Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

    Ahoj chlapi.
    Naučil jsem se vytvořit partition CF karty a nainstalovat si na něj WB nebo ClassicVW. Bohužel jsem zjistil, že Amiga umí max 4GB ??? Chtěl bych použít např. 8, 16, nebo 32GB CF Kartu. Samozřejmě HDToolBox vidí pouze 4GB i když je ve čtečce třeba 16GB karta. V mé Amize 1200 mám 32GB CF kartu. Tu jsem ale nezprovozňoval já a tak nevím jak to udělat na A500 plus s ACA500 plus. Pokud znáte postup ( a o tom nepochybuji ) mohly by jste mi poradit ( prosím hodně srozumitelně ) jak na to?
    Naposledy upravil Borivas; 30.01.2017, 15:02:25.

    #2
    O: Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

    Klasické amigy umí "jen" 4GB z historických důvodů, v té době se to zdálo dost, protože v době 20-100MB hardisků byl disk o kapacitě 4GB a více sen. Tedy úzké hrdlo je scsi.device, které se "stará" o přístup k disku. scsi.device lze různě patchovat a nahrazovat. Velmi srozumitelně to vysvětluje tento článek.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

      Ahoj DaMi. Díky za odkaz na článek. Bohužel je to tolik informací, že ...... Chápu limit 4GB. Je mi jasné, že Amiga vidí jen celý disk bez ohledu na oddíly. Lze podle článku použít max 8GB s úpravou softwaru. Na AmigaOS 3.9 je tento software již součástí. Proto asi na A1200 kde mám AmigaOS 3.9 jde tak velká CF karta 32GB. Bude chtít změnit "FastFileSystem" na "SFS". A nejen to. No a to už je trochu na mě

      Komentovat


        #4
        O: Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

        Pomalu se tím můžeš prokousávat a postupovat dál. Já mám většinu cf karet jen o kapacitě 2GB a na mé používání si s touto kapacitou vystačím, a tím pádem nemám problém. Vím, že to není řešení tvého většího disku, ale prozatím si můžeš vystačit s prostorem do 4GB i na 32GB kartě (pokud bys tedy zůstal u os3.1).
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          O: Jak zprovoznit CF kartu z větší kapacitou než 4GB ?

          Popisovat to cele je zdlouhave, tak jen takove "smery".

          Kdyz vezmes kartu z A1200, tak ti bude v ACA500 fungovat. Muzes ai ji i na A1200 pripravit, jen nesmis pouzit zadny filesystem pro vyssi procesor nez 68000. Skoro urcite pouzij PFS3.

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X