Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

    Ahoj,
    rad bych si zahral AmiQuaka z aminetu, ale zkoušel jsem Vanilla WB 3.1, Amisys, ClassicWB, AmigaOS 3.9 ale vsude dostavam pri startu do konzole tuhle chybu:
    I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

    Vypada to, ze se resi neco na sit, coz my pro start hry nedava moc smysl.. ale i tka sit mi funguje, AmiTCP jede.

    Funguje to nekomu?

    #2
    AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

    Matne si vzpominam ze jsem to zkousel a stacilo pouzit parametr, co sit vypne. I tak ti ta chybova hlaska rika co presne udelat, tedy zadat jmeno hosta (to se moc nehodi) nebo pouzit parametr -ip a ipcko, asi lokalni aby ta hra vedela na jaky socket se napojit.

    Komentovat


      #3
      O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

      Jenze ono se to spusti pres GUI, kde zadnou polozku na zadani parametru nevidim..

      A kdyz to zkusim pres cmd, tak mi to pise to samy, kdyz tam dam -ip 127.0.0.1 pro localhost, tak to crashne, byt az o kus dal po vyberu
      modu GUI v novym okne, ktery tam naskoci.

      Jak se defaultne na Amize vypisuje help k nejakymu commandu, proste ekvivalent k "/?" na Dosu?
      Naposledy upravil RuThaN; 13.10.2016, 18:23:13.

      Komentovat


        #4
        O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

        To je divné, v AmiQuake v1.14 se píše "No network support". Nemáš spuštěný nějaký TCP/IP stack? Zkus ho vypnout než spustíš hru. Mě to normálně funguje. Nějaké konfigurace se dají nastavit v textovém souboru CONFIG.CFG.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

          To je divné, v AmiQuake v1.14 se píše "No network support". Nemáš spuštěný nějaký TCP/IP stack? Zkus ho vypnout než spustíš hru. Mě to normálně funguje. Nějaké konfigurace se dají nastavit v textovém souboru CONFIG.CFG.
          Zrovna tohle znám v tohle sem ztrávil dětství, dokonce i ve zdrojácích, byť o spíš Hexena II, ale chtěl jsem vyzkoušet tu vanilla verzi a i ta by měla být ok.

          Každopádně nový info, ze spouštění přes cmdlinu a parameter -ip 127.0.0.1 // to cislo asi nebude podstatny, tohle je localhost aspon na wokench :
          - limitace toho spuštění přes cmd je, že to pak používá nějakou default konfiguraci, kteoru by člověk jinak nastavoval na GUI a dá se nastavit jen 8bitovej barevnej režim, což asi problém nebude jelikož co já vim, tak Quake stejně víc jak 256 barev neměl, problém je že podle mě pak to jede na Paula zvukovym čipu a tak.

          -Update:
          Zkoušel jsem to na svých různých virtualních Amigách a nakonec jsem přišel na to, že to běží jak na OS 3.1, pak 3.9, ale musí být nastavený procák jako 68040 s 68020 to při spuštění havaruje na Disk activity error, což je ale údajně chyba emulace

          Nicméně problém je, že grafika dobrá framerate super, ale zvuky se ozvývají s velkým spuštěním a nebo vůbec na mym OS 3.1 a na mašině s 3.9 to jede ok, ještě se na to podivám, je tam dost kombinací.

          - Update 2
          Tak jsem ještě vypozoroval, že ten rozbitý zvuk je jen na některejch rozlišeních a paradoxně třeba v 320x200 je to ro rozbitý a v 640x512 což je teda i nativní rozlišení mít WB to jede úplně bez problémů.
          Naposledy upravil RuThaN; 14.10.2016, 04:25:45.

          Komentovat


            #6
            O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

            Tak jeste jeden update na Amikit to jede i bez toho ip parametru a nutnosti spoustet to z cmd, takze to asi nejak osefovat jde.

            Akorat je voprus s tim, ze nevim jak vypnout ten seamless mod mysi (protoze mi kurzor zustavam jen ve WinUAE a bez F12 se jinam nepresouval), kdyz zapnu mouselook, tak mi vyjizdi kurzor z okna a pak to blbe,
            nejak se zalockujou klavesy, ala jestli si vzpominate chyba v Quake enginu, kdy se porad tocite dokola.
            Naposledy upravil RuThaN; 15.10.2016, 13:13:54.

            Komentovat


              #7
              O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

              Zkousel jsi i jine porty Quake? Ja pouzivam:

              Komentovat


                #8
                O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

                RuThaN #3: Help ke komandum se vypisuje pomoci ? (otaznik). Napr. List ?
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #9
                  O: AMiQuake - WB 3.1 prispusteni chyba - I_Error: NET_Init: you need a valid host name, or use -ip

                  Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                  Zkousel jsi i jine porty Quake? Ja pouzivam:
                  https://aminet.net/package/game/shoot/Quake68k
                  Nezkousel vzal jsem ten o 7 let novejsi port, ale uz jen podle popisu toho GUI to dost mozna bude ten kod sdilet,
                  se na to podivam.

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X