Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

    Mám 20GB HDD a chci si ho rozdělit na 800MB FFS, 10GB PFS3 a zbytek ...GB PFS3 ale v HDtoolbox (z WB 3.1) ho rozdělím max na 5x 4GB oddíly. Přes 4 GB na oddíl se nedostanu. Mám to v toweru, intercace 4xeide jsem rozchodil (DVD vidim). Na netu nacházím postupy na rozdělení CF (4GB) přes WinUEA, ale jak to udělat přímo na amize jsem nenašel. A na starý články od Probera jsem už nenarazil.

    LC
    A1200 2MBChip, 16MB Fast, Blizzard III 1230/40, Tower - Infinity,WD 20 GB HDD

    #2
    Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

    Myslim ze HDtoolbox z WB31 to mozna proste neumi. Musis pouzit budto HDTooBox s OS93, coz by pro tebe asi bylo komplikovane (ja deleni disku delam prave ve WinUAE, kde to mam pripravene), nebo HDInstTool, ktery to umi.

    Myslim ze je to tohle: https://aminet.net/package/disk/misc/hdinst

    Proc mas ten prvni oddil FFS?

    Komentovat


      #3
      O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

      Pokud si dobře pamatuju, pfs zavaděč v rdb umí obsloužit partitiony o velikosti 4GB a až pds zvládá až 8GB.

      BTW: asi ty články budeme muset znovu napsat .
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

        Tak nic lepšího s tím WB 3.1 tam nedostanu

        Tak HDinst mě detakuje dobře 20GB, ale max rozdělim na 16GB a 2,...GB , ale po rozdělení se mi ty disky neukážou ( na ploše WB ani jako NDOS ) , jen ten 1 800MB oddíl s WB3.1 "na ploše" vidím a najíždí mi z něj Amiga do toho WB3.1 , na ten v HDinst nesaham.

        PFS používám pfs3_aio.

        Zejtra budu pokračovat.

        Zatim díky LC
        A1200 2MBChip, 16MB Fast, Blizzard III 1230/40, Tower - Infinity,WD 20 GB HDD

        Komentovat


          #5
          O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

          pfs aio vyžaduje pro větší velikosti partitionu ještě aktualizovanější scsi.device, ale pokud použiješ pfs ve starší verzi mělo by to jít (díky direct scsi).
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

            Nejsem si jisty, ale AIO je podle me all-in-one a obsahuje prave sloucene oba PFS, tedy jak ten "bez" tak "s" primym pristupem a scsi.device neni treba resit.

            Komentovat


              #7
              O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

              Tak ani s HDinst mi to neběhá. Mám rozděleno na DH0:800MB a zbytek po 3,9GB. Ale po zapnutí se mi ty 3,9GB partišny objevují jako NDOS. Stačí jen restart Ctrl+A+A a disky naděhnou dobře. Někde mám asi chybu.
              No zkusím to se SFS.

              LC
              A1200 2MBChip, 16MB Fast, Blizzard III 1230/40, Tower - Infinity,WD 20 GB HDD

              Komentovat


                #8
                O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

                Tohle se mi taky stalo, měl jsem dva disky (podobné, ale ne stejné), oba jsem nainstaloval stejně, na jednom disku se mi po startu občas zobrazovaly disky jako NDOS. Nevyřešil jsem to, považoval jsem ho buď za částečně vadnej nebo nekompatibilní...
                Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                Komentovat


                  #9
                  O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

                  Jeste jsem cetl o tom PFS AIO a jsou tam sepsane testy ktere se provadeji a podle toho se zvoli nejlepsi varianta, tedy bezna, TD64 nebo DS. Pokud je ale ten filesystem oznacen jako PDS3 misto PFS3, pouzije se hned DS.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

                    Autorem citovaného textu je los_carlos Přejít na původní příspěvek
                    Tak ani s HDinst mi to neběhá. Mám rozděleno na DH0:800MB a zbytek po 3,9GB. Ale po zapnutí se mi ty 3,9GB partišny objevují jako NDOS. Stačí jen restart Ctrl+A+A a disky naděhnou dobře. Někde mám asi chybu.
                    No zkusím to se SFS.

                    LC
                    Jeste me napadlo. Doufam ze jsi ovladac pro PFS nahral do RDB bloku se spravnym oznacenim, jinak by se pri startu asi nenacetl.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

                      Patchni si scsi.device pomocí LoadModule a tohodle balíku. Eventuelně postup dohledej tady na fóru, někde jsem o tom už psal...

                      Komentovat


                        #12
                        O: Instalace HDD20GB na A1200 + 4xEIDE´99

                        Pro PFS-DS je to ale zbytecne, ne?

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X