Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Požár v nákladovém prostoru!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Požár v nákladovém prostoru!

    Včera jsem zažil nepříjemnou situaci - vyndal jsem jednu A1200, která několik let nejela. Připojil jsem jí k trafu a po zapnutí se z ní zakouřilo a objevil se PLAMEN uvnitř case! Trval naštěstí jen asi dvě nebo tři vteřiny a pak sám zhasl, ale nebylo mi zrovna dobře. Po rozebrání jsem našel toto:



    pravděpodobně díky nějakému vnitřnímu zkratu začala hořet kšanda od původního 2,5" harddisku. Zajímavé je, že to ani nebyl napájecí vodič č.1, ale naopak žíla na opačné straně. Krom kabelu samotného nezpůsobil oheň žádnou škodu, kupodivu ani na plastovém vrchním case. Kabel jsem vyhodil, Amiga běží, i když ten disk jsem už znovu nepřipojoval.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    O: Požár v nákladovém prostoru!

    Uff! Ještě, že to dopadlo tak dobře. Já jednou griloval desku A600... Tenkrát se mi nějak dotkla IDE/CF redukce a fast RAM karta od Kippera a začalo to hořet. Dobře mi nebylo jednak z toho smradu a zároveň i z toho, že jsem za to mohl já. Odnesla to jedna cestička, kterou to úplně vykoplo a snad i krystal na desce a desku pak musel oživovat IDEfix.

    Komentovat


      #3
      O: Požár v nákladovém prostoru!

      To je slusny.

      Nicmene napajeni neni na pinu c.1, ale 41-43, tedy presne tam kde to horelo, coz celkem bezpecne ukazuje na problem asi jen toho disku.

      Komentovat


        #4
        O: Požár v nákladovém prostoru!

        Aha, já měl vždycky za to, že napájení je na tom červeným drátu. Ten disk je stejně 40MB a nic na něm není, takže žádná škoda.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Požár v nákladovém prostoru!

          Velká škoda, přece! V Aukráckém žargonu jsi usmažil velikou rarytu .

          Komentovat


            #6
            O: Požár v nákladovém prostoru!

            Cerveny drat znaci opravdu PIN 1, ale neni to napajeni.

            Komentovat


              #7
              O: Požár v nákladovém prostoru!

              ...a proto mám v práci vedle stolu práškový hasičák !!!

              Předsedo, ty jsi hrubě podcenil bezpečnost práce na svém pracovišti...

              Komentovat


                #8
                O: Požár v nákladovém prostoru!

                Jsem woe nebyl v práci a doma mam na stole většinou lahváče. Většinou prázdnýho...
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Požár v nákladovém prostoru!

                  Sakryš, ještě jsem neviděl práškovýho lahváče
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: Požár v nákladovém prostoru!

                    Tohle se mi stalo tak y (teda když Amigu zapnul brácha), úplně stejnej průběh. Já tam ale měl 3.5" hadr. Nejdřív panika pak zlost a nakonec klid. Hadr to přežil (skusil jsem ho radši jinde).
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #11
                      O: Požár v nákladovém prostoru!

                      Tak ten disk to taky přežil, ale beztak je na něm kulový. Kupodivu o něj projevil zájem původní majitel tý Amigy
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X