Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

    Ahojte. Prečítal som zopár diskusií na fórach či už anglických alebo nemeckých ohľadom kombinácie mediátora+voodo3 a bvisionuPPC. Väčšinou sa v každej diskusii strhol battle, ale ak som správne pochopil tak na 2D je rýchlejšia kombinácia BPPC+BVisionPPC a na 3D zase mediator+voodoo3, dokonca ešte lepšie voodoo5, aj keď by to malo fungovať aj s voodoo banshee, čo bola moja prvá 3d akcelerovaná karta na PC.

    Ak som správne pochopil, tak zbernica medzi BPPC a BVision je oveľa rýchlejšia ako mediator cez PCI s voodoo3.
    Na druhej strane ma BVision len 8MB video ram, ktorá sa pri vyššom rozlíšení dosť rýchlo zaplní.

    Chcel by som Vás poprosiť o Váš názor a podelenie sa o Vaše skúsenosti ohľadom rýchlosti a komfortu práce s oboma systémami.

    Ďakujem.
    A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

    #2
    O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

    BVision není rychlejší ani na 2D ani na 3D. Voodoo3 chip je o dva-tři roky novější než Permedia 2 a tedy je lepší v každém aspektu.

    Výhody BVision:
    • lze použít i v Desktopové Amize (ale kvůli přehřívání nedoporučuji)
    • kompaktnost (ale koho to zajímá v Elbox toweru, že?)
    • podpora ovladačů CybergraphX (mám raději než Picasso96)
    • BootVGA mode, kdy se emuluje Bootmenu screen přes grafickou kartu, ovšem PAL pro hry to nenahradí
    • na Permedii bylo naprogramováno několik pěkných demoscene produkcí, které nejdou pustit na ničem jiném (bohužel)
    Výhody Voodoo3:
    • 16 MB (respektive 32 a 64 u Voodoo4 a 5)
    • výkon ve 2D a 3D
    • stále celkem dobrá dostupnost a cena
    Pokud bych si měl v A1200 toweru vybrat, jdu do Mediátoru, protože je prostě lepší. BVision byl dobrej, ale je to drahá sranda bez odpovídajícího výkonu.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

      Ja konkretne bych si na A4000 PCI sloty nedal, libi se mi klasika, ale A1200 v toweru uz je tak zmenena Amiga, ze tam bych naopak PCI dal.

      V A4000 mam CyberstormPPC+ CybervisionPPC i kdyz se to vykonove proste PCI kartam nemuze rovnat.

      Komentovat


        #4
        O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

        Viem, že Permedia2 je starší čip ako Voodoo3 (aj keď tam ma spoločnosť 3dfx vždy srala s tou ich farebnou hĺbkou). Primárne potrebujem počuť osobné skúsenosti s použitím oboch. Práve to bolo na fórach v tých diskusiách najväčšou hádkou, že spojenie BVision a BPPC vykresluje rýchlejšie 2D ako Voodoo3 cez mediátor. Technicky mi je jasné, že zbernica PCI je rýchlejšia ako ZORRO, ale zbernica Blizzardu vraj bola rýchlejšia.

        Vychádzam z týchto diskusií:





        https://www.amiga-news.de/de/forum/th...1940&BoardID=1
        A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

        Komentovat


          #5
          O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

          Barvy... Naopak, 3D hry jsou mnohem barevnější s Voodoočkem než s Permédií.

          Schválně porovnej jak vypadá Heretic2 por Permedií a Voodoo.

          Výkon... Jak může někdo tvrdit, že Permedia je lepší na 2D když vidíš ty výsledky, na které odkazuješ na ELbox stránkách. Ty jsou ze Syspeed benchmarku a ten umí 2D pořádně otestovat.

          Rozlišení.... Jenže v čem Voodoo doslova drtí Permédii je výkon ve vyšší rozlišeních a to jak ve 2D tak hlavně ve 3D. Koukni na sem: https://www.alinea-computer.de/amigaspeed/ Tady vidíš, jak razantně klesá framerate u Permédie a Voodoo ztrácí jen pozvolna. To samé se dá říct u těch 2D testů. Navíc na Voodoo3 si furt dokážeš zobrazit moderní vysoká rozlišení, u Permedie končíš už na 1280x1024x24 nebo 1600x1200x16.
          Naposledy upravil jack-3d; 07.04.2017, 13:46:57.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

            Sorry, zle som sa vyjadril. Porovnával som farebnú hĺbku medzi kartami na PC (bolo to myslené ako spomienka na časy keď som mal Voodoo Banshee a tá mala tuším iba 16 alebo 24 bitovú hĺbku oproti TNT).

            Tak to video hovorí úplne jednoznačne.

            Netvrdím, že BVision je rýchlejšie. Odkazujem na fóra, kde hlavne nemci tvrdia, že to ide rýchlejšie. Je to možno ich subjektívny pocit. Preto som založil vlákno, aby som mal priamo vaše pocity a skúsenosti. Čo sa týka výsledkov, ktoré som sem postol, tak hovoria jasne. Ale na druhej strane aj kopec benchmarkov má super čísla, ale v reále sa zariadenie chová pri danej úlohe špecificky inak.

            Dík za ten druhý post, tam je naozaj vidieť, že voodoo lepšie škáluje...
            Naposledy upravil lacoh; 07.04.2017, 14:09:30.
            A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

            Komentovat


              #7
              O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

              To spis je otazka jak se na to koukas a co te bavi. Voodoo3 je jednoznacne modernejsi karta a stejne tak PCI sbernice, takze porovnavat nejaky vykon a podobne veci je nesmysl. Uz jsem to psal, ja mam v A4000 CvisionPPC a nejake PCI a Voodoo je mi fuk. Na vykon a moznosti kaslu.

              Mimochodem sbernice pro CybervisionPPC je vicemene taky PCI v jinem konektoru a pravdepodobne to bude platit i pro BVision, proto jsou ty diskuse nejednoznacne. Ale vazne uz jen snaze o jakekoliv porovnani nerozumim, kup si co se ti libi, me osobne dobovy hardware.

              Komentovat


                #8
                O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                to jack3d:

                To je zaujimave, na jednom monitore su farby viac do cervena a na druhom do modra, skoro ako keby boli zamenene farebne zlozky RED a BLUE v grafickom mode. Mas na obidvoch monitoroch nastavene rovnake farby a teploty farieb (alebo ako sa to vola) ?
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  #9
                  O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                  LCDckem spis ne, ale me taky pripada ten rozdil zarazejici. Nechapu proc by to tak melo byt.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                    to Doda: V podstate s tebou súhlasím, ale na dobový hardware mám klasickú A1200 s Blizzard 1230 MK IV. Keby som chcel úplne nadupanú Amigu tak musím ísť ako tu písal jack-3d do A4000 s crescendom 7200. To už ale s dobovosťou nemá nič spoločné.
                    Myslím, že prednedávnom tu Andrew riešil s jackom, že čo je lepšie v rámci A4000, tiež riešili v konečnom dôsledku modularitu, funkčnosť a dobovosť...
                    A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

                    Komentovat


                      #11
                      O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                      Jenze jack3D je v tomhle extremista, coz myslim v dobrem a to mysleni je pro kazdeho jine.

                      Jsou lide co taktuji ACA1220 z 25 MHZ na 27MHz, nebo tak neco. To je k cemu? Kdyz si koupi B1230 tak to budou mit nekolikrat rychleji hned bez podobnych blbosti. Proste to tak chteji a znova rikam ze muj nazor je, ze porovnani cisel je uplny nesmysl a stejne tak "nabusenost" nebo cokoliv. Me chodi B1260 na 80MHz a presto ho provozuji na 66Mhz, pripadne CPPC na 50MHz a vrtat se v tom na 100% nebudu, nevidim smysl. "Cisla" jsou proste blbost.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                        Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                        to jack3d:

                        To je zaujimave, na jednom monitore su farby viac do cervena a na druhom do modra, skoro ako keby boli zamenene farebne zlozky RED a BLUE v grafickom mode. Mas na obidvoch monitoroch nastavene rovnake farby a teploty farieb (alebo ako sa to vola) ?
                        Ano takyto obraz mali vsetky voodoocka. Plny farebny gamut skoro az prepalene. Mali špičkový dithering. Velmi je vidno hlavne spracovanie lighting efektov. Tie rozdiely v svetlách na permedii2 a na voodoo3 sú markantné. Škoda že nebol použitý rovnaký monitor, tak by to menej evokovalo pocit, ze je zle nastavená teplota farieb.
                        Naposledy upravil lacoh; 07.04.2017, 15:35:24.
                        A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

                        Komentovat


                          #13
                          O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                          Mně se ty "teplejší" barvy líbí víc . Ty monitory by měly být "stejné", oba jsou Benqy, ač jeden 19" a druhý 17". Tedy doufám.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                            MiniPCI řešení u CSPPC má vyšší propustnost než PCI u Mediatora, proto může být CVPPC v některých operacích rychlejší než Voodoo. Podobně například CGrex vs Mediator
                            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                            Komentovat


                              #15
                              O: Mediator+Voodoo 3 VS BVisionPPC

                              To springy: Aj mne sa viac páčili teplejšie farby a celkovo opengl rozhranie.
                              Aj keď to sú rovnaké značky monitorov a "mali" by mať rovnakú elektroniku vobec to tsk byť nemusí a tobôž ked sú to rozdielne uhlopriecky. Tiež pochybujem, že majú výstupnú kontrolu ako malo kedysi napr. EIZO. Ale to uz teraz nemá asi nikto. Proste to spĺňa ISO a hotovo...
                              A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X