechaniku. CO bohužel nemá je paměť. A rychlejší CPU.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                      Perfektné, ak tam bude RTG podpora pre grafické karty - nemá to chybu. OCS by bolo tiež dobré pre staršie Amigy. Neskôr môžeš urobiť CD32 verziu na CD (zrejmä len s FastRAM rozšírením) alebo univerzálnu CD verziu. Ovládanie aj joystick aj klávesnica je tiež dobré. Myslím, že aj úspešná odozva vo svete Amiga komunity príde čoskoro.
                      Naposledy upravil oxcom; 01.09.2016, 11:40:42.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                        Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                        S joystickom som mal trochu dilemu ako spravit na jednotlacitkovy joystick 3 tlacitka:
                        Z - klasicka strelba
                        X - lano
                        C - skakanie
                        Zatial som to "vyriesil" tak, ze Z=fire button 1, X=fire button 2 a C=firebutton1+joystick up. Aj ked neviem, ci ma vobec niekto 2-tlacitkovy joystick ku Amige.
                        Nebo přidat podporu Megadrive padu, ten má tlačítka 3. Někde jsem četl, že se to dá využít i na Amize.
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                          Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                          Perfektné, ak tam bude RTG podpora pre grafické karty - nemá to chybu.
                          CGX uz tam je. Uvedene video je zobrazene na CGX obrazovke.
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #14
                            O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                            Chci!!!!!!!!
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              O: Heart of the Alien Redux Amiga verzia. Co Vy na to ?

                              Dalibore, pokud to budeš chtít pomoct publikovat na nějakém zahraničním Fóru, můžu pomoct na EAB, amiga.org a Amibay.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X