Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kdo mi spraví A1200 desku?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kdo mi spraví A1200 desku?

    Mám tu jednu Amigu, kterou jsem před lety dostal jako mrtvou na díly. Teď jsem jí vytáhnul a zkusil, je opravdu chcíplá. Ale protože je jinak kompletní a deska na pohled není poškozená, chtěl bych se jí pokusit pomoct.

    Je to A1200 od Escomu, z raných fází obnovení výroby (má drátový hack na floppku). Revize desky je 2B. Po připojení k proudu svítí Power a to je všechno. Svítí plně, ne polovičatě. Obraz nedává žádný, floppy necvaká. Dostal jsem jí bez ROMek, ale i když je tam vložím, žádná změna (zkoušel jsem dvě sady, 3.0 a 3.1). Kondíky na pohled v pořádku (i pod mikroskopem, nikde není nic oblitého), ani po zahřátí nesmrdí. Po deseti minutách jsou některé čipy horké, ale řekl bych že normální teplota, prst na nich udržím.

    Já už si s ní nevím rady, sám asi nic dalšího nevymyslím. Potřebuju aby se na ní někdo podíval.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    O: Kdo mi spraví A1200 desku?

    po zapnuti skus co sa hreje velmi, ktory cip
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    Komentovat


      #3
      O: Kdo mi spraví A1200 desku?

      Tak deska po opravě ožila, ale jen částečně. Momentálně mám problém s disketovkou - nefunguje. Vůbec. Když Amigu zapnu a vlezu do bootmenu, je tam vidět DF0: (a CC0: ) a to vždycky, i když tam mechanika fyzicky vůbec není. Nepamatuju si, jestli to tak má být nebo ne (ale asi jo, to bych tam musel mít terminator), ale to je jedno. Když dám Boot, nebo prostě když Amigu jenom zapnu, 5 vteřin se vůbc nic neděje (neproběhne ani reset - sequence tmavě šedá - světle šedá - bílá), jen černá obrazovka. Pak se na vteřinu rozsvítí kontrolka floppyny (opět nezáleží na fyzické přítomnosti mechaniky v Amize) a pak naskočí fialová animace Kickstartu. Disketovka necvaká, při vložení diskety taky nic nedělá. Zkusil jsem dvě různé mechaniky včetně kabelů, výsledek stejný. Na desce jsem ale na floppy konektoru zjistil, že tam chybí pin, druhý zprava v první řadě. Není ulomený ani vylomený, vypadá to jako kdyby tam ani nikdy nebyl (a nevisí ani v kabelu). Deska je Escom, revize 2B. Romky tam mám 3.0.

      Zatím dvě otázky:
      Může escomácká deska vůbec správně fungovat s Kickstartem 3.0? (ROMky 3.1 už jsou na cestě)
      Má být floppy konektor na desce plně osazený, nebo je ten chybějící pin normální? (na obrázku na netu tady jsem to třeba u A500 viděl taky)
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: Kdo mi spraví A1200 desku?

        Chybajuci pin 3 je normalny. Podla schemy piny 3,6 a 14 su nezapojene... Ked nemas zapojenu floppy, tak chvilku trva kym A1200 nabehne. Datovy kabel k floppy mas OK ?

        Myslim, ze ROM 3.0 by mohla fungovat aj v Escomackej amige, ale prakticky som to nikdy neskusal. Ak chces mozem vyskusat a dam ti vediet na 100%.
        Naposledy upravil DJM; 24.05.2017, 13:09:41.
        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

        Komentovat


          #5
          O: Kdo mi spraví A1200 desku?

          Datové a napájecí kabely jsem zkoušel dvoje různé, napájecí kabel jsem měřil a dává +5 i +12.
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            O: Kdo mi spraví A1200 desku?

            Takze som skusil dat 3.0 do Escom A1200 a ide to v pohode ako som si aj myslel. To ze ukazuje df0 v boot menu aj bez pritomnosti floppy je normalne.

            Odpovede na tvoje "prozatim" otazky su myslim dokladne zodpovedene.
            Naposledy upravil DJM; 24.05.2017, 14:16:35.
            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

            Komentovat


              #7
              O: Kdo mi spraví A1200 desku?

              Až se najde někdo s nabídkou opravy té desky, stavím se do řady s deskou A600... Předem děkuji. Cenu respektuji.
              Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

              Komentovat


                #8
                Kdo mi spraví A1200 desku?

                Ja mam taky jednu Escom desku a z hlavy uz vubec nevim v cem spociva ta rozdilnost pripojeni floppy, ale mel jsem tam z vyroby dobastleny jeden drat k floppy navic. Jenze jsem to mezitim rozebral, ale nekde mam poznamky jak to bylo.

                Zkus pripojit externi DF1:, pokud nenabootujes z ni, neco je stale spatne.

                Komentovat


                  #9
                  O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                  Jestli se nepletu, tak Escom měl floppiny předělávané z pécé, a nějak to bylo nedodělané, (tím myslím doj...né).
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                    Jen nechodily nejake NDOS hry, ale o co presne slo a jak to fungovalo nevim.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                      Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                      Jestli se nepletu, tak Escom měl floppiny předělávané z pécé, a nějak to bylo nedodělané, (tím myslím doj...né).
                      Prepáč, nebol som si úplne istý... myslel si doj...né ako d...bané?
                      A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

                      Komentovat


                        #12
                        O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                        A nemáš zo spodnej strany dosky priletovany kablik? Na Escom doskách ako píše Dedy používali floppy z PC a tie potrebovali iné zapojenie floppy.
                        Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                        Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                        E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                        Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                        AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                        registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                        Komentovat


                          #13
                          O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                          Autorem citovaného textu je lacoh Přejít na původní příspěvek
                          Prepáč, nebol som si úplne istý... myslel si doj...né ako d...bané?
                          JJ, myslel jsem doj...né i d...bané
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            #14
                            O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                            Ta Amiga měla drátěný hack od escomu - jeden drátek, který šel od vrchu desky skrz shield do spodku mechaniky. Teď je tam nově ten hack zespodu desky. Mechanika je evidentně PCčková. Zkoušel jsem tam i jinou, amigovskou a zatím bez úspěchu. Ještě se podívám po nějaké jiné a taky zkusím DF1, jen co jí někde vyhrabu. Zároveň dneska dorazily z Amigakitu ROMky 3.1, takže je hned dostala.

                            Povedlo se mi ovšem nabootovat z CFky na IDE, což je sice supr, ale na druhou stranu ta Amiga je neskutečně vybíravá - jediný adaptér, který je ochotná přijmout, je CF2IDE+. Jakýkoliv jiný adaptér, který v jiných amigách chodí, téhle desce způsobuje neuvěřitelné problémy. No ale budiž, nechám v ní CF2IDE+. Každopádně je to na dobré cestě, z odepsané mrtvoly se postupně stává funkční stroj.

                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                              Skus zmeriat signal "DiskChange" toto treba aby bolo prepojene CHNG 2 pin a ext. floppy CHNG 11 pin. To same plati medzi RDY 34 pin a ext. floppy RDY 1 pin, ak je toto splnene, klasicka Amiga FDD musi fungovat.
                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SAM_0362_op.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 465,9 KB
ID: 109321
                              Naposledy upravil Boboo; 24.05.2017, 21:14:42. Důvod: Spatny obrazok, teraz je to OK.
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X