Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nova streva pro napajeci zdroj A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

    To čo som našiel ja (T-60B) je značka Mean Well ? To ale nikde nevidím v popise toho zdroja na ebay-i. Nemýliš sa ?

    28 dolárov, aj s poštovným, za "amigácky" zdroj s 5 ampérovou 5 voltovou výstupnou vetvou mi príde ako dobrá cena. Nič lacnejšie som nenašiel. Všetky ostatné zdroje (s minimálne 5A pri 5V, zároveň nové, malé a kompaktné), ktoré sa javili vhodné - stáli nad 60 dolárov. Otázka znie, či tento T-60B je nevhodný alebo by sa dal v pohode používať. Či ho niekto testoval s Amigou. Ja tieto čínske zdroje používam pri LED osvetlení v domácnosti. Fungujú v pohode už 4 roky. Samozrejme, LED pásik nie je počítač. Takže netvrdím že T-60B musí byť vhodný aj pre Amigu.

    Ten LFVLT60-3000 má aké ampére na jednotlivých výstupoch ? Neviem či dobre čítam popis na webe http://cz.rs-online.com/,
    ale tam vidím že 5V má 3A, a +12V má 8A, a -12 má .5A Tých 8A na 12 je podľa mňa zbytočnosť ktorá len navyšuje cenu.
    Ak je to tak, potom tých 3A na 5V bude zrejme málo pri viac-košatejších/rozšírených hardwérových konfiguráciách.

    To skôr LFWLT60-3000 by bol lepší. Je lacnejší takmer o 400 Kč, má 5V na 8A, +12V na 0,5A a -12V na 3A. (ak dobre dekódujem popis)
    Čo je ale pri 12V opačne, ako Amiga vyžaduje. No šikovný kutil by zrejme vedel tieto vetvy "prepólovať", aby +12V mala tých 3A a pri -12V stačí aj 0,5A
    A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721

    Komentovat


      #17
      O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

      >To čo som našiel ja (T-60B) je značka Mean Well ? To ale nikde nevidím v popise toho zdroja na ebay-i. Nemýliš sa ?
      http://cz.mouser.com/ProductDetail/Mean-Well/T-60B/

      >či tento T-60B je nevhodný alebo by sa dal v pohode používať. Či ho niekto testoval s Amigou.
      k0x mel 2 mean well-y, ale nenapsal ktere. pokud nesezenu nic jineho tak ho asi zkusim. bouzel teda i papirove ma Mean Well horsi parametry nez EOS (rozmery, odchylku i efektivitu). jedine plus je tedy to, ze se da realne sehnat i v Cechach...

      >To skôr LFWLT60-3000 by bol lepší. Je lacnejší takmer o 400 Kč, má 5V na 8A, +12V na 0,5A a -12V na 3A.
      parametry jsou v pohode http://www.eospower.com/WLT60.aspx
      5.2V -> 8A
      12.5V -> 3A
      -12.5V -> 0.5A
      ale klasika. neda se nikde sehnat (ani skladem, ani pripadne info kdy bude)
      Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

      Komentovat


        #18
        Nova streva pro napajeci zdroj A1200

        Tenhle zdroj neni tak maly, ale zas asi polovicni oproti klasickemu PC zdroji.

        FSP Group is one of the leading AC/DC power supply designers & manufacturers. FSP aims at edge computing, medical, smart microgrids, gaming PC, and PD charger applications. Products include Adapters, IPC PSU, PC PSU, Medical PSU, Open Frame, UPS, Batter Charger, PV Inverter, Energy Storage Systems, SSL LED Driver, Display PSU.


        Jde bezne koupit a jeho parametry jsou vic nez dobre. 16A na 5V. Ani vyrobce neni hruza.

        Komentovat


          #19
          O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

          to je pro me uplne posledni varianta kdyz selze vsechno ostatni (jak jsem psal, klasicky PC zdroj jsem mel a nelibilo se mi to)
          zatim je pro me prioritni zkusit vymenit streva ve starem zdroji...

          mimochodem minimalni proud na +12V vetvi je 1A. to ta Amigacka mechanika neda
          Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

          Komentovat


            #20
            O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

            Jenze tohle rozmerem (podivej se na ne peclive) zdaleka neni klasicky PC zdroj a navic me to jede i bez odveru 1A na 12V.

            Komentovat


              #21
              O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

              jasne. diky za tip. ale jak rikam, tohle jen pokud selze repase stareho zdroje.
              Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

              Komentovat


                #22
                O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                To chapu, taky pouzivam puvodni zdroje radeji.

                Komentovat


                  #23
                  O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                  EOS VLT60-3000 uspesne dorazil, uz to skoro mam.
                  k0x: kam prosimte mam pripojit ten shield (zluty kabel). taky na zem ?
                  na pin 3 jsem hodil zem (cerny kabel), tak na pin 4 ?
                  Přiložené soubory
                  Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                  Komentovat


                    #24
                    O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                    @zet - mrkni here - amiga68k.de

                    Komentovat


                      #25
                      O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                      uf, nemcina. jeste ze existuje google web translator
                      hm, takze premostit az k te zemi od 220V. ok.

                      btw. nema tam borec chybu na vstupu ?
                      protoze podle schematu je pin 1 neutral a pin 2 line, takze modra by mela byt nahore a hneda dole, ne ?
                      Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                        tak hotovo. moje milovana Amiga uz ma zase poradny zdroj a muzu do ni rvat novy hardware
                        btw. ta moje sestava pres stary zdroj brala 21W, pres novy 16W.
                        Přiložené soubory
                        Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                        Komentovat


                          #27
                          O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                          Moooc hezky


                          Jednu nevyhodu to ma - stare zdroje pekne hraly, takze jsem je v zimnich mesicich pouzival jako teplou podlozku pod nohy.
                          Takhle inovovany zdroj uz moc nehreje

                          Komentovat


                            #28
                            O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                            Úplně to sem nepatří, ale nechci zbytečně zakládat nové vlákno. Prosím nevíte jak nějak "inteligentně" odstranit pryskyřici (nebo co je za svintstvo) ze "zalitého" amigáckého zdroje abych se dostal na desku s elektronikou?

                            Komentovat


                              #29
                              O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                              Nad tim jsem take badal a neuspesne. Pokud na neco prijdes tak se pochlub.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Nova streva pro napajeci zdroj A1200

                                Nejlepší je vypreparovat napájecí kabel a použít ho k jinému zdroji .
                                I love Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X