Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

    Ahoj všichni,
    diky za tohle místo, které jsem našel. Před mnoha lety jsem Amigu dost provozoval a zůstala mi doma včetně GVP 530 rozšíření. Nedávno jsem si na ni udělal místo, koupil si scandoubler a zprovoznil ji s tím že si systém odladím časem. Ted je mi nicméně jasné, že není zjevně v pořádku už samotný hardware. Workbench sice jede, ale v podstatě nic nejde spustit nebo to po chvíli spadne. Sám nedokážu poznat co je a co není na bordu špatně. Jsem spíš uživatel. Je tu někdo, kdo by mi s tím dokázal pomoct? Já už ani nedokážu identifikovat co to mám vlastně pod Garym za modifikaci (asi něco kvuli chip pameti) je to moc davno.

    Díky

    Červ
    Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

    #2
    O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

    Předně vítej. Sám můžeš udělat to, že amigu rozebereš a budeš ji spouštět od základu po jednotlivých částech. Tedy nejdřív holou amigu bez rozšíření a gvp (např. nabootovat WB z diskety). A pokud to bude v základu stabilní, tak přidávat jednotlivá rozšíření a hledat příčinu. Třeba bude potřeba s tím jen pohnout.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

      Ahoj mas dobry kus historie GVPcko sa moc casto nevidi, ja by som isiel cestou pocistit vsetky kontakty, patice. Pokial nepomoze mozno zdroj uz dosluzil, popripade ram v turbokarte. Ked pojdes po castiach ako pisal Dami urcite nic nepokazis.
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

        Ahoj, diky za odpovedi. To salamovani jsem pochopitelne zkousel. Problem je v tom, ze vysledky jsou alespon pro mne neprukazne. Ono to totiz vubec nepada hned takze WB a zakladni softy bezi. Problem jsou hlavne hry.
        Bez trapdor pameti nemam dost chipu na to abych hry na GVP zkusil a mensi stejne bezi ok. Bez GVP, ale s trapdoor pameti nektere veci padaji, ale to muze byt tim, ze stejne nebyly dobre kompattibilni pro 2mb trapdor pamet a pokud vyndam vse a prepnu ROMku na 1.3 tak to sice zatim nepada ale to neznamena, ze kvuli chybe na bordu nevykazuje problem nejaka periferie...
        Muzu zkusit nahradni A500 co tu mam ale to znamena pajet na desku, protoze modul pod Garym je pripajen k desce a bez nej zase nemam Chip takze to zatim odkladam...
        Hodilo by se vyzkouset nahradni trapdor pamet, ale tu nemam...

        Cerv
        Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

        Komentovat


          #5
          O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

          Jinak diky za pochvalu GVP. Byl jsem na nej pysny kdysi a je super, ze to stale plati. Cisteni stlacenym vzduchem uz take probehlo...

          Cerv
          Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

          Komentovat


            #6
            O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

            ak by si nemal manual.

            https://archive.org/stream/A530_Turbo_Accelerator_User_Guide_1992_GVP_A500#pa ge/n3/mode/2up



            http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=68

            http://amiga.resource.cx/exp/gvp530 - disketa
            Naposledy upravil venox; 22.02.2017, 20:26:44.
            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

            Komentovat


              #7
              O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

              Ahoj
              Diky za manual... ten uz jsem ztratil pradavno. Asi zkusim nakonec tu druhou A500. Tak mi drzte palce s tim pajenim...

              Cerv
              Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

              Komentovat


                #8
                O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                Najskôr by som skúsil GVP 530 na druhej Amige, tak ako je. Ak bude fungovat, skusil by som stiahnut hry ktore Ti nebezia na nete znovu.

                Ak máš Kickstart 2.0, skús nabootovať bez Startup-Sequence a pustit hru z harddisku bez nabootovaného Workbencha.

                BTW: nekonečný labúžo ??
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #9
                  O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                  Diky. GVP na druhe masine jede, ale nema 1MB chipu... nicmene je dobry napad to zkusit bez te Startup-Sequence. Tady pls potrebuju poradit jak to co nejjednoduseji udelat.

                  K tomu Labuzu se priznavam...

                  Cerv
                  Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                  Komentovat


                    #10
                    O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                    Jestli mas kickstart alespon 2.0 (uvodni obrazovka neni klasicka bila s rukou a disketou, ale fialova), tak po resetu drz obe tlacitka mysi. Dostanes se do early-startup menu kde uz si poradis.

                    Na starsim KS to slo udelat ze snad drzis CTRL + A, ale to uz si nepamatuji presne.

                    Nebo nabootuj z nejake diskety, pokud mas. Treba cisty workbench.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                      Diky mam 1.3 i 2.0 s prepinacem takze to pujde...

                      C.
                      Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                      Komentovat


                        #12
                        O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                        Prave ten prepinac by mohl byt zdroj problemu co popisujes. Byla by to nahoda, ale neco takoveho mi to delalo taky.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                          aha, to se da pochopitelne vyzkouset docela lehce a pripadne koupit novy...

                          testnu

                          C.
                          Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                          Komentovat


                            #14
                            O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                            Takze mam update z bojiste a ne zrovna uspesny... vyzkousel jsem vse vyse zminene, vyhodil prepinac romek a nakonec prepajel jinou a500 abych na ni mel taky 1 MB chipu a veci na wb HDD mi padaji porad... takze mozne jsou podle me dve situace. Bud se mi nakostil wb na disku a nebo je neco s tou pameti.

                            novou pamet resim na ebay a vedle toho jsem si rekl, ze si nainstaluju zbrusu novy, cisty system, pochopitelne si to nejdriv zkousim na winUAE, nez si pres SCSI kartu pedelam stary disk, ale mam problem, protoze uz si vubec nepamatuju co a jak... hodil by se mi odkaz na nejakou sekci s instukcemi pro debily, protoze uz si nepamatuji jak funguje skick, (nebo nejaka jina utilitka) kterou potrebuju abych wb 3.1 mohl pouzivat... je tu neco takoveho?

                            diky moc za trpelivost

                            Cerv
                            Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                            Komentovat


                              #15
                              O: Znovuzprovoznění a odladění staré mašiny

                              Potrebujes rozjet WinUAE s WB31?

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X