Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

    Kdysi nejpokrokovější počítač s barevným operačním systémem a skvělým zvukem má pokračování. Britská společnost A-EON vytvořila moderní verzi Amigy s původním AmigaOS i Linuxem. Systém používá procesor PowerPC, grafiku Radeon R9 270X a zvládne i 64 GB RAM.


    Jsem nevěděl, že O. Schön začínal na amize .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

    Moc pěkně napsané
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #3
      O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

      Pokryti v mainstreamovych mediich je vzdy vitane. Shodou okolnosti jen pred 2 dny vysla recenze X5000 na ArsTechnica:

      Komentovat


        #4
        O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

        Hezký, ale jak jsem zkouknul ty fotky, tak mě zarazila drátová myš. K počítači za takovou cenu to je pofraz, a nezachrání to ani pěkné logo.
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

          Eh, stara konzerva jako ja neda na mys s ocaskem dopustit...

          Komentovat


            #6
            O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
            http://tech.ihned.cz/geekosfera/c1-6...-i-google-apps

            Jsem nevěděl, že O. Schön začínal na amize .
            Ale uz si z toho asi moc nepamatal, ked ma Amiga vstavane reproduktory.

            Ten posledny odstavec tam nemusel davat. V podstate tam napisal, ze amigisti su blbci a aeon ze nema moderne stranky ( mne sa pacia, neviem ake by chcel ? ).
            Neviem preco bere X5000 ako nostalgicke zariadenie, ktore nedava zmysel. Ved je to najrychlejsia masina na ktorej ide AmigaOs4.1. To iste moze napisat aj o Macoch.
            Ja to beriem ako moznost pouzivat AmigaOS na modernom stroji. Ved nemusi byt len Windows. Komu co vyhovuje to nech pouziva - AmigaOs, Windows, MacOs, Linux...
            A menit svet sa ani nechysta. Myslim, ze toto je Trevorov hobby projekt, na ktorom je este stratovy.
            K praktickemu vyuzitiu, to co robim na PC ( internet a pozeranie filmov, na ostatne cinnosti mam Amigu ) sa da aj na X5000 a este pod lepsim systemom. Na PC vidim skoro stale len otacajuci sa busy pointer a dost casto sa mi to zvykne sekat (niekedy aj 3-krat pocas jedneho filmu) tak musim restartovat a cakat.

            Co sa tyka ceny, tak je vacsia ako podobne PC, ale ked to porovnam s tym co som nabuchal do A1200, tak tam nejaky rozdiel ani neni...
            A 52tisic prehnal, ved ked zoberiem cenu z tej recenzie v inom prispevku -> $1840 = 44511 Kc podla aktualneho kurzu vo FIO banke.

            Kludne by som do tej X5000 siel, ale zatial som spokojny s A1260. Keby kupim X5000, tak sa bojim toho ze by mi ostali klasicke Amigy nevyuzite. Takze az nekedy inokedy...
            Naposledy upravil DJM; 26.05.2017, 19:31:57.
            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

            Komentovat


              #7
              O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

              Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
              Neviem preco bere X5000 ako nostalgicke zariadenie, ktore nedava zmysel. Ved je to najrychlejsia masina na ktorej ide AmigaOs4.1. To iste moze napisat aj o Macoch.
              To je sice pekne, ale co si budeme nalhavat, AmigaOS 4.1 je naprd. O macu to same tvrdit nemuzes, protoze i stary G3 Mac bude pouzitelnejsi nez X5000 s OS4.1 - proste chybi software

              Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
              K praktickemu vyuzitiu, to co robim na PC ( internet a pozeranie filmov, na ostatne cinnosti mam Amigu ) sa da aj na X5000 a este pod lepsim systemom.
              Mozna lezes jen na stranky, s kterymi OWB nema problem, ale uz ted se resi, ze OWB zaostava ve vyvoji za modernimi prohlizeci a spousta stranek v nem prestava chodit. V dnesni dobe se da browser chapat temer jako samostatny operacni system, a na Amize dobry prohlizec chybi...
              Nevim jake mas PC, ale pokud mas aspon trosku rozumnou grafickou kartu, tak podporuje HW akceleraci prehravani a nic se pak necuka.

              Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
              Co sa tyka ceny, tak je vacsia ako podobne PC, ale ked to porovnam s tym co som nabuchal do A1200, tak tam nejaky rozdiel ani neni...
              Pokud jsi mel Amigu v 90 letech, tak to ekonomicky smysl davalo, mohl jsi hrat "moderni" hry, pouzivat spoustu softu, Amiga byla skutecne pouzitelna. To same se o soucasne Amize rict neda a proto to neni z ekonomickeho hlediska srovnatelne coz nas privadi zpet k tomu, ze to nedava moc smysl.
              Naposledy upravil ExiE; 26.05.2017, 23:15:22.

              Komentovat


                #8
                O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                ExiE:
                1. Já mám SW na háku. Používám prohlížeč, emulaci Amigy, komunikátory FB, ICQ, IRC a tím to u mne končí.
                2. Ať OWB řeší, to je dobře. Moderní prvky prohlížeče nepoužívám. Hry na netu nehraju, na SW jsem strašně omezen, tedy nemám důvod používat specifický SW na dynamickém webu.
                3. Tohle jsou Amiga stránky tak máš smůlu, hry se na Amize samozřejmě dát hrají. Moderní hry jsou mimo Amigu

                4. Ve všech bodech máš samozřejmě pravdu. Jako člověka si Tě velice vážím. Já jen, že proč bych měl nechtít něco pro důvody, které třeba pro mne jsou není podstatné? Já samozřejmě soudím sebe, ostatní ať se v tomhle soudí sami

                5. Já si AmigaOne X5000 nekoupím z jiných důvodů. Mé finanční možnosti jsou není takové, abych si mohl dovolit do počítače vrazit přes 40 tisíc, nebo kolik stojí. A proto si koupím to podstatně levnější PC a Amiga mi bude stačit i v relativním základu. Výkonově to co jsem chtěl od Amigy v roce 92 od ni chci i teď. Tím neříkám, že mít turbínu v Amize je špatná věc.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #9
                  O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                  Ono principielně asi cokoliv novýho na amigu nemá moc smysl.
                  Má to ale velkej smysl pro nadšence, co si amigu vybrali za koníčka.

                  Nostalgik si vystačí s A1200 s HDD a původníma hrama (a trochou sw).
                  Z novinek potřebuje "jen" WHDload, WinUAE a něco pro přenos dat z PC do amigy, protože je to přeci jen pohodlnější
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    #10
                    O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                    Ak začnú predávať iba dosku tak porozmýšľam. Ten case sa mi vôbec nepáči.


                    Odoslané z Z2pro pomocou Tapatalku

                    Komentovat


                      #11
                      O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                      AmigaKit nabizi i mainboardy:
                      AmigaKit Amiga Shop - we ship worldwide. Manufacturer and distributor of Commodore Amiga adapters, A500 RAM expansions, A1200 turbo cards and A600 memory upgrades. A1200 Dust covers and mouse mats. Joysticks and games.


                      Ja osobne ale radeji pockam na A1222, cena X5000 je preci jen pro nasince prilis vysoka.

                      Komentovat


                        #12
                        O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                        No tak za MB dát přes 40k to je opravdu troch mimo mísu, a to i v amiga světě. Je to sice pořád o cenových relacích západ východ, ale je to tak.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                          40 není mimo mísu. To, že je něco drahé neznamená že je to mimo mísu. Kolik si myslíš, že by v současnosti stálo PC, kdyby se prodávalo v tak nízkém počtu jako tyhle Amigy? Za 30 by si ho sehnal z druhé ruky a to ještě velice výhodně nějaký model, který se již ani neprodává
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #14
                            O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                            40 není mimo mísu. To, že je něco drahé neznamená že je to mimo mísu. Kolik si myslíš, že by v současnosti stálo PC, kdyby se prodávalo v tak nízkém počtu jako tyhle Amigy? Za 30 by si ho sehnal z druhé ruky a to ještě velice výhodně nějaký model, který se již ani neprodává
                            To se takhle asi neda porovnavat...
                            Aby tak draha Amiga byla k necemu, potreboval bys alespon trosku aktualni software, bez nej je to jen opravdu opravdu drahy kus srotu...

                            Komentovat


                              #15
                              O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

                              ExiE: A1200 je levný šrot a proto to má smysl?
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X