Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak provádět instalaci programů na CF kartu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak provádět instalaci programů na CF kartu

    Ahoj všem. Potřeboval bych poradit jako naprostý začátečník. Amigu 500 jsem měl v 91, pro kterou jsem si jel do Mnichova. Měl jsem ji z 90-ti procent na hry. Dnes jsem ji dal dohromady a trochu ji vylepšil ACA500plus a také ACA1221ec. Vše jsem zvládl rozjet. Trochu jsem bojoval s Partition CF karty. Nemohl jsem na něj provést instalaci Workbench 3.1, která je součástí karty ACA500plus. Nakonec se mi to povedlo a instalace z Rom do CF se uskutečnila. Nyní mám prázdné Workbench 3.1 a nevím jak do něj provádět instalaci programů. Před druhou CF kartu jsem třeba zkoušel přenést např. SysInfo.lha, ale vůbec netuším jak postupovat jeho instalací na CF kartu s Workbenchem. Vím, že je to komprese, rozbalil jsem ho tedy na Macu a přenesl jsem přes CF, ale také s tím jsem si neporadil. WHDLoad ve tvaru WHDLoad_18.2_dev.lzx mi také nic neříká.
    Doufám, že se nebudete na mě zlobit, že se ptám na tak pro vás jednoduchou věc.
    Hledal jsem po celém netu jednoduchý postup co a jak provést pro instalaci programů do Workbench běžícím na CF kartě, ale nikde nic pro Lamy.
    Moc bych vás chtěl poprosit o opravdu krok za krokem jak postupovat. Také kterými programy začít a které by neměli v systému chybět.
    Moc děkuji

    #2
    O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

    Ahoj! Je rozhodne dobre, ze jdes za nami s temito dotazy. I kdyz mohou pusobit trivialne, jsou vytecnou inspiraci pro pruvodce, ktereho prave pisu. Dovolil bych si nejprve odpovedet obecne:

    1) Zvaz, jestli neni lepsi pouzit ClassicWB nebo AmigaSYS, ktere maji vsechny hlavni programy jiz nainstalovane.
    2) Doporucil bych nejprve nainstalovat DOPus nebo podobny spravce souboru, ktery umi rozbalovat LHA / LZX v zakladu (chova se to asi jako Total Commander).
    3) Rozbaluj VZDY na Amize! Ne ze neco rozbalis na PC/Macu a pak se budes divit .

    AmigaOS ma vlastni instalator, ktery udela vse za tebe, pokud ovsem dany program ma instalacni skript. V tvem pripade se ale bavime o pouhem rozbalovani zapakovanych archivu.

    Nekde na SYS: si udelej adresar Programs treba a do nej vsechny tyhle veci sypej. LHA a i LZX archivatory najdes na Aminetu napriklad. Rozbalovat se da v prikazove radce (ve WB klikni nahore v menu na execute program a napis tam NEWCLI) anebo v nejakem frontendu/GUI, pripadne ve zminenem file manageru ala DOPus.

    AmigaOS ma vlastni logiku, kde hleda spustitelne soubory, zkusim ti to najit... no v pripade SysInfa a WHDLoad je vlastne fuk, kde se rozbalene soubory budou nachazet.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

      To jsem rád, že mi někdo hned nevynadal za to, že se ptám na takové základní věci.
      Moc děkuji za informace.
      No píšeš abych zvážil použít ClassicWB nebo AmigaSYS. Vůbec neznám tyto OS. Vyděl jsem AmigaOS 3.9 na Amize 1200. Moc pěkný OS.
      Teď nevím kterému OS se mám začít věnovat.
      Píšeš : Někde na SYS: si vytvoř adresář "Programs" Bohužel mi tu chybí přesně jak píšeš DOPus, Finder, Total Commander. Vůbec netuším kde to teď ve Workbench udělat. Snad na ploše v nějakém adresáři vytvořit složku "Programs" a přes CF kartu tam sypat soubory .LHA adt. Taky jsem si všiml, že Workbench tyto soubory nezobrazuje až si to povolím nahoře Window-Show-All Files. Normálně je v okně CF karty jen "Trashcan".
      Rozbalit jak píšeš nahoře v menu "Execute program" a napstat "NEWCLI". Výslede je "3.Ram Disk:>" co dál s tím?

      Komentovat


        #4
        O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

        OK, tak tohle bude chtit opravdu jit krok za krokem.

        OS3.5 nebo 3.9 zatim ignoruj, pro tvoje ucely jsou nadbytecne. Dobry zaklad je OS3.0 resp. OS3.1. Jak ClassicWB, tak Amiga SYS jsou predinstalovane OS3.0 a pro zacatecniky jsou zdaleka nejlepsi, protoze v nich nemusis nic resit.

        Tak jako tak - bez ohledu na to, co presne mas nyni nainstalovano, bys mel mit na plose sveho operacniho systemu nekolik ikon, napr. RAMdisk a pak System (nebo tak nejak, ono se to muze jmenovat libovolne, treba SYS: nebo tak). RAMdisk je vicemene prazdny, nyni ignoruj... ale v te druhe ikone bys mel videt dalsi adresare, jako Prefs, Temp a podobne. To je tvuj systemovy disk... tak na nem si muzes udelat novy adresar (prave tlacitko mysi) s nejakym nazvem jako Programs.

        A ano, AmigaOS ve vychozim nastaveni zobrazuje v oknech pouze ty soubory, ktere maji ikonu. Je to zamer. Ber to tak, ze historicky mela Amiga pomale nacitani z disket, takze nez by se ti zobrazil kompletni seznam (stovky...?) souboru nejake aplikace, trvalo by to vecnost a s Amigou by se nedalo nic delat po tu dobu. Takze se to resi tak, ze vybranym souborum se priradi ikona (fyzicky jde o soubor s priponou INFO) a ve vychozim nastaveni OS hleda jenom tyto ikony.

        Tebou stazene LHA soubory nemaji ikonu, tj. mohou se jevit jako neviditelne. A jak si spravne odhalil, jde to prepnout, abys videl vse. Dodam jeste, ze funkci SNAPSHOT muzes ulozit aktualni nastaveni oken, vcetne zobrazeni toho, co chces.

        Byt tebou, tak se nyni na chvilicku zastavim a projdu si dokumentaci ke ClassicWB nebo k AmigaSYS. Podle meho skromneho nazoru je to presne to, co potrebujes.

        Pokud si chces ale nastudovat veci sam, neni to problem, ale bude to trvat chvili...
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

          Tak to jsem zvládl v poho vytvořit složku "Programs" ve složce "Workbench". Nakopíroval jsem tam "DOPus4-morphos.lha","Sysinfo.lha","WHDLoad_dev.lha". Co dále s tím?

          Zastavil jsem se jak píšeš a mrknul na ClassicWB, který mi připadá jako WB s veškerým co potřebuji. A AmigaSYS mi připadá už tak hodně moderní OS, který asi bude náročnější na HW.

          Nevím, asi bych šel do ClassicWB

          Komentovat


            #6
            O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

            Uf
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

              ja len okrajovo: mne ako amiga zaciatocnikovy pomohlo robit particie a vsetky instalacie cez amiga emulator potom az finalny obraz zapisat na cf kartu (dd pod macom) - lahko si robis zalohy, teda ak nahodou nainstalujes nejaku blbost, len restornes image (ako napr magicwb).
              velmi mi pomohol tento guide step by step:
              The Green Amiga Alien guide on how to set up a hard disk in WinUAE with Workbench 3.1 with all the enhancements/add-ons (Picasso96, MagicWB/New Icons, Scalos, whdload etc.)


              drzim palce

              edit:
              s tym dd opatrne, lebo aj osx som skrz to musel instalovat nanovo
              Naposledy upravil andrew; 18.01.2017, 23:32:16.

              Komentovat


                #8
                O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

                Ides na to dobre. Aby si mohol tie archivy rozbalit, potrebujes si do Amigy stiahnut toto:

                https://aminet.net/package/util/arc/lha (self extracting archive)



                Potom si rozbalis DOpus a budes vysmaty. A kludne sa dalej pytaj, prejdeme si to postupne.


                Autorem citovaného textu je Borivas Přejít na původní příspěvek
                Tak to jsem zvládl v poho vytvořit složku "Programs" ve složce "Workbench". Nakopíroval jsem tam "DOPus4-morphos.lha","Sysinfo.lha","WHDLoad_dev.lha". Co dále s tím?

                Zastavil jsem se jak píšeš a mrknul na ClassicWB, který mi připadá jako WB s veškerým co potřebuji. A AmigaSYS mi připadá už tak hodně moderní OS, který asi bude náročnější na HW.

                Nevím, asi bych šel do ClassicWB
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #9
                  O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

                  Já všechno rozbaluju v PC (normálně v tcmd), připravuju a testuju v UAE (ClassicWB) a pak to sunu do amigy přes pcmcia CF. Na amize pak většinou fungují i ty věci, které mi pod UAE nešly
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #10
                    O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

                    DaMi mi psal, ze se o novacka postara... no ja bych jen dodal, ze mozna Borivas vidi za celou procedurou vic, nez tam skutecne je. Rozbalovani LHA je stejna procedura, jako na Macu nebo PC. Amiga nema zadny package manager, takze se veci proste hazeji nekam na disk, idealne tam, kde vede Path.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

                      Ahoj všem. Moc děkuji, že mě pomáháte. S DaMi mi psal a bude se snažit mi to vysvětlit. Moc děkuji. Jsem teď v práci a mohu jen číst co napíšete. Určitě je to pro mě důležité.
                      Naposledy upravil Borivas; 19.01.2017, 13:27:19.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Jak provádět instalaci programů na CF kartu

                        Chtěl bych po dnešní telekonferenci, kterou se mnou provedl DaMi mu moc poděkovat, protože mě zasvětil do základů lha souborů. Opravdu mi moc pomohl. Velké DĚKUJI.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X