Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Emulácia Sony PSX na Amige

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Emulácia Sony PSX na Amige

    Konečne sa mi podarilo nájsť nejaké video, ako rýchlo dokáže procesor PPC s grafickou kartou emulovať Sony PlayStation One. Vo videu je použitá konfigurácia:

    - A1200, Blizzard PPC/060 s PPC 603e na 240 MHz s grafickou kartou Radeon 9250 na Mediatorovi a Amiga OS 4.1

    Použitý je emulátor FPSE. Z videa neviem o akú verziu emulátora ide. Podľa môjho odhadu rýchlosť emulácie môže byť na tejto konfigurácií okolo 50% rýchlosti reálneho PSX One. Tu je zoznam skúšaných hier vo videu. Snáď kompatibilita bude ako tak dobra. Určite nepôjdu všetky hry, ale aspoň niečo.

    - Colin McRaeRally
    - Castlevania
    - Monsters, inc
    - Medievil
    - FIFA Soccer 2005

    Jack-3D, prosím ťa mohol by si skúsiť emulator PSX na PPC 604e prípadne na PPC G3 ? Som zvedavý, ako by to pobežalo na výkonnejšich Amigách.


    Naposledy upravil oxcom; 26.09.2016, 21:14:37.

    #2
    O: Emulácia Sony PSX na Amige

    Prepokladám, že by to mohol byť tento emulátor:



    Prípadne Dalibor, mohol by si vyskúšať aj ty tento emulátor na rýchlejšom PPC 603e na 363 MHz ?
    Naposledy upravil oxcom; 26.09.2016, 21:12:31.

    Komentovat


      #3
      O: Emulácia Sony PSX na Amige

      Já to zkoušel nedávno na 060 @ 56 a jelo mi to cca 1-2 FPS.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        O: Emulácia Sony PSX na Amige

        Zkoušel jsem nedávno nějaké hry, ale skoro všechny, co jsem zkoušel, tak blbnuly barvy apod. Ale konkrétně hry ve videu jsem nezkoušel. Jinak měla by být i verze pro Sonnet, tak to zkusím obojí (604e/330 a G3/400).
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Emulácia Sony PSX na Amige

          Dík, to som zvedavý, predpokladám, že to pobeží lepšie ako na predoslom videu.

          Komentovat


            #6
            O: Emulácia Sony PSX na Amige

            Jak říkám, ty barvy blbnuly, ale hratelnost byla slušná. Já jsem to zkoušel napopud jednoho Itala ("čau tuty"), co má na YT kanál a zkouší různé věci na Blizardu PPC.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              O: Emulácia Sony PSX na Amige

              Na tom videu jediné co je rychlostně v pořádku je ten hudební podmaz, kvůli kterému jsem se na to video koukal o něco déle než by to bylo bez něj
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #8
                O: Emulácia Sony PSX na Amige

                Tak som to po rokoch znova skusal, najprv verziu, ktoru mam na disku uz dlho (snad od 2002) a to FPSE v 0.09 (020515) a je to WOS verzia.Ide to dost pomaly a navyse ako pise jack, tak blbnu farby a aj zobrazenie (niekedy to tam mam dvojmo,trojmo) a tak. Nema to zvuk, ale ma to podporu W3D. Skusal som Crash Bash, Spyro a ColinMcRae. Tipujem tak 1-2 FPS, mozno v loading Crash Bash aj viac. Takze na mojej konfiguracii nepouzitelne.
                Z AmiDogovej stranky (mimochodom uz som myslel, ze sa na Amigu vykaslal niekedy v 2004, ale ma tam aj novsie verzie az do 2015) - amidog.com som stiahol najnovsiu verziu FPSE v0.10.6 (151029), ktora ma lepsie zobrazenie,aj farby su ok a aj podporu zvuku a ine vymozenosti. Bohuzial verzia na OS3.x je len 68k a neni WOS verzia. Takze rychlost odhadujem tiez tak na 1-2 FPS ako Amigoun. Skusal som aj PPC verziu pod OS4.0, ktory mam nainstalovany na externej CF karte - len zakladnu instalaciu bez akychkolvek doplnkov, cize tam nemam nainstalovany ani Warp3D. V FPSE som teda pouzil len zakladne GPU nastavenie (bez W3D) a s rychlostou to je ovela lepsie ako na 68k. Snad by som to prirovnal k videu, ktore uviedol oxcom v prvom prispevku. V ColinMcRae trva 1 sekunda v skutocnosti cca 3.8 sekundy. Cize keby som ratal ze za 1 sekundu sa zobrazi 50FPS, tak na mojej konfiguracii to vychadza 50/3.8=13.15 FPS. Neni to este ono, ale uz sa s tym da trocha zabavit. Pouzitie W3D by to mohlo este urychlit, ale ja OS4.0 nepouzivam, tak tam ani nemam nic nainstalovane... Zvuk seka a obraz by mohol byt sviznejsi. Na CS604 by to mohlo byt zaujimavejsie...
                Naposledy upravil DJM; 27.09.2016, 16:10:20.
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  #9
                  O: Emulácia Sony PSX na Amige

                  2D hry (jako Rayman, Gex či Lomax) by nemusely byt tak narocne. Pomoci by take mohlo snizeni rozliseni na 320x240 a vypnuti synchronizace zvuku (je-li zapnuta).

                  Komentovat


                    #10
                    O: Emulácia Sony PSX na Amige

                    A co to prubnout na Pegině2 a OS4.1...?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Emulácia Sony PSX na Amige

                      Tak zkusil jsem Colina. Na 68k je verze velmi nová z 2015 a GUI má spoustu funkcí. Ovšem jede to velmi pomalu, samozřejmě nehratelně. WarpOS verze je prastará a zkoušel jsem jak PPC+Warp3D, tak PPC+Software rendering. Warp3D je nechutně pomalá a má rozbité barvy u Animací. Bohužel dokázal jsem dojít pouze do Menu, do hry už se mi to nepovedlo. Pod software renderingem už to bylo lepší, z menu jsem se dostal do hry, ale jelo to tak z poloviny jako týpkovi na původním videu pod OS4.1.

                      Já OS4.1 neprovozuju, tak to na tom ani nevyzkouším. Každopádně všechno je to o software, protože pod OS4.1 je verze nová a pod WarpOS je verze předpotopní a i kdybych měl 604/1000 MHz tak se to nebude dát hrát.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        O: Emulácia Sony PSX na Amige

                        Nahrajte to na mobil, jako video. Rád bych to viděl "na vlastní oči".
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: Emulácia Sony PSX na Amige

                          Vyzkoušel jsem na SAMíku (1 Ghz) a jede to zcela plynule. Jinak ve hře co jsem zkoušel (LBA) je trošku problém s grafikou, nějak blbne refresh při scrollu obrazu. Asi nekompatilibilita FPSE.
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat


                            #14
                            O: Emulácia Sony PSX na Amige

                            Colin 2 na PegasosII OS4 verze. Jede to dobre, ale neco mi jelo jen s psx romkou a neco jen s emulovanou romkou.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              O: Emulácia Sony PSX na Amige

                              Blázni

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X