Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ACA500plus

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ACA500plus

    Po dlhom čase testovania sa konečne objavila karta ACA500plus. V predaji by mala byť od 17. januára tohto roku, takže zanedlho a v cene necelých 130 EUR. Celkom solídna cena od Jensa, na to aké možnosti ponúka:

    Procesor: 68EC000 taktovaný na 7, 14, 21 a 42 MHz
    RAM: 8 MB
    Clockport (pre USB RapidRoad, Subway ...)
    16-bitovy rozširujúci konektor
    Flash: 8 MB, ktorá obsahuje nasledovné:
    • Kickstart V1.2, V1.3, V3.1
    • Full OS3.1 disk set
    • Action Replay 3 (patched for ACA500plus)
    • HRTmon
    • Thor's 040/060 libraries as resident modules
    • Thor's mmu and memory libraries


    Na prázdnu CF kartu je možne z Flashky nainštalovať OS3.1 na niekoľko stlačení kláves. Ďalej umožňuje rozšíriť Chip RAM na 1 MB, ale zrejmä sa to týka A500 revízii 6A, ktoré majú ECS Agnus čip podporujúci 1 MB Chip RAM. Potom sa samozrejmä zníži rozširenie Fast RAM. Prenos dát z CF karty je pri 42 MHz cez 4 MB/s. To je celkom slušné. Kartu je samozrejmä možné ďalej rozšíriť o známe turbokarty ACA1220, 1221(ec), 1232, 1233(n). Staršie ACA1230 nie su podporované! Ono tá turbokarta už nemá moc význam, pretože samotná ACA500plus ponúka výkon okolo 70% z Amigy 3000, t.j. cca. 3.5 MIPS a okolo 3300 Dhrystonov. Samozrejmä 40 MHz (a vyššie) verzie ACA1232 a 1233 maju význam, ale tá cena okolo 240 EUR je už na zamyslenie. Otázne bude ako budú fungovať Blizzardy 1260. Karta má vo Flashke pripravené knižnice, MMU a rezidentné moduly pre procesory 68040 a 68060. Ďalšia dobrá vec je tiež Action Replay 3 upravené pre ACA500plus a HRTmon.

    Myslím, že za cenu necelých 130 EUR dostanete celkom dobre vybavenú kartu pre Amigu 500. Jediné, čo mi vadí je externé riešenie, ale o tom tu už bolo písané v predošlej verzii ACA500. Samozrejmá výkonom na Vampire 500 V2+ to nemá, ale cena je priaznivá a hlavne predpokladám, že dostupnosť tejto karty nebude problém ako pri Vampire. Jens jednoducho využíva NEdostupnosť Vampire pre Amigy 500.

    Tu je odkaz na stranku iCompu a krátka ukážka možností ACA500plus:



    #2
    O: ACA500plus

    Po neděli dorazí, už se těším. Je zajímavé, že Mikeovi ta karta nejede na 21 a 28 MHz.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: ACA500plus

      Zrejmä to má svoje muchy. Na 14 a 42 MHz to vyzerá, že ide stabilne. Otázne je, ako to bude s funkčnosťou turbokariet, ale to ukáže testovanie ako to bolo aj na predošlej verzii ACA500. Už je na svete aj nový firmware vo verzii 0.56. Je možné tiež flashnút upravený Kickstart. Viď odkazy:





      Tu je video ako to flashnúť a vyzerá, že to má tiež problémy:

      Komentovat


        #4
        O: ACA500plus

        Protoze mam ACA500, tak tohle jsem si kupovat nechtel, ale neodolam . Co se moznosti tyce, me to pripada jako nejlepe vyvanena turbina vubec.

        Komentovat


          #5
          O: ACA500plus

          Cena je zajímavá, ale ja bych to raději do A2000. Šla by udelat redukce na procesorový slot v A2000?
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: ACA500plus

            Video jsem viděl, ale zdá se, že to ty režimy 21 a 28 MHz neopraví. Je otázka, jak moc je to problém karty a jak moc amigy. Ale ono se to velmi rychle vyřeší. I kdyby se to Jens neopravil (a to se nestane), tak mně 7, 14 a 42 MHz stačí. Další turbíny si tam zkusím dát, ale přijde mi, že pro běžné používání a hraní to nebude potřeba, těch 42MHz je fakt raketa.

            Dvě zajímavosti:
            • za 2,5 hodiny od prvotní informace o prodeji překročil počet objednávek tříciferné číslo
            • pro ACA 500 Plus bude rozšíření, které umožní připojení k internetu (zatím si nemáme vyrábět na 3D tiskárnách krabičky smile:.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: ACA500plus

              Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
              Cena je zajímavá, ale ja bych to raději do A2000. Šla by udelat redukce na procesorový slot v A2000?
              Jens píše, je je to karta pouze pro A500 a A500+, prý ji uživatelé nemají připojovat ani k A1000, tak nevím, zda by redukce k A2000 pomohla.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                O: ACA500plus

                Áno, na 42 MHz to už má aký-taký výkon a podstatné je, že to má aj dostatok Fast RAM pre väčšinu WHDLoad hier oproti predošlej verzii, kde bolo len 2 MB.
                LAN alebo Wi-fi bude tiež plusom tejto karty.

                Čo sa týka A2000 verzie, ono existovala aj ACA2000, ale do výroby-predaja ju Jens nedal, tak snáď sa dočkáme aspon ACA2000plus verzie.

                Komentovat


                  #9
                  O: ACA500plus

                  Dami, kde jsi to objednal?

                  Komentovat


                    #10
                    O: ACA500plus

                    Kartu je momentálně možné koupit jen u Jense, u běžných distributorů (Amigakit, Vesalia atd.) není. A nevím zda bude. Doporučuju přečíst toto vlákno, je tam několik zajímavých zákulisních informací, mj. to, že Jens chce mít nízkou cenu a distributory žádal o finanční spolupráci při vývoji a následném rozdělení si zisku. Ti ho trochu logicky poslali do hajzlu a pak poslal do hajzlu on je s distribucí, takže cena se tím pádem nemusela navyšovat o marži distributorů, resp. jejich marže jde nyní plně Jensovi. Domnívám se, že až pomine hlavní vlna zájmu, karta se u distributorů objeví, ale uvidíme.

                    V létě jsem si zřídl účet u Jense, protože si tam můžeš u chystaných produktů vybrat, že až bude možný preorder, tak ti pošle email. Email mi přišel 20. 12., 21. jsem zaplatil a 5. 1. mi přišel další email, že je karta na cestě. Jinak u Jense je možné platit PayPalem nebo i převodem (SEPA platba), což je levnější.

                    A ještě taková moje offtopicová úvaha ohledně Amigakitu. Amigakit je v UK, UK během 2 let zrealizuje brexit, což povede k tomu, že nebude příliš výhodné prodávat Jensovy karty z EU do UK, abychom si je zase z UK do EU kupovali. Tak si asi budeme muset hledat nějaký jiný obchod, který bude na kontinentu.
                    Naposledy upravil DaMi; 08.01.2017, 15:29:15. Důvod: Upřesnění
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      O: ACA500plus

                      To je pravda, v UK si to umeji zaridit. Jinak myslim ze amiga eshopu je ted celkem dost vsude.

                      Komentovat


                        #12
                        O: ACA500plus

                        Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                        Kartu je momentálně možné koupit jen u Jense, u běžných distributorů (Amigakit, Vesalia atd.) není. A nevím zda bude. Doporučuju přečíst toto vlákno, je tam několik zajímavých zákulisních informací, mj. to, že Jens chce mít nízkou cenu a distributory žádal o finanční spolupráci při vývoji a následném rozdělení si zisku. Ti ho trochu logicky poslali do hajzlu a pak poslal do hajzlu on je s distribucí, takže cena se tím pádem nemusela navyšovat o marži distributorů, resp. jejich marže jde nyní plně Jensovi. Domnívám se, že až pomine hlavní vlna zájmu, karta se u distributorů objeví, ale uvidíme.

                        V létě jsem si zřídl účet u Jense, protože si tam můžeš u chystaných produktů vybrat, že až bude možný preorder, tak ti pošle email. Email mi přišel 20. 12., 21. jsem zaplatil a 5. 1. mi přišel další email, že je karta na cestě. Jinak u Jense je možné platit PayPalem nebo i převodem (SEPA platba), což je levnější.

                        A ještě taková moje offtopicová úvaha ohledně Amigakitu. Amigakit je v UK, UK během 2 let zrealizuje brexit, což povede k tomu, že nebude příliš výhodné prodávat Jensovy karty z EU do UK, abychom si je zase z UK do EU kupovali. Tak si asi budeme muset hledat nějaký jiný obchod, který bude na kontinentu.
                        Najskor nieco k tomu offtopic, Brexit bola nestastna nahoda, niekto sa tam preratal, ze to neprejde v referende a preslo. V sucastnosti je vidiet, ako sa im nechce odist. Situacia sa moze zmenit podla toho ako dopadnu volby vo Francuzsku, ked daju zelenu aj Franzucii v UK sa to rozbehne na plno.

                        Dalsia zaujimavost, co moze a nemusi suvisiet s hore uvedenym panom, mozno nahoda mozno iba Nemecka sebavedomost. V novembry 2016 som bol kontaktovany jednou spolocnostou z Nemecka, bola to oficialna ponuka na spolupracu vo vyvoji HW. Nejednalo sa o nic konkretne, viac info ak potvrdim zaujem, posledna veta bola zaujimava, vsetko musim drzat v utajeni. Reagoval dost stroho, pretoze nic som sa nedozvedel o aky projekt sa jedna. Nasledujuci mail bola zmluva o mlcanlivosti, vyhradenie si naroku na vsetko co vymyslim, co naprogramujem a navrhnem je majetok spolocnosti, (cisto korporativna zmluva), pri poruseni budem sudeny podla nemeckych zakonov. To ma nastvalo, pretoze ta Nemecka nadutost uz prekrocila medze normalneho spravania, este nie je uzavrena ziadna spolupraca a uz mi nieco diktuju a zakazuju.
                        Podakoval som sa za ponuku a odmietol som s vyjadrenim, ze zmluva je pre mna neprikatelna a zvazuje mi ruky. Racej zostanem na volnej nohe a budem spolupracovat s vyvojarmi vo VeeeStvorke. Do pol hodiny som dostal brutalny rozhorceny mail s tym, ze ako som si to dovolil nieco take napisat, ze 20 rocnu historiu takyto odpis este nedostali!!! Same otazniky vykricniky a dodatok ci je priestor na diskusiu...
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          O: ACA500plus

                          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                          Podakoval som sa za ponuku a odmietol som s vyjadrenim, ze zmluva je pre mna neprikatelna a zvazuje mi ruky. Racej zostanem na volnej nohe a budem spolupracovat s vyvojarmi vo VeeeStvorke. Do pol hodiny som dostal brutalny rozhorceny mail s tym, ze ako som si to dovolil nieco take napisat, ze 20 rocnu historiu takyto odpis este nedostali!!! Same otazniky vykricniky a dodatok ci je priestor na diskusiu...
                          To sú idioti - minimálne v rámci chovania sa. Neviem, či si im na to vobec reagoval, ale ja by som zareagoval jedným slovom a to že NENI samozrejme v použitej reči od protistrany.
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #14
                            O: ACA500plus

                            Podle chovani a reakce mi to pripada jak ten hnup z Phase5, nebyl to nahodou on?

                            Komentovat


                              #15
                              O: ACA500plus

                              Marco Sowa
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X