Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Sacdoubler GBS8220 V4.0

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Sacdoubler GBS8220 V4.0

    Zdravím, nakolik jsem prohloupil zakoupením tohoto scandoubleru? Nechtěl jsme jít do verze, která se natlačí na grafiký chip za 4,5 tis. právě kvůli příliš vysoké ceně.



    Mám ještě otázku, zda máte s tímhle typem zkušenosti, zda existují kolem této ceny lepší a jestli je nějaký způsob jak si ještě pomoci rozlišením k větší kvalitě obrazu(rozlišení, jiný ovladač na monitor). Zatím běžím na Pal: High Res (640x271).
    Naposledy upravil Cyberian; 19.12.2016, 20:18:08. Důvod: překlep v nadpisu
    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
    Projects: The Lost Forest, still in progress

    #2
    O: Scandoubler GBS8220 V4.0

    Není to ten samý, co měl Slacha na praseti, akorát v krabičce? Já myslel, že měl být levnější. Ale asi špatný nebude, když na něm jelo celé jeho výpočetní středisko včetně projektoru.

    Komentovat


      #3
      O: Scandoubler GBS8220 V4.0

      Co se týká rozlišení scandoubleru, které posílá jeho výstup na monitor, tak mi přijde mírné zkreslení fér. Když ale spustím nějakou hru, tak si všimnu, že dochází k interpolaci barev a jsou tam vidět dost odstupňované přechody barev. Nevím jestli je to dané tím, že mám na LCD větší barevnou hloubku. Díky tomu ty hry vypadají celkem dost ošklivě

      Aha, tak ono se to projevuje tam, kde je použitý copper.
      Tady https://ianstedman.wordpress.com/gbs-82xx-experiments/ jsem našel někoho kdo si stím trochu pohrál. Vyzkouším určitě výměnu kapacitoru za tantalový. Zatím jsem s úspěchem použil tohle nastavení pro obraz: Brightness=10, Contrast=90, Saturation = 50, Sharpness = 3.
      Dělá to menší duchy u písma
      Naposledy upravil Cyberian; 19.12.2016, 22:08:38.
      Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
      Projects: The Lost Forest, still in progress

      Komentovat


        #4
        O: Scandoubler GBS8220 V4.0

        Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
        Není to ten samý, co měl Slacha na praseti, akorát v krabičce? Já myslel, že měl být levnější. Ale asi špatný nebude, když na něm jelo celé jeho výpočetní středisko včetně projektoru.
        Měl něco podobného.Jen já mám krabicovou verzi a VGA porty jinde. Na praseti měl nějaký na kterém měl 2 monitory.
        Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
        Projects: The Lost Forest, still in progress

        Komentovat


          #5
          O: Scandoubler GBS8220 V4.0

          Co pouziva Slacha stoji asi polovinu a predpokladam, ze je to vicemene to same, nicmene je to plosnak na stole a tohle ma nejakou kulturu. Mam ho taky a funguje to uspokojive. Nicmene bych tomu mozna nerikal scandoubler, je to spis konvertor RGB na VGA.

          Ty scandoublery Indivision jsou zase vic nez jen scandoubler, je to takova preudo graficka karta, umi to dalsi rozliseni a maji framebuffer (vlastni pamet). Nestoji zas tak strasne moc.

          Komentovat


            #6
            O: Sacdoubler GBS8220 V4.0

            Já mám přesně toto https://www.amazon.com/KingMas-GBS-8.../dp/B0051SLJAG
            Koupil jsem to za 19.90$ coš bylo milé
            Jedinej problém, když prepínám na "LEGU" GFX/PAL, tak to někdy dole na monitoru(monitorech) hodí proužek, který odsraním "znovu" přepnutím vstupu signálu do převodíku(vlastně projedu všechny 4 vstupy) a je to OK. Na klasický A1200- PALu to frčí jak na šlupce od banánu.
            Krabičku plánuji nějakou koupit, přesto-že mám na zahradě sqelá , vyzrálá prkna
            Jako napájeni jsem použil trafíko z krabice "z trafikama" 5V asi 2.5 A
            Používám i tento převodník http://www.compuny.cz/commodore-amiga.html ten ůplně dole a u obou dvou se dá slušně koukat na CRT i LCD a pít při provozu pívo.
            GBS-8200 1x VGA a GBS-8220 2x VGA
            PSokud vidíte už prdlajs jako já, tak je obraz vynikající
            Naposledy upravil Slacha; 24.12.2016, 22:50:24.

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X