Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ACA500plus

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: ACA500plus

    A je to doma, ale čas na to budu mít až o víkendu. Zatím jsem si přečetl manuál a Jens garantuje 100% stabilitu jen do 14MHz. Co je výš, bude pravděpodobně fungovat taky, ale nemusí na tom jet všechen software. Hraní s Action Replay a HRTmonitorem asi bude výborná zábava, už se těším.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #17
      O: ACA500plus

      Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
      Hraní s Action Replay a HRTmonitorem asi bude výborná zábava, už se těším.
      Normálně bych jí nekupoval, ale právě kvůli tomuhle jsem neodolal. Hrtmon se dá provozovat na ledasčem, ale AR3 vyžaduje 68000, takže je to k téhle turbíně výborný bonus.
      Naposledy upravil Amigoun; 09.01.2017, 21:33:52.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #18
        O: ACA500plus

        Chvíli jsem si s ní dnes hrál, takže zde uvádím dojmy:
        • v amize nesmí být nic v cpu slotu (kromě původní 68000 of course). V trapdooru ano.
        • reset do ACA menu je přes CTRL+A+A+myšítko (levé nebo pravé, je to jedno). Trochu komplikované, ale v ACA menu lze překonfigurovat.
        • použil jsem ji v A500 revize 5 s KS1.2 + 512KB slow fast v trapdooru
        • z předpřipravených obrazů disket jsem instaloval systém na CF. Je to parádně komfortní, nemusím řešit diskety, ani winuae. Nainstalovat to jde i bez DF0:, floppy vlastně vůbec není potřeba
        • ACA menu je přehledné, nabízí mraky možností pro vytváření vlastních konfigurací
        • Zkusil jsem Blizzarda 1220, 1230 IV a 1260 (na 66MHz)
        • Blizzard 1220 nejede (modrá obrazovka), což jsem trochu čekal, ale nevadí
        • Blizzard 1230 IV s 32MB normálně funguje. Zkusil jsem přidat i SCSI kit (128MB) a taky jede.
        • Blizzard 1260 s 64MB normálně jede. S SCSI kitem ne, po bootu vidím výpis paměti a chybu 34, možná je to těmi 66MHz.
        • při použití scsi kitu je potřeba levou stranu amigy vypodložit, scsi kit se tam nevejde. V reálu to není použitelné, ale chtěl jsem to zkusit.
        • jako zajímavost uvádím, že nefunguje Jensova starší karta ACA1230. Je u ní uvedeno "nepodporováno".
        • Měl jsem v šuplíku 4GB CF Kingmax (viz poslední obrázek), kterou jsem kdysi dávno koupil a která mi v žádné cf-ide redukci v žádné amize nejela. Ani nešla použít v pcmcia redukci, žádná amiga ji nikdy nenačetla. ACA500plus ji normálně načetla, používám ji nyní jako systémový disk, ani jsem nemusel snižovat v ACA menu PIO. Kartu jsem připravil v HDInsttools a jako systém jsem použil pfs3-aio.
        • kartu jsem neflashoval, mám tam původní firmware 0.31. Jens včera vydal verzi 0.75, flašovat budu příště.
        • s firmwarem 0.31 mi nejde přetaktování. Pokud se pokusím přetaktovat na 21, 28 nebo 42 MHz, karta zatuhne tak, že není možný klasický reset. Jen natvrdo vypnout amigu . Podtaktování na 7MHz je ok.
        • k DisMo ani Action Replay jsem se nedostal
        • ze slowfast ram v trapdooru by měla jít "udělat" chipka, budu zkoušet příště.


        Za mě zatím velká spokojenost. Mám 3 amigy 500, které jsem nepoužíval, neměl jsem pro ně nějaké urychlovátko a na ACA500plus se mi líbí, že ji budu moci přesouvat mezi jednotlivými amigami velmi jednoduše. A pravděpodobně jsi pro každou vytvořím vlastní konfiguraci (jednu bych chtěl na WB1.3). Mám dojem, že jsem dostal komfort A1200 na A500 (zrychlením a pcmcia redukcemi). Za výkonem se nehoním a proto např. o vampírovi neuvažuju.

        Pár obrázků.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #19
          O: ACA500plus

          Ještě kdyby tak k ní byla kasle ve stylu amigy.
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #20
            O: ACA500plus

            Kastle ma Alfapower jsou dva ohnute plechy. Ale ani tak to meni snadne vytvorit.

            Komentovat


              #21
              O: ACA500plus

              Díky moc za report a fotky. To skoro vypadá, jako ultimativní řešení pro pětikouli. Ještě scandoubler a je to!
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #22
                O: ACA500plus

                Ultimativni reseni je Vampir, ale ta ACA500Plus je vazne dobre vybavena.

                Komentovat


                  #23
                  O: ACA500plus

                  Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
                  Ještě kdyby tak k ní byla kasle ve stylu amigy.
                  To mi neříkejte, že by něco takového nešlo udělat na průšovi nebo podobné tiskárně. 3D tisk se musel za poslední 2-3 roky hodně posunout. Co, Dóďo, nechceš se toho ujmout? . Pokud by se žádný housing pro ACA500plus neobjevil, uvažoval jsem, že bych si nechal vyrobit 2 skleněné (z tvrzeného skla) destičky, které bych na 4 místech provrtal, sešrouboval je nějakým nosníkem a dovnitř dal kartu nebo karty. A možná ještě s nějakým gravírováním.

                  Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                  Díky moc za report a fotky. To skoro vypadá, jako ultimativní řešení pro pětikouli. Ještě scandoubler a je to!
                  Do amigy se dá případně dát Indivision ECS.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #24
                    O: ACA500plus

                    Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                    To mi neříkejte, že by něco takového nešlo udělat na průšovi nebo podobné tiskárně. 3D tisk se musel za poslední 2-3 roky hodně posunout. Co, Dóďo, nechceš se toho ujmout? . Pokud by se žádný housing pro ACA500plus neobjevil, uvažoval jsem, že bych si nechal vyrobit 2 skleněné (z tvrzeného skla) destičky, které bych na 4 místech provrtal, sešrouboval je nějakým nosníkem a dovnitř dal kartu nebo karty. A možná ještě s nějakým gravírováním.
                    Tohle je moc velke, neudelam to v jednom kuse a me se ty krabicky z 3D tiskaren vuvec nelibi, z principu toho tisku je to takove strukturovane a vazne to neni pekne. Ale podive se na krabicku ALfapoweru, jsou do jen dva ohnute plechy, je to uplne primitivni. Jinak dve plexiskla jsou klasika, to pouziva skoro kazdy.

                    Komentovat


                      #25
                      O: ACA500plus

                      Tady je teda pro minulý model, ale třeba bude sedět
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #26
                        O: ACA500plus

                        2doda: sem si myslel, že se 3d tisk někam posunul. Průša na cesu atd, takže je 3d tisk stále "dřevní"?
                        2solaris: vypadá to dost strašně, nehledě na cenu. naštěstí to mají vyprodáno
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #27
                          O: ACA500plus

                          Asi není problém si udělat něco takového, taky je to příšerně drahé
                          Acrylic glass housing for ACA 500 turbo card to protect against dust and to improve the appearance.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #28
                            O: ACA500plus

                            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                            2doda: sem si myslel, že se 3d tisk někam posunul. Průša na cesu atd, takže je 3d tisk stále "dřevní"?
                            Posunula se treba presnost, kvalita tiskaren a nejake dalsi moznosti, ale porad zustava princip ze se ve vrstvach urcite tloustky klade na sebe material. Je to sice vyborna zabava a lze tim vyrobit spoustu veci a taky se tim ruzne krabicky delaji, ale me osobne se to vubec nelibi.

                            Komentovat


                              #29
                              O: ACA500plus

                              Vidim, ze konkurencny tlak na IComp je na prospech, Jensa to posunulo viac zamakat na svojom HW. Parametrami a funkciami sa mi tato karta moc paci, neodolal som a tiez som si ju objednal
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat


                                #30
                                O: ACA500plus

                                Tak už mi dnes přišla. Vyzkoušel jsem konečně AR3, ale vypadá to, že nepůjde používat funkce SQR LQR a nejspíš ani SA LA pro ukládání paměti. To mě celkem zklamalo, je to asi to nejdůležitější co bych u AR3 využíval U minimigu tohle funguje bezvadně. Ale u reál Amigy s ACOU to bude asi složitější. Zkusil jsem napsat na EAB, jsem zvědav jestli bude vůle to řešit.
                                HRTmon sem cvičně taky zkusil, ale nenaběhl - předpokládám, že nejspíš vyžaduje přítomnost druhé turbíny.
                                Naposledy upravil Amigoun; 17.01.2017, 22:57:10.
                                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X