Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

    Ted jsem se dostal o kus dal, ale mam problem v tom, ze mi funguje otevreni importovanych *.bin filu, ale kdyz zkousim pracovat s hqx,sit a sin.bin, tak se mi po kliknutí na ně spusti nějaký instaler, vyberu cílovej disk a pak MacOS úplně crashne.

    Teoreticky může být problém v tom, že používám pro provoz jinou romku, než se kterou byl MacOS nainstalovanej, protože jsem si stáhnul hotovou image..

    Komentovat


      #17
      O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

      Dalsi dotaz, jak ve Fusion vlastne nainstalovat ciste Mac OS z CD/ disket, zkousel to nekdo?

      Zatim pouzivam pred instalovany image.

      Komentovat


        #18
        O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

        Ano zkousel jsem a funguje to - nabootovat z CD a install (8.1).
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #19
          O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

          Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
          Ano zkousel jsem a funguje to - nabootovat z CD a install (8.1).
          Přes tohle už jsem se dostal, nakonec je potřeba nějaký AmiCDFS, aby Amiga mohla číst HFS filesystem Macovských ISO CD,
          a pak ještě přidávat CD ve WinUAE, s tim ze i zarizeni IDE:0, ale odebirani a nastaveni tohle je nejaky bugly.. stava se mi,
          ze to obcas nakopne config file..

          Nainstaloval jsem novej Mac OS 8.1 na nad Quadra 950 romkou, ale nepomohlo to - Warcraft 2 porad tuhne hned v menu
          a spusteni tech archivu to porad tuhne?

          Jakou konfiguraci pouzivas ty, pripadne muzes mi vyzkouset Warcraft 2?

          Komentovat


            #20
            O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

            Bohuzel Fusion uz nemam kde spustit pod OS4 nefunguje a na DraCo taky nejde. Mel jsem ho na A1200 ppc kterou uz nemam. Pamatuju si ze jsem pouzival quadra 650 rom.
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #21
              O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

              Mam porad problem, jak pracovat s tema .hqx a .sit souborama, jakmile s nima neco zkusim, tak mi vytuhne cely MacOS nebo i WinUAE, co jsem čet, Mac filesystem obsahuje něco spešl co neni přenositelný jinak, než v tenhle archivech a potřebuju nainstalovat a otvírat věci v nějakym StuffItu.

              Problém je, že instalačka je taky zabalená v tom samym a naštěl sem instalační diskety, ale ty jsou v nějakym .dsk formátu ne amiga ADF, takže moc nevim, jak to do toho Macu vlastně mam dostat?

              Update:
              - tak se mi povedlo pretahnout StuffIT z jinýho nainstalovanýho disku a pak už nic netuhne, ale stejně bych rád věděl jak používat ty Mac disk image.
              Naposledy upravil RuThaN; 25.10.2016, 00:14:04.

              Komentovat


                #22
                O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                Pak mě ještě napadá povedlo se někomu z vás ve Fusion rozjet i internet? Nějaký nastavení stíťovky tam je.

                Pak jsem ještě úplně nechopil jak se Macu 7.x -8.x instaluje, mam třeba složku s Discopy / Itext, ne nevidim tam install,
                některý programy instally mají..
                U normálního programu asi stačí používat jako portable, ale předpokládám, že tu Diskcopy bych měl nějak integrovat do systému?
                Naposledy upravil RuThaN; 25.10.2016, 00:16:43.

                Komentovat


                  #23
                  O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                  Internet mi fungoval https://www.amigaportal.cz/node/82/page3
                  Mac disk image funguje jako bezny diskimage. Pracuj s nim jen pod Macem, ve Workbenchi se na to vybodni. Je-li zapakovanej, rozpakuj ho StuffIt-em a pak ho spust. Mel by se namountovat jako disk/disketa a z toho neco instaluj kopiruj. Da se pak vysunout (ten disk) - eject jako bezna disketa. Nebo pokud si nejsi jisty nejakou obskurni priponou - postvi na to StuffIt a on to nejak prezvejka (nebo ne) .
                  Naposledy upravil DaMi; 20.02.2023, 14:00:18.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #24
                    O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                    Ono to není až tak složité, problém je že některé postupy už pomalu zapadají prachem a z dnešního hlediska nám přijdou trochu nelogické. Program Stufit byl na MacOs něco jako lha na Amize. Byl všude všechno se v něm pakovalo a byla to pohoda , jenže dnes najít jen instalačku která je zapakovaná v něčem co je rozumné, a dá se použít na MacOs je skoro nemožné. Ale dá se, jen to chce trochu nervů.

                    Jinak co se spešl souborů týče, tak MacOs používá řekněme dvě vrstvy, jedna je uživatelská (data soubory) a druhá systémová (resouce soubory) a ty nejsou přímo přístupné uživateli. Ale zase tento systém dat umožnoval používání programů bez instalace stačilo zkopírovat.
                    Ono se s tímto nešvarem setkávám ještě dnes na nových OSX

                    Autorem citovaného textu je RuThaN Přejít na původní příspěvek
                    Mam porad problem, jak pracovat s tema .hqx a .sit souborama, jakmile s nima neco zkusim, tak mi vytuhne cely MacOS nebo i WinUAE, co jsem čet, Mac filesystem obsahuje něco spešl co neni přenositelný jinak, než v tenhle archivech a potřebuju nainstalovat a otvírat věci v nějakym StuffItu.

                    Problém je, že instalačka je taky zabalená v tom samym a naštěl sem instalační diskety, ale ty jsou v nějakym .dsk formátu ne amiga ADF, takže moc nevim, jak to do toho Macu vlastně mam dostat?
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #25
                      O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                      Internet - pamatujes si jak si mel nastavenou Amigu a Fusion pro tu sit, mel si AmiTCP, Roadshow, Genesis?

                      Komentovat


                        #26
                        O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                        Autorem citovaného textu je RuThaN Přejít na původní příspěvek
                        Internet - pamatujes si jak si mel nastavenou Amigu a Fusion pro tu sit, mel si AmiTCP, Roadshow, Genesis?
                        AmiTCP se (temer) nepouzivalo. V momente kdy se objevilo Miami, tak vetsina lidi zacala pouzivat Miami pripadne MiamiDx. Par lidi pouzivalo Genesis.
                        Roadshow bylo sice vytvoreno pred 10+ lety, ale na trh se dostalo teprve relativne nedavno, takze pokud ho nekdo pouzival na 68k drive, tak musel mit pristup k developerske verzi.

                        Komentovat


                          #27
                          O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                          Dik za vysvetleni, ale jeste par veci mi neni jasnyych
                          1) Jaky je rozdil mezi Miami a MiamiDX? Jakou sitovku to emuluje? - Fusion chce nejakou vybrat ze svyho seznamu.
                          2) Je mozny tyhle softy mit nainstalovany a jednou a kombinovat je?
                          Naposledy upravil RuThaN; 25.10.2016, 17:38:22.

                          Komentovat


                            #28
                            O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                            Pouzival jsem MiamiDX, ale nastaveni ve Fusion si uz bohuzel nepamatuju. Asi jsem jel system pokus-omyl, prohledej dokumentaci pamatuju se ze mi byla velmi uzitecna.
                            Sitovej soft muzes mit nainstalovanej vicero druhu, ale bezet muze jen jeden. Miami podporuje ovladace pro karty 3c589 (3com - Megahertz), Ariadne (Amiga sitovka), Cnet a jine. To vsechno pro realnou Amigu. Na Aminetu jsou dalsi (Prism). Borci odsud rozchodili i pcmcia wifi.
                            Pripominam ze jsem to delal na realny Amize. WinUAE je bozi, ale ja ho moc nepouzivam takze nevim jak tam ta sit vlastne funguje.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #29
                              O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                              potvrzuju, pcmcia wifi přes miami chodilo na mojí A600, mám tu asi 5 různých karet a bez problémů. Teda až na to jaké kodování wifi člověk chce použít...

                              Komentovat


                                #30
                                O: Mac Fusion emulace MacOs na AmigaOS ve WinUAE.

                                Ještě dotaz, je normální, že mi rozbalování *.sit archivu s hrou, který má 25 MB trvá 15 minut? Některý archivy i se rozbalujou docela rychle, ale některý trvaj fakt extrémně a nechápu proč.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X