Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Polomrtvá A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Polomrtvá A600

    Někteří z vás o téhle story slyšeli jinde, takže to nebudu moc rozmazávat.
    Kažopádně:
    Mám tu jednu polomrtvou A600, která odmítá naskočit. Jednou z 10 pokusů zobrazí obrazovku "vložte disketu", ale na ní vytuhne (neanimuje).
    V ostatních pokusech skončí na "Software failure" s Error 8000 0004 Task 00003E78 nebo 000026D0. A také vytuhne. Když ne hned (rámeček bliká), tak po stisku myšítka.
    Bez ohledu na vloženou disketu se z ní nikdy nepokusí bootovat, prostě jen třikrát hrábne a dost.
    Z CF se bootování trochu posunulo dál, viz foto níže, ale stejně to nedopadlo.

    V rámci pokusů o oživení bylo provedeno:
    - otestovaný Agnus (amču jsem dostal bez něj...)
    - vyměněný MC1488 u floppy konektoru, který byl vyhořelý
    - nový zdroj, jiná floppy, gotek, ...

    V plánu je dále:
    - recap, zřejmě byly elyty vyteklé a kontakty jsou okolo některých lehce zmatnělé až zoxidované
    - ???

    Děkuji za každou radu.


    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Photo-2017-05-15-18-02-15_5786.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 46,8 KB
ID: 113239 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Photo-2017-05-15-22-42-14_5796.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 45,6 KB
ID: 113240 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Photo-2017-05-15-22-45-24_5798.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 40,1 KB
ID: 113241
    Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

    #2
    O: Polomrtvá A600

    Mám podobnou. Vyteklé kondíky, je to vidět jen pod lupou a navíc kvůli tomu sežraná nejmíň jedna cestička na desce, což je vidět jen mikroskopem
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      O: Polomrtvá A600

      Treba sa sustredit na miesto kde je floppy konektor a IO NE555, ak je vyteceny kondenzat tak je zalezeny aj pod obvodmi a je dost mozne, ze spoje mozno neexistuju. Tu uz nepomoze iba recap, treba cielene najst miesta kde je oxidacia a v tej oblasti treba vsetky suciastky odletovat a vycisitit vsetko pod nimi. Ak je kondenzat pod kerco kondikmi, treba ich vyhodit a kupit nove, pretoze tie sa chovaju uz ako odpor.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        O: Polomrtvá A600

        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
        Treba sa sustredit na miesto kde je floppy konektor a IO NE555, ak je vyteceny kondenzat tak je zalezeny aj pod obvodmi a je dost mozne, ze spoje mozno neexistuju. Tu uz nepomoze iba recap, treba cielene najst miesta kde je oxidacia a v tej oblasti treba vsetky suciastky odletovat a vycisitit vsetko pod nimi. Ak je kondenzat pod kerco kondikmi, treba ich vyhodit a kupit nove, pretoze tie sa chovaju uz ako odpor.
        Děkuju za tip, pokusíme se to zkontrolovat. Vypadá to, že to vytuhává při nebo po pokusu dělat něco s floppy, takže to tam asi někde bude.
        Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

        Komentovat


          #5
          O: Polomrtvá A600

          Čím mimochodem doporučujete čistit desku od zbytků vyteklého elektrolytu?
          Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Polomrtvá A600

            isopropylem. ale jak říká mistr Babica: "když nemáte isopropyl, použijte líh".
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              O: Polomrtvá A600

              Vidim ze se na tebe na OC nahrnulo tolik super napadu na opravu ktere nikam moc nevedou, ze to zkousis i jinde

              Na to cisteni neni jasny postup, neda se to totiz nijak zvlast dobre neutralizovat, protoze neutralni je treba voda a neutralizovat to sice muzes zasadou, ale mit to poskozene kyselinou nebo zasadou je vicemene stejny problem.

              Ja to cistim isopropylem (lihem), nebo mechanicky smirkem. Drive mi to prislo dost prastene, ale posledni dobou jsem si oblibil umyt desku normalne ve vane teplou vodou, jarem a kartacem, dava to vynikajici vysledky. Je tady o tom par vaken.

              Komentovat


                #8
                O: Polomrtvá A600

                Koupat je dobrej nápad, asi to zatím vezmu ale jen tím alkáčem. pak naleju alkáčem sebe a půjdu desku vykoupat do vany. Jarem a kartáčkem jsem zatím drbal jen plastové díly.

                Ad super nápady, trochu mě mrzí, že i přes jasnou poptávku podloženou příslibem $$ kompenzace nikdo nereagoval. Nakonec to asi pošlu panu RoMiStore, ať to vopraví. Nabízí recap za 1500, diagnostiku a další opravy taky, tak třeba je to řešení. A nebo prostě koupit za nějaký peníze celou desku, tuhle mi Kocour posílal odkaz kamsi na amibay a byla tam asi za 1800 v přepočtu. A nechci slyšet, že za tuhle cenu někdo koupil komplet A1200 s příslušenstvím před X lety
                Pytlíkuju se s tím už od půlky února.
                Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                Komentovat


                  #9
                  Polomrtvá A600

                  Tady opravy bohuzel nikdo primo komercne nedela, alespon o nikom nevim. Je tady par sikulu, ale nemaji na to cas a chut ani za penize, coz chapu. Drbat se s necim tyden s nejasnym vysledkem a tedy i nejasnou odmenou, to nema smysl.

                  Ty reknes dam za opravu 1500,-, nekdo se do toho pusti a po par dnech rekne ze 1500,- uz spotreboval, je to cele rozpajene, porad to nejede, tak tady to mas. Je to moc velka zodpovednost a ve vysledku 50 korun na hodinu.

                  Tim jenom vysvetluji, proc se nikdo nehlasi.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Polomrtvá A600

                    Svatá pravda, nevděčná práce a odměna ve hvězdách...
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: Polomrtvá A600

                      Autorem citovaného textu je Marty Přejít na původní příspěvek
                      Nakonec to asi pošlu panu RoMiStore, ať to vopraví. Nabízí recap za 1500, diagnostiku a další opravy taky, tak třeba je to řešení. A nebo prostě koupit za nějaký peníze celou desku, tuhle mi Kocour posílal odkaz kamsi na amibay a byla tam asi za 1800 v přepočtu. A nechci slyšet, že za tuhle cenu někdo koupil komplet A1200 s příslušenstvím před X lety
                      Pytlíkuju se s tím už od půlky února.
                      To si akoze kupil dosku, ktora ti nesla a pokusas sa ju cca. 3 mesiace ozivit ? Neslo ju vratit ?
                      Myslim, ze by sa ti asi viac oplatilo kupit novu funkcnu dosku ako vrazat tie peniaze do opravy, ak ju teda moc chces a cim skor...

                      PS: V tvojom podpise som si vsimol, ze mas aj ine Amigy, tak to asi tak surne nepotrebujes... ?

                      PS2: Tak za 1800Kc som nemal ziadnu A1200 s prislusenstvom. Najlacnejsiu A1200 bez prislusenstva som mal za 200e.
                      Naposledy upravil DJM; 24.05.2017, 19:43:01.
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #12
                        O: Polomrtvá A600

                        Jo, pořídil jsem si tuhle A600 jako svou první Amigu. A když už mě trápila moc dlouho, pořídil jsem A1200, abych měl s čím si hrát.
                        Ad opravy "na zakázku" - chápu to, nu co se dá dělat
                        Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X