Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A4000 Upgrade

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A4000 Upgrade

    Ahoj, mám několik otázek co se týče A4000D.
    Rád bych nahradil svůj CF adaptér tímto
    http://www.ebay.com/itm/Syba-IDE-to-...400815453925?h, kvůli možnosti vyndání CF karty a rychlému přesunu dat. Jenže problém je, že Amiga má na desce pouze jeden IDE konektor a kabel pak nedosáhne k adaptéru a CD Romce.
    Našel jsem tento adaptér (https://amigakit.leamancomputing.com...roducts_id=599), ale nechce se mi za něj dávat 15E, tak mě napadlo jestli by nestačila pouze IDE prodlužovačka, které by se zapojila do jednoho z konektorů na IDE kšandě.
    Pak bych potřeboval vědět, jak je to s podporou IDE Zipky, napadlo mě, že bych ZIPkou nahradil CD Romku.
    Poslední věc, která mě zajímá je jaké je nejvhodnější používat rozlišení pro Workbench, mám Amigu bez GF a jako monitor mám přes adaptér Microvitec. Předem děkuji
    Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

    #2
    A4000 Upgrade

    Rozbocovat IDE kabely by asi neslo, ale vlastne tohle nedokazu potvrdit, porid si jeden dost dlouhy, tak bych na to sel ja. Asi si ho budes muset udelat.

    IDE ZIP je v pohode a mozna pak uz nebudes potrebovat resit tu externi CF.

    WB se provozuje nejvasteji v (cca, ted presne nevim) 640x256, tedy body nejsou ctverce, ale obdelniky. Na sirku je dvojnasobna hustota nez na vysku. Je to tak aby to neblikalo v interlace.

    Komentovat


      #3
      O: A4000 Upgrade

      Hodně lidí tvrdí, že čím delší kabel, tím pomalejší přenosové rychlosti. To abys pak ještě pořídil, ten bufferovaný IDE adaptér za 15 éček. Nebo to můžeš skusit umístit tam, co je díra pro externí SCSI konektor, abys měl všechno v jedné půlce bedny. Jen nevím, zda tudy CF karta projde.

      Komentovat


        #4
        O: A4000 Upgrade

        Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
        Poslední věc, která mě zajímá je jaké je nejvhodnější používat rozlišení pro Workbench, mám Amigu bez GF a jako monitor mám přes adaptér Microvitec. Předem děkuji
        Na Microvitecu se nejčastěji používá Multiscan Productivity 640 x 480 (s overscanem 680 x 495) 60 Hz nebo Euro72 640 x 400 (s overscanem 680 x 414) 70 Hz.

        Komentovat


          #5
          O: A4000 Upgrade

          Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
          Hodně lidí tvrdí, že čím delší kabel, tím pomalejší přenosové rychlosti. To abys pak ještě pořídil, ten bufferovaný IDE adaptér za 15 éček. Nebo to můžeš skusit umístit tam, co je díra pro externí SCSI konektor, abys měl všechno v jedné půlce bedny. Jen nevím, zda tudy CF karta projde.
          1) Amiga ma IDE tak pomale, ze to je asi jedno, ale nekonecne dlouhy ten kabel asi byt nemuze.

          2) Amiga 4000 uz bufferovany IDE port ma.

          Nicmene tex externi SCSI konektor vyuzit jde a pro externi CF by to asi bylo docela elegantni, to je pravda, ja konkretne tam mam ale vetrak (blower).

          Komentovat


            #6
            O: A4000 Upgrade

            U A4000 lze provést upgrade na PIO 2 a IDE se tak trochu zrychlí.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              O: A4000 Upgrade

              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              U A4000 lze provést upgrade na PIO 2 a IDE se tak trochu zrychlí.
              nojo a taky jde koupit fastata 4000 a ten kablik pak bude stacit 15 cm mozna i min

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X