Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Cerv

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Cerv

    Ahoj

    Jsem tu už pár dní, a tak si řikám, že o sobě můžu utrousit taky něco informací...
    Píšu převážně jen o tom, co se týká her a starých kompů ať nenudím...

    Asi jsem měl hlavně celoživotní štěstí na lidi okolo sebe, protože už v roce 1986-87 (nevím přesně) na základce jsem viděl u spolužáka Michala Friče Sinclair ZX Spectrum a věděl jsem, že ho musím mít. Po roce plném nesčetných peripetií a vyhrané sázce s rodiči mi od známého, který jezdil na západ, objednali Spectrum... Dostal jsem gumáka a to byl asi jeden z důležitých kusů skládačky dalších osudů mojí maličkosti.
    Nejlepší hry toho období pro mne byly Highway Encounter, Dizzy, Bruce Lee, Raid over Moscow a další.

    Na gymplu jsem se pak jednak potkal a skamarádil se spolužákem Andrejem Anastasovem, který měl gumáka jako já. U toho jsme na střídačku (někdy i u nás) pařili hry dokud jednoho z nás příslušní rodiče navystrnadili z domu s poukázkou na nesmyslnou noční hodinu a za druhé jsem v té době potkal L.L.G. (Lukáše Ladru) Nikdy jsem dostatečně nepoděkoval mojí o pět let starší sestře za to, že byla natolik pěkná, aby to na ni tahle legendární figura České herní scény zkoušela ze všech stran. Tudíž i přes mladšího brášku. Ať za ním zajdu, že mi nahraje spoustu her a ukáže tiskárnu a další periferie. Měl Interface 1, Microdrive plus všechny hry, co na Spectrum byly a ja z toho byl na vrcholu blaha. Další ohromnej kus skládačky zapadnul na svoje místo. S mojí sestrou mu to stejně neklaplo, ale z nás se stali kamarádi na dalších dvacet let. Kromě těchto dvou jsem se v té době skamarádil mimo jiné s Patrikem Rakem a Frantou Fukou coz mne také dost obohatilo...
    Nejlepší hry toho období pro mne byly Nether Earth, Academy, Three Weeks in Paradise, Saboteur, Quazatron, Last Ninja 2, Tir Na Nog, Exolon 87, Colony 28, Laser Squad, Formula 1, Head over Heels a strašně moc dalších na které jsem teď zapomněl...

    Poté jsem někde zavítal na výstavu, kde jsem viděl Amigu 500 a přišla mi jako sci-fi. Stejda mi jako zázrakem zařídil celoprázdninovou brigádu v Západním Německu a hurá. Byla tu moje první Amiga a pět disket.

    Pak to šlo ráz na ráz.
    1 - Naočkoval jsem výše zmíněné Amigou
    2 - Následovalo období užasného hraní, Amigaklub s výpravami na C-Bit a první HDD rozšíření... Real 3D atd...
    3 - Zalození Excaliburu a práce na něm (dělal jsem jen asistenta L.L.G.)...

    První a za mne nejlepší rok Excaliburu byl asi vrchol této herní éry. Někdy v té době jsem si na A500 koupil GVP 530/40 MHz i s koprem a 8 MB Fastky, což mám dodnes...
    Nejlepší hry toho období pro mne byly Dungeon Master, Chaos Strikes Back, SWIV, Black Crypt, Tower of Babel, Dune II, Legacy of Sorasil, Xenon 2, Turrican II, Lemmings, Another World, Shadow of the Beast, Stunt Car Racer, Monkey Island 1+2, Space Quest, Moonstone, Mega-Lo-Mania, Elite 1+2 a další...
    Pak následovalo založení SCORE (seděl jsem v místnosti, kde se to řešilo) a práce na něm. Zejména grafika, ale sem tam jsem si i něco napsal.
    Souběžně s tím jsem si pořídil PC zejména kvůli X-Com a DOOM.
    Další hry už vypisovat nebudu ale jejich hraní a radost z nich mě provázela vždy a zůstala mi dodnes, protože jsem je hrát nikdy nepřestal.

    Zhruba rok po smrti L.L.G. (umřel 2012) jsem ze sklepa nostalgicky oprášil moji původní Amigu a udělal si na ni stálé místo. Od té doby kupuji originální amigácké hry a to převážně přes ebay a sem tam si je pouštím.

    V roce 2014 jsem častečně z radosti a částečně z nostalgie začal natáčet pořad Nekonečný Labůžo, který se věnuje hardcore hrám a ve kterém se Amiga skloňuje každou chvíli.

    Na SCORE jsem pracoval od začátku až do konce roku 2016 kdy jsem s tím konečně po 274 číslech seknul. Za tu dobu jsem potkal nesčetně zajímavých lidí z herní scény a se spoustou z nich se spřátelil...

    Poslední dobou mě ale moje Amiga trochu zlobí - viz moje vlákno v nováčcích, a tak jsem byl donucen hledat pomoc. Diky tomu jsem našel tohle místo

    Kromě výše zmíněného dělám další bambilion věcí, které už ale mají s Amigou a hraním her společného jen dost málo...

    To je tak z voleje vše...

    Červ
    Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

    #2
    O: Cerv

    Díky za tip na to Labůžo, dal jsem si odběr ;o)
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Cerv

      Za Excalibur dík, to byly časy...!

      S odstupem si říkám, že kdyby vycházel pravidelně, nebylo by to ono. Trafiku jsem tenkrát vídal častěji než rodiče
      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

      Komentovat


        #4
        O: Cerv

        Pro ty bez fejksbuku

        ČERV, GODS a final boss

        Také patříte k těm, kteří stejně jako já nikdy nedohráli #GODS? V neděli se u nás stavil Jakub Cervinka a předvedl, jak neuvěřitelně má tuhle hru v paži... Dohrál to během chvíle a ukázal nám spoustu secretů a hlavně, finálního bosse, kterého si podal, jako by to dělal denně

        Takže díky Červe, tedy spíš bože.... S pokorou, Čeněk

        Naposledy upravil Chain; 13.09.2018, 19:09:52.
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          O: Cerv

          docela homo
          Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

          Komentovat


            #6
            O: Cerv

            Řekl bych, že to od Vraného trochu potrénoval, tam mu to ještě moc nešlo
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              O: Cerv

              Bať bať...
              Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

              Komentovat


                #8
                O: Cerv

                nádherra!

                Komentovat


                  #9
                  O: Cerv

                  Neco pro tebe

                  Komentovat


                    #10
                    O: Cerv

                    JJ o tom fuzzy bitu v DM jsem sice už věděl díky Lukášovi Hoyerovi, ale celkově moc pěkně udělaný video. Občas na tohohle chlapa taky koukám...
                    Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                    Komentovat


                      #11
                      Blade Runner LW5

                      Nasel jsem tu Blade Runner scenu jak jsme se o ni bavili.

                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        O: Blade Runner LW5

                        Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                        Jo, to je presne ona...
                        diky

                        Cerv
                        Amiga 500, GVP 530/40 MHz, 8 MB, 130 MB HDD SCSI

                        Komentovat


                          #13
                          O: Cerv

                          Komentovat


                            #14
                            O: Cerv

                            Červ nemluvil o Gods... konec světa se přiblížil.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              O: Cerv

                              Hezký dárek tohle povídání, jdu pařit.
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X