Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

    Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
    ExiE: A1200 je levný šrot a proto to má smysl?
    ja neporovnavam / nehodnotim X5000 vs A1200, ja jsem odpovidal na porovnani PC za 40000 a X5000 za 40000.

    napisu ti to takhle, kdyz porovnam X5000 za 40000 a nejaky o hodne pomalejsi Apple Power Mac G3 klidne take za 40, porad bude ten pomalejsi Mac daleko smysluplnejsi, protoze na nej existuje daleko vic pouzitelneho softwaru...

    Komentovat


      #17
      O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

      ExiE: To máš pravdu, ale to by jsem taky mohli říci o tom co tedy neporovnáváš - a já se vrátím k A1200. Že si vezmeme cenu nějakých 7000 KČ a jsme blízko ceny A1200 a za 7000 KČ koupíš levný nový PC tower. A já bych si měl koupit jen to PC, protože na něm spustím emulaci Amigy a taky hodně dalšího využitelného SW oproti A1200.

      Bavíme se tu o tom, co je drahé. Já jsem psal že X5000 je drahá, ale dle mne není její cena mimo mísu. A1200 je taky drahá v porovnání toho, jaký využitelný SW můžeme pustit na PC za 7000 KČ.

      Pokud si někdo koupí X5000, tak kvůli tomu že je to NG Amiga a ne kvůli tomu, aby na X5000 pouštěl využitelný SW. No a když si to někdo koupí kvůli tomu, aby mu na tom běžel rychle internet a pár dalších věcí ze současného světa PC, tak na rovinu ExiE, takový člověk má tak trochu počet využitelného SW u X5000 z jedné strany úplně na háku. Kdyby chtěl mít jistotu v počte využitelného SW, koupí si PC a jim podobné (co není X5000).

      Jak klasická Amiga, tak NG Amiga jsou pouze hobby. Pokud na nich poběží nějaký SW nebo hra, je to pro radost. Nedávejme Amigu do průměru s jinou počítačovou platformou. Tu A1200 jsem uváděl jen jako příklad. Osobně ji do průměru s PC nedávám.

      Amiga byla a bude legendou, o tom se PC nemůže ani zdát.

      Pro mne je třeba A500/A1200 počítačem současnosti. Je to pouze můj názor, nikomu ho nevnucuji a taky mi ho nikdo nevezme. Vzít ten názor můžu jen já sám sobě.
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #18
        O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

        Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
        Bavíme se tu o tom, co je drahé. Já jsem psal že X5000 je drahá, ale dle mne není její cena mimo mísu. A1200 je taky drahá v porovnání toho, jaký využitelný SW můžeme pustit na PC za 7000 KČ.
        Ja s tim nemam problem. Naopak klasicka Amiga za 7000 pro me smysl ma, protoze je to "klasika", bezi na ni hry meho mladsiho mladi atd atd.
        X5000 je v podstate klasicke PC s PPC procesorem jen s nepomerne horsim pomerem cena/vykon (a tim vykon nemyslim vypocetni vykon, ale rekneme uzitek). To je cele. A rozhodne tenhle nazor nikomu nebudu na silu vnucovat, z toho strach mit nemusis...

        Komentovat


          #19
          O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

          Ono je to trošku porovnávání jablek s hruškama ... Amigu 500 má smysl porovnávat s PC z let 87 až 92, Amigu 1200 pak s PC z roku 93 nebo 94 ... v té tobě byla komerčním produktem, který neměl konkurenci, minimálně v některých oblastech, a oproti PC lepší poměr cena/výkon.
          Proti tomu, ikdyž je X5000 také komerční produkt, tak je určený pro fandy ... klasická Amiga byla určená pro masy, jak by řekl Jack Tramiel

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X