Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

andrew

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: andrew

    Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
    Bootneš z diskety, kde budeš mít připraven CDROM ovladač, namountuješ CDROM a instaluješ z CDROM.
    Aha, nemas nahodou nejaky link na adf? Pripadne si spravim, ale netreba tam k tomu ten poseidon usb stack?


    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
    WB39 (pripadne OS4) nemaji bootovaci CDcko, oba systemy se bootuji z diskety, kterou k tomu systemu dostanes, pripadne si ji vytvoris na jine Amize pomoci nastroje, ktery na tom CD je.

    Osobne bych se s tim nepatlal a nainstaloval si to ve WinUAE, coz jde proste mnohem jednoduseji. Ale pokud to beres jako vyzvu, tak to chapu. Vampire vazne nepodporuje IDE CD-ROM ?

    Kazdopadne to jde i bez CD-ROM, ale zase si musis pomoci s WinUAE, kde si to alespon castecne pripravis, respektive naformatujes si CFku a nakopirujes soubory potrebne k instalaci.
    Urcite to je iracionalna poziadavka, ale pride mi na mieste chciet od systemu aby bol nezavisly od emulacie - instalaciou OS pocinajuc (rovnako nemam racionalne vysvetlenie preco vlastnit HW ked sa da vsetko odemulovat )

    CDRom by isiel na Vampire, ale nie rychlo: http://www.apollo-core.com/knowledge.php?b=5&note=5318

    Tym ze A2000 ma hafo zorro slotov, prislo mi to SCSI rozumne riesenie

    Komentovat


      #32
      O: andrew

      Ja emulatory (WinUAE) prakticky nepouzivam, nedava mi to ten "retro feeling", ale pro instalaci je to opravdu velke usnadneni, protoze na samotne Amize je to strasna drbacka. Ve WinUAE mam pripraveny vsechny mozne systemy, cisty WB31, WB39, pak stejne systemy jiz upravene s ruznymi ovladaci a jeste nekolik ruznych verzi ClassicWB. Kdyz potrebuji nainstalovat novou CFku, dam ji do ctecky, nabootuji jeden pracovni WB39, kartu naformatuji pod PFS (coz je skoro nutne) a vybrany system tam nakopiruji. Je to na par minut a mam hotovo. Mozna tomu rikas "zavislost na emulaci", ale ja ne.

      Ale jak rikam, chapu tu vyzvu se s tim patlat primo na A2000.

      Komentovat


        #33
        O: andrew

        Já jen doplním že cyberstorm ppc a blizzard ppc (snad taky) mají v romce možnost bootování z cdrom, viz tady část Bootování z instalačního cd. Pak lze instalovat i bez diskety. Na amize je toto ale dle mého názoru velká výjimka, nevím o dalším zařízení, které by toto umožňovalo.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #34
          O: andrew

          Bohužel nejsem doma u Amig abych ti ADFko poskytl.

          Co se A2000 a V500 týká, pokud bych chtěl CDROM, koupil bych si IDE řadič (co třeba Budhu? https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/...uddha-ide.html). SCSI je dneska mrtvý.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #35
            O: andrew

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            ... Ale jak rikam, chapu tu vyzvu se s tim patlat primo na A2000.
            Ja som tak lenivy, ze som si minule stiahol coffin os aby som si pokradol rozbehane veci co som videl vo videu
            Dolezitost setupovania pod emulatorom nepopieram a rad pouzivam

            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
            Já jen doplním že cyberstorm ppc a blizzard ppc (snad taky) mají v romce možnost bootování z cdrom, viz tady část Bootování z instalačního cd. Pak lze instalovat i bez diskety. Na amize je toto ale dle mého názoru velká výjimka, nevím o dalším zařízení, které by toto umožňovalo.
            Moja neznalost. Akosi som zabudol ze kedysi boli cdrom primarne iba na data, nie na nejake bootovacky/instalacky - rovnako aj pod PC

            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
            Bohužel nejsem doma u Amig abych ti ADFko poskytl.


            Co se A2000 a V500 týká, pokud bych chtěl CDROM, koupil bych si IDE řadič (co třeba Budhu? https://icomp.de/shop-icomp/en/shop/...uddha-ide.html). SCSI je dneska mrtvý.
            Ano, IDE bola druha moznost. Ale obavam sa ze sa neznesie s V500. Nenasiel som nic konkretne, ale napr. tu:
            Find answers on the topic of the Next Generation APOLLO CPU.


            ale o nic lepsie na tom nieje scsi (A2091 vraj nebootne ak je v a2000 s V500)

            Komentovat


              #36
              O: andrew

              Jéžiš, jeden jedinej týpek má problém, ale pak už nic nenapsal, asi sám udělal někde chybu a přišel na ní. Já měl v 2000 Alfadata IDE řadič a fungoval mi paralelně s Vampírem parádně. Nechápu, proč by neměl fungovat Budha.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #37
                O: andrew

                Autorem citovaného textu je andrew Přejít na původní příspěvek
                V A2000 mam iba rapidroad - samozrejme USB je riesenie, ale pre instalaciu OS by to bol problem, kedze ta disketa by musela ponat cely poseidon. Tym padom volba padla na scsi/ide cdrom. Vampire uz ma IDE (ktore neberie cdrom) teda som chcel v prvom rade skusit scsi (ktovie co robi ta IDE karta s vampire IDE...).

                Ta bootovatelnost nieje asi tak dolezita ak to pojde cez disketu, ale ked uz som to riesil, myslel som ze preco nenajst riesenie ktore by bootlo os cd priamo (co som sa dozvedel ze asi nefungovalo standardne v tych dobach).

                Teda otazku by som formuloval takto: ako pripojit na a2000 s vampire cdromku, cez ktoru by sa dal na cistu CF nainstalovat priamo os z CD+Floppy? (teda nie cez emulator)
                Ahoj, SCSI radič do Zorro II s Vampire je o skúšaní a nastavení. Ja používam SCSI radič od GVP a funguje to dobre, ako CD-ROM, tak aj SCSI HDD, aj keď namiesto HDD používam SCSI2SD. Tak isto funguje aj 8 MB Fast RAM, ktorá je tiež na SCSI radiči.



                Ale najprv by som vyskúšal CD-ROM priamo z IDE, ktoré je na Vampire. Malo by to fungovať ako klasicke MASTER/SLAVE zariadenie. Samozrejmä netreba sa hneď odradiť prvou CD-ROM-kou, ktorá nemusí fungovať vďaka nekompatibilite. Proste skúšať.

                Komentovat


                  #38
                  O: andrew

                  OK, staci mi vediet ze by to malo chodit. Len som sa chcel vyvarovat nakupu nekompatibilnych veci. Dakujem

                  Komentovat


                    #39
                    O: andrew

                    Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                    Já jen doplním že cyberstorm ppc a blizzard ppc (snad taky) mají v romce možnost bootování z cdrom, viz tady část Bootování z instalačního cd. Pak lze instalovat i bez diskety. Na amize je toto ale dle mého názoru velká výjimka, nevím o dalším zařízení, které by toto umožňovalo.
                    Dobry, tak to jsem nevedel.

                    Komentovat


                      #40
                      O: andrew

                      Souhlasím s OXCOMem, je to o správném nastavení. V jiném vlákně jsem nedavno napsal že V500 v mé CPU redukci nevidí SCSI disky, u mě Oktagon2008. Ale po víkendu je vše jinak, ukázalo se, že pokud tam je vampír, musí být disky naprosto správně terminovány. Žádné něco jo u jiného to vypnu ono to nějak půjde, tak bohužel to ne . Musel jsem přistopit na hru "nastav to správně" jinak nic. Po správném nastavení vidím SCSI disky, mohu z nich bootovat a SCSI CDROM také pracuje. Toť moje zkušenost z víkendu
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat


                        #41
                        O: andrew

                        Presne ten problem s terminaci jsem mel u A4000. V OS39 na 68060 (mam Cyberstorm PPC) to zdanlive normalne fungovalo, ale v OS40 na PPC mi to stale padalo. Ukazalo se, ze byla spatna terminace.

                        Tim chci rict ze na mensi ryclosti 68060 to jelo, ale na vetsi s PPC uz ne a Vampire bude mozna podobny pripad.

                        Komentovat


                          #42
                          O: andrew

                          To dává docela smysl. Vampír totiž Zorro2 vyždímá na 100%, disky mi jely 3,58 MB/s což je absolutní maximum, co z Z2 dostanete.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #43
                            O: andrew

                            Upravil som povodny wallpaper na A2000 + zmenil pozadie na sedu nech pekne hra s pozadim ikoniek
                            (original je z http://www.randelshofer.ch/animation...eton_tsui.html - credit to venox)

                            Ak by niekto chcel, tu je gif (Fotoshop export do Amiga IFF mi Amiga nechcela zobrat)

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SpiritofAmiga2000.gif
Počet zobrazení: 1
Velikost: 30,6 KB
ID: 109884

                            Komentovat


                              #44
                              O: andrew

                              Tady jsem si dovolil překonvertovat (ImageFX) to do iff. http://ghh.8u.cz/friends/SpiritofAmiga2000.iff
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat


                                #45
                                O: andrew

                                Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                                Tady jsem si dovolil překonvertovat (ImageFX) to do iff. http://ghh.8u.cz/friends/SpiritofAmiga2000.iff
                                Funguje! Prada, vdaka

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X