Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

    Ahoj,
    nema nekdo nejaky poradny navod jak zprovoznit Mac Fusion mac emulator v AmigaOS, pripadne primo pod WinUAE?
    Videl jsem jen na internetu par videi jak to nekdo ukazuje.

    #2
    O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

    Fusion jsem nikdy nepouzival (mam ShapeShifter), ale predpokladam, ze potrebujes Mac ROM (512 kB pro 68020/68030, 1 MB pro 68040) a filedisk s Mac OS 7.5.5 (da se stahnout na internetu - teoreticky legalni). Samozrejme, pro plny pozitek by bylo vhodne pouzivat nejaky lepsi video driver pro emulator (v pripade ShapeShifteru MuEVD nebo AGAboost) a oddil na HDD misto filedisku - ty mas WinUAE, takze tyhle body odpadaji, cimz se vse podstatne zjednodusuje.

    Komentovat


      #3
      O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

      Jaky je vlastne rozdil mezi Shapeshifterem a Fusion? V soudobe recenzi jsem cet, ze Shapeshifter potreboval i nejaky dodatecny HW, ktery tu romku cet.

      Jsem jen zkousel nainstalovat a Fusion emulator crashnul uz pri bootu, paklize jsem povolil pridani jeho parametru do startup-sequence.
      Naposledy upravil RuThaN; 15.10.2016, 14:03:22.

      Komentovat


        #4
        O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

        Nic do startup-sequence nestrkej, proste zapni ShapeShister support ve WinUAE Properties/ROM. Zadny hardware neni treba: stahni ROM, stahni filedisk, nakonfiguruj v GUI a je to!

        Komentovat


          #5
          O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

          To co sem psal, bylo k Fusion.
          Naposledy upravil RuThaN; 15.10.2016, 14:10:59.

          Komentovat


            #6
            O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

            Oba emulatory provadeji obdobne operace s pameti, aby Mac OS v podstate bezel primo na 680x0 procesoru. Jak jsem psal, Fusion neznam, ale v pripade ShapeShifteru to resi primo WinUAE. Zkusil jsi zatrhnout ShapeShifter support v ROM nastaveni, treba to funguje i s Fusion (samozrejme predtim smaz pridany radek v s-s).

            Komentovat


              #7
              O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

              Fusion jsem normalne pouzival. Je to podobny jako ShapeShifter. Ten parametr do startup-sequence je nekdy nutnej jen pro realnou Amigu. Vyplati se precist si manual k Fusionu, pamatuju se ze napr odebrani filedisku funguje jen klikem+shift a podobny veci. Jeste si pamatuju ze jsem radsi pouzival Fusion nez ShapeShifter, ale uz nevim proc https://www.amigaportal.cz/node/82?p=48407#post48407
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                Ještě jak do toho virtuálního Macu cpát data, co je nejefektivnější, jde ten image nějak editovat?

                Komentovat


                  #9
                  O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                  To by melo byt zmineno v manualu (u ShapeShifteru se tak deje pres namountovani macovskeho disku, Basilisk 2 umi sdilet cast adresarove struktury jako Mac disk, u Fusion zel netusim). Jenom upozornim, ze bude asi lepsi vse kopirovat ve forme archivu (klasicky .hqx) a rozbalovat az uvnitr emulace - macovsky filesystem je trochu jiny nez Amiga.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                    Fusion taky umi namountovat filedisk. Jeho ikona se pak objevi na Workbenchi. Nebo se da nomountovat i samotny filedisk (bez emulatoru). Jak pise pavlor - archivy rozbalovat jen pod macem. CD-DVD taky funguje.
                    Naposledy upravil ghh; 17.10.2016, 00:47:04. Důvod: Vice pismenek
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #11
                      O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                      Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                      Nebo se da nomountovat i samotny filedisk (bez emulatoru). Jak pise pavlor - archivy rozbalovat jen pod macem. CD-DVD taky funguje.
                      Muzes to nejak rozvinout, jak na to?

                      Druha moznost je, ze Emulator ma nejaky controlni okno, ktery se otevre po jeho spusteni, ale nevim jak to Mac okno minimalizovat a dostat se zpatky do WB, je to tohle nejaka klavesova zkratka?
                      Naposledy upravil RuThaN; 20.10.2016, 04:39:13.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                        Leva klavesa Amiga + n by te mela vratit na obrazovku WB (leva Amiga + m potom strida otevrene obrazovky).

                        Komentovat


                          #13
                          O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                          Dik moc, tohle funguje. Nebyl by nejaky seznam podobnych klavesovych zkratek? Nejaky seznamy jsem videl, ale tohle tam nebylo.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                            #11 Namounovat filedisk se mi podarilo jen v MorphOS, takze pardon pod wb3.1 to asi nejde
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                              #13 Napr tady http://wiki.amigaos.net/wiki/Using_t...trol_Workbench
                              Naposledy upravil ghh; 21.10.2016, 00:16:05. Důvod: nojo porad
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X