Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

SSD v A4000

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    SSD v A4000

    Posledni dobou je popularni a dobre fungujici reseni pouzit v Amize misto klasice CFkarty mSATA SSD disk. Staci k tomu za par dolaru mSATA->IDE interface z eBay, kde je IDE mnohme lepe implementovane nez v CF kartach a diky tomu to dobre funguje i s FastATA a podobne.

    Ja jsem to chtel ale pro A4000 a vznikl docela kombajn:

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: msata - scsi.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 76,2 KB
ID: 113120

    mSATA SSD disk
    mSATA -> 44pin IDE inteface
    44pin IDE -> 40pin IDE (2.5" -> 3.5") redukce
    IDE -> SCSI 50pin interface
    SCSI 50pin -> SCSI 68pin redukce

    a funguje to, v coz jsem doufal, ale take trochu necekal.

    Rychlost je v (jen letmo) testech pro operace s mensimi daty asi 2-3x vetsi, nicmene pro velke bloky je limit neco kolem 17-20MB/s oproti klasickemu SCSI disku s 35MB/s. Ale bezna cinnost na Amize neni zrovna kopirovat 1GB soubory, takze je to fuk. Limit je pravdepodobne zpusoben IDE-SCSI prevodnikem.

    #2
    O: SSD v A4000

    Super!
    Co používáš za IDE -> SCSI 50pin interface ?

    Komentovat


      #3
      O: SSD v A4000

      Mam interface od Yamaha, pouzivalo se to k nejake CD-ROM a pred nejakou delsi dobou jsem to koupil na eBay, docela levne. Uz to asi nepujde sehnat, minimalne ne snadno a uz asi taky ne levne.

      Komentovat


        #4
        O: SSD v A4000

        Podrobný popis řešení od Cosmose...

        Ten Yamaha převodník jsem naposledy viděl na Ebayi za cca 4ři litry...

        Komentovat


          #5
          O: SSD v A4000

          V A1200 se to pouziva uz docela dlouho, ale tady jsem se trochu bal mnozstvi tech prevodniku a redukci, abych z toho udelal 68pin SCSI. Ale slape to, ikdyz zatim jen experimentalne, snad na to pres vikend nakopiruji system.

          Komentovat


            #6
            O: SSD v A4000

            Zatim jsem to nevyresil, ale v OS41 mi to nechce na ten disk zapisovat. Chova se to divne na PFS zapisovat mohu, ale na SFS ne a navic pri nabootovanindo OS41 mi nejdou ani upravovat oddily v MediaToolboxu (updatovany HDtoolbox). Hlasi to ze to nelze zapsat, ale kupodivu se to zapise. Je to dost divoke.

            Prekopirovany OS31 i OS39 jede v pohode.

            Komentovat


              #7
              O: SSD v A4000

              Kluci dělali jste nějaké rychlostní testy ? Zajímalo by mne zda je načítaní dat z SSD rychlejší než z CF karty nebo zda obě zařízení jsou tak rychlá že se naráží na limit průchodnosti amiga IDE "řadiče" ? Berme standartní konfiguraci A1200 plus Blizzard 30/50.
              Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

              Komentovat


                #8
                O: SSD v A4000

                Ja ty rychlosti pisu hned v tom prvnim prispevku a mam to na SCSI v A4000. Moznosti toho SSD o nekolik radu prekracuji rychlost jakekoliv Amigy, takze ta je vzdycky brzda. Je to altualne myslim lepsi reseni ne CF karta, ktera je pro A1200 i tak v pohode, ale uz se tak dobre a lacino nedaji sehnat. Pro vetsi rychlosti v A4000 se uz lepe hodi SSD (s SCSI adapterem, integrovane IDE je velice pomale).

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X