Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pomoc s identifikaciou RAM

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pomoc s identifikaciou RAM

    Potreboval by som pomoct s identifikaciou kupenej RAMky do mojho CSPPC. Predavajuci ju oznacil ako:

    2x 32MB 72-pin 60ns EDO SIMM Non-Parity Memory 8x32 5V 64MB RAM Apple Macintosh

    s tym ze funguje aj v PC bez problemov.

    Problem je ze v CSPPC sa mi hlasia ako 32M celkom (teda 2x16M) a vlozene do Blizzard 1230 solo kazdy modul hlasi v SysInfo 15,5M.

    Presvedceny, ze mi predavajuci zaslal zle moduly som skusil pozriet oznacenia chrobacikov:

    16 x Mitsubishi M5M4V16405CTP na jednom module.

    Datasheet napr na

    Find part info for M5M4V16405CTP-6 by MITSUBISHI ELECTRIC CORP . Part Details, Datasheets, and RoHS information and much more.


    pise "HYPER PAGE MODE 16777216-BIT (4194304-WORD BY 4-BIT) DYNAMIC RAM"
    co ak ma kalkulacka neklame dava 2097152 bajtov, teda 2M bajtov per chrobak, co je 32M na module

    Napadaju ma 3 moznosti co moze byt zle:

    1. moja identifikacia cipov na module (dobre citatelne, ale chyba cislo za pomlckou. Napr. -5,-6,-7,-5S ... co su len pristupove casy podla mojho chapania, co je v tomto pripade nie problemom...)
    2. Moznost ze jeden chip sa sklada z dvoch? (very not likely)
    3. Modul ma jednu stranu nejako vypnutu


    Pisal som predavajucemu ale nechcem do neho tlacit prilis ak je chyba niekde u mna. Teda by som chcel poprosit o radu ci mam dobre identifikovanu tu pamat alebo mam hladat problem inde

    Dakujem

    #2
    O: Pomoc s identifikaciou RAM

    V Amize nechodi zdaleka vsechny moduly co chodi v PC. Nezkoumal jsem to co pises, ale spis proste nefunguji spravne v Amize. Navic "EDO" nejsou zrovna doporucene, lepsi jsou FP.

    Doufam ze to pisu spravne, uz dlouho jsem se tim nezabyval.

    Komentovat


      #3
      O: Pomoc s identifikaciou RAM

      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      V Amize nechodi zdaleka vsechny moduly co chodi v PC. Nezkoumal jsem to co pises, ale spis proste nefunguji spravne v Amize. Navic "EDO" nejsou zrovna doporucene, lepsi jsou FP.

      Doufam ze to pisu spravne, uz dlouho jsem se tim nezabyval.
      Ok, to chapem ze vsetky nefunguju, ale ze by fungovala iba polovicna kapacita moze byt tiez? Ze sa 32M javi ako 16M?

      Diky

      Komentovat


        #4
        O: Pomoc s identifikaciou RAM

        Myslim ze budou normalne 32MB a ty vidis jen polovinu, navic ve tvojem z poloviny postrelenem CSPPC . V pripade Amigy nevim jestli se mi to stalo, ale vim ze v PC se resily "jednostrane" a "dvoustrane" moduly. Uz si nevzpominam na podrobnosti. Asi problem poctu adresovych vodicu, nebo tak neco.

        Komentovat


          #5
          O: Pomoc s identifikaciou RAM

          Pokud si pamatuji, tak to tady Boboo vysvětloval (bohužel se mi to nedaří najít), záleží jestli čipy mají 2KB nebo 4KB stránkování. Většina karet používá detekci pro 2kB, a pak stává že vidíme pouze polovinu...
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Pomoc s identifikaciou RAM

            Kazdopadne bych rekl ze ty pameti jsou skoro urcite v pohode, jen top nejsou ty spravne do Amigy. Tedy ze nemuzes prodejci tvrdit ze jsou vadne.

            Komentovat


              #7
              O: Pomoc s identifikaciou RAM

              Ok, dakujem za vysvetlenie!
              Predavajucemu som podakoval, RAMku zaarchivujem

              Idem nastudovat to strankovanie a pohladat nahradu.

              Este raz vdaka za pomoc

              edit: som nasiel to vlakno: https://www.amigaportal.cz/node/1988?p=42822#post42822
              Naposledy upravil andrew; 28.03.2017, 19:58:14.

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X