Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kdo mi spraví A1200 desku?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Kdo mi spraví A1200 desku?

    To není Amiga, to je nervožrout. Disketová mechanika je Panasonic JU257A605P, což je PC floppka. Předělal jsem jí podle návodu, který sem kdysi dával Boboo. Mechanika ožila, začla cvakat, přestala při bootu brzdit systém, tak jsem si říkal, že asi vyřešeno. Jenže když do ní dám disketu, začne vrčet jako hladový pes - šneková hřídelka motorku se točí a posun hlavy přeskakuje na krajním dorazu. Zřejmě by potřebovala nějak zkalibrovat nebo nastavit, nevím. Samozřejmě nečte.

    A aby toho nebylo málo, zjistil jsem že nejde většina kláves na numerickém bloku.

    Začíná to tu připomínat blog o zoufalství
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #17
      O: Kdo mi spraví A1200 desku?

      Mechanika:
      dobra dedukcia, ak mechanika pretahuje hlavu hore dole, snazi sa nakalibrovat na TRACK 00. Je tam opticko-magneticky senzor, ten urcuju presnu refernciu pozicie hlavy.
      Riesenie je spusiti X-Copy a funkciou Check Disk spustit proces kontorli, jemnym otacanim krokoveho motorceka co posuva hlavu otacat v oboch smeroch a hladat poziciu pokia v X-Copy nebudu zelene 0. Je to ale na dlho, proces treba opakovat a pouzit aspon vzorku 10 diskiet.

      Numericka klavesnica:
      Jedna zmoznosti, je poskodena sksanada, co sa pripaja na dosku A1200, vydrate su uhlikove vodiace plosky. Dalsia z moznosti, spinava membrana, spatne vodiace vlatnosti kontaktny plosiek. Riesenie,jemne ocistnenie navhlcenou utierkou popripade potiahnut tekutym uhlikom nanovo.
      Tretia najhorsia varianta, poskodeny MPU obvod, interface klavesnice. Klavesnica pracuje v matici, ak je jeden pin poskodeny, dojde k ochrnututie urcitej rady klaves, zvacsa je to lahko odhalitelne, bud je kady druhy rad alebo pod 45 uhlom jeden block. Tu treba vymenit obvod.

      Tu je zaroven odpoved, preco je tak narocne robit opravy HW, chce to vela skusenosti, dobru intuiciu a more casu. Peniaze su uz len benefit - naplast.
      Pokial mozem, tak prispejem dobrimi radami ak ma niekto chut pricuchnut k realizacii
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #18
        O: Kdo mi spraví A1200 desku?

        Je až neuvěřitelné jak problematická tahle AMIGA je. Téměř všechno je v ní špatně.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #19
          O: Kdo mi spraví A1200 desku?

          A proto ji tolik milujeme, je to jak s auty, taky jsem měl nejraději Škodu1000 protože jsem otevřel kapotu a co se dalo tak jsem si opravil sám, a zbytek se dal sehnat. Bastl je náš Odin
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #20
            O: Kdo mi spraví A1200 desku?

            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
            Je až neuvěřitelné jak problematická tahle AMIGA je. Téměř všechno je v ní špatně.

            Ta doska bude nejaká pondelková produkcia, alebo nejaká grécka výroba, čo skončila na linke tesne pred siestou...
            A1200 rev 2B Blizzard 1230 MKIV Indivision MK2cr,Mac Mini G4 1,42GHz 1 GB RAM ATI 9200 32MB

            Komentovat


              #21
              O: Kdo mi spraví A1200 desku?

              Rozběhal jsem PCMCIA, takže floppka už vlastně není ani potřeba.

              Na numeráku fungují jen tři horní šedé klávesy ( ) / jinak nic
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #22
                O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                Zkus klavesnici od jine Amigy, kdyz bude slapat, je to membranou. A zkus tu externi mechaniku.

                Komentovat


                  #23
                  O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                  Tak jsem tuhle klávesku zkusil v jiné Amize a chová se v ní naprosto stejně nemožně. Taky jsem koukal, ze konec kšandy je zohýbaný, někdo se ji snažil vyrvat a nacpat zpátky do konektoru na desce, aniž by sundal sponku. Sekat ruce...
                  Naposledy upravil Predseda; 31.05.2017, 09:34:32.
                  "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                  Komentovat


                    #24
                    O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                    nepomohlo by trosku "skratit" ten konektor (viac dodrbat sa to neda) ak je to ale ohnute nad kontaktmi tak uz asi len https://www.sellmyretro.com/offer/de...c774a%29-22779

                    Komentovat


                      #25
                      O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                      Jj, zkrátil jsem ho a začistil, ale nepomohlo. Membránu holt budu muset objednat.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #26
                        O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                        No tak není divu že to nefungovalo:
                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: membrana.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 86,8 KB
ID: 109372

                        S novou membránou už klávesnice jde. No ale problémy pokračují. Amiga teď normálně funguje, dokud do ní nemám Blizzarda. Pak se při zapnutí objeví tohle (pro device DH0 i DH1):

                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SFS_bootfail.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 68,4 KB
ID: 109373

                        V blizzardovi je 32MB SIMM. Zkoušel jsem to s jiným SIMMem (8MB), stejný výsledek. Filesystém je PFS, nakonfigurovaný podle DaMiho návodu a memory mask je 0x7ffffffe. Zkoušel jsem i 0xfffffffc, výsledek stejný. Bez RAMky v Blizzardovi Amiga nabootuje.

                        Blizzard před tím fungoval v jiné Amize. Zkusím ho v ní ještě jednou a v téhle zkusím disk s FFS.

                        EDIT: z CFky s FFS to nabootuje úplně normálně, s osazenou pamětí v Blizzardu a bez chybových hlášek.

                        EDIT2: zapomeňte na to, pán je kokot - chybělo mi jedno písmeno v masce. míst 0x7ffffffe jsem tam měl 0x7fffffe (čili o jedno "f" míň). Vyřešeno.
                        Naposledy upravil Predseda; 13.06.2017, 13:53:38.
                        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                        Komentovat


                          #27
                          O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                          Takze, klavesnica je uz Ready, Blizzard tiez, co este nefunguje?
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #28
                            O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                            Ted doladit tu floppku (nechci jí zatím měnit, zkusím tu původní rozběhat), do klávesnice dodat LEDku (už jsem jí koupil) a projít zadní porty, jestli jsou funkční. Celkově už je to skoro doma!
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                              Ahoj nechci zakkládat nové téma a problém s touto amčou zdá se vyřešen tak sem přidám svůj problém je to A1200 1992 commodore a byla v toweru někdo vypájel konektor a napájel molex na PC, až potud vše ok, prošel jsem zapojení po drátku a proměril , tak větev +12V má tvrdý zkrat na GND, takže jsem ho odpojil a zůstalo jen -12V +5V a GND.
                              Amiga jede a nabootuje z HDD, obraz je kvalitní - kde tedy hledat ten kraťas? - všechny periférie jsem odpojil i klávesnici a ledky.
                              Amiga

                              Komentovat


                                #30
                                O: Kdo mi spraví A1200 desku?

                                Skus amigu zapojit cez fdd power konektor... Bez zadneho napajania
                                WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X