Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zálohovací baterie Blizzard IV

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zálohovací baterie Blizzard IV

    Zdar, po koupi Blizzarda IV 1230 jsem zjistil že byla vypájená zálohovací baterie pro hodiny. Nějaký dobytek tam naletoval (studeňáky jako sviňa, naštěstí nepoškodil PCB) dva neuvěřitelně tvrdé vodiče. Podařilo se mi sehnat originál knoflíkový článek Panasonic VL 2020, který jsem zapájel. Blizz maká jako nový. Nicméně jsem se chtěl zeptat zda se tato baterie během používání Amigy dobíjí ? Měřit se mi to moc nechce tak se nejdříve ptám touto formou a nepodařilo se mi sehnat ani schéma zapojení Blizzarda kde by se to dalo vyčíst.
    Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

    #2
    O: Zálohovací baterie Blizzard IV

    Ano, je to akumulátorl.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Zálohovací baterie Blizzard IV

      Myslím, že v originálech jsem viděl toto

      Bohužel i ty časem odchází a je lepší to dát do patice na klasickou knoflíkovou baterii.
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        O: Zálohovací baterie Blizzard IV

        Ano, je dobíjecí a pokuď se Amiga pravidelně používá, je výdrž těchto baterii i dvacet let...

        Kdo však na Amigu sere a zapne ji jednou za dva roky, tomu ta baterie zdechne a dobře mu tak...

        )

        Komentovat


          #5
          O: Zálohovací baterie Blizzard IV

          Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
          Ano, je dobíjecí a pokuď se Amiga pravidelně používá, je výdrž těchto baterii i dvacet let...

          Kdo však na Amigu sere a zapne ji jednou za dva roky, tomu ta baterie zdechne a dobře mu tak...

          )
          Tak to u mne nehrozí
          Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

          Komentovat


            #6
            O: Zálohovací baterie Blizzard IV

            dotaz. zitra jdu do GES-u pro soucatky na ty moje nove streva do napajeciho zdroje (viz vlakno https://www.amigaportal.cz/node/3976), a tak jsem si rekl ze opravim i chciplou baterku v Blizzne a ze ji dam do patice.
            patice je tedy tato, ze ? http://www.ges.cz/cz/halter-cr2032-GES07603069.html

            >Solaris104: Bohužel i ty časem odchází a je lepší to dát do patice na klasickou knoflíkovou baterii.
            To jako misto akumulatoru tam flaknout klasickou knoflikovou baterku ?
            treba http://www.ges.cz/cz/lithiova-knofli...S07602252.html

            to nevadi ze se ji bude snazit karta dobijet ?
            a take jak to bude s vydrzi. akumulator ma 20mAh, baterie 220mAh ale zase se nedobiji tak jak dlouho cca vydrzi ?
            Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

            Komentovat


              #7
              O: Zálohovací baterie Blizzard IV

              Hoši vykašlete se na bastlení. Kup normálě ten akumulátorek co tam má být a máš na 10 let pokoj.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                O: Zálohovací baterie Blizzard IV

                Musi se tam dat dioda a nejlepe patice, ale na ten Blizz se to nikam poradne nevejde. I ja jsem pouzil stejny akumulator co tam byl, sice stoji stovku, ale fakt mas na cas pokoj.

                Komentovat


                  #9
                  O: Zálohovací baterie Blizzard IV

                  tak tak chlapi. sel jsem cestou nejmensiho odporu a placnul jsem tam novy akumulator
                  Přiložené soubory
                  Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Zálohovací baterie Blizzard IV

                    Hezká práce, jen ta mistička s kalafunou mě poněkud děsí. Pokuď tedy nejsi vášnivý houslista, páč na "šmičec" dobrý, ale do jemné elektroniky...
                    Naposledy upravil IDEfix; 19.12.2016, 23:35:49.

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X