Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Marty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Marty

    Trochu drze a nedůstojně jsem sem naběhl a začal se hned ptát, tak udělám krůček zpět a představím se.

    Jsem r.v. 1982, můj první počítač byl Commodore C64G s klonem 1531 dovezený rodiči z DE někdy v 88/89. Neměl jsem kolem sebe dost příznivců stejných barev, tak jsem byl nakonec asimilován a kolem roku 1995 jsem byl násilně konvertován na PC. Měli jsme ale hluboko do kapsy, takže jsem v době, kdy spolužáci frčeli na Pentiích, já dostal od rodičů PC-XT Amstrad PC1640DD. To byla lehká podpásovka, ale díky tomu se ze mě nikdy nestal gamesák a věnoval jsem se spíš vrtání se v systému, skriptování, nízkoúrovňovému programování a hardware.
    Po nástupu na průmyslovku jsem konečně dostal plnohodnotné PC, i když stále o nějakých 4-5 let pozadu - Pentium 133. Ladění a tunění pokračovalo až do mých osmnácti, kdy jsem si z peněz (obligátně) z pojištění koupil adekvátní PC (na rozdíl od některých spolužáků, kteří si kupovali své první favority či felicie) a tehdy začalo naplno mé overclockerské období. Kdo znáte server overclocking.cz, tak možná od vidění pamatujete i mě. V téhle době jsem se věnoval jak HW hackingu, tak různým funkčním i estetickým modifikacím a vůbec tunění PC. Po tom, co to kolem r. 2004 místní vedoucí parta (Carlos, Paolo, Spec a Baron) uložila k ledu, převzali jsme péči o server a forum s pár lidma a dál se o to starali. Obor ale upadl v zapomnění a forum je takřka mrtvé. A chybí motivace s tím něco dělat. Dodnes ale pořádáme tradiční LAN PARTY a od r. 2000 se každý rok v létě na čtyři dny scházíme se svými plechovými miláčky. (už to samozřejmě je úplně o něčem jiném, než před těmi 15 lety )

    Pár roků zpátky, vlastně asi v době, kdy už to s PeCemi přestalo být zajímavé po té tunerské stránce a stala se z našeho oboru masovka a komerce, začal jsem se vracet ke kořenům. Vždy mě taky zajímaly stroje značky Apple, patrně proto, že krátce po revoluci mě babička vodila v Praze na Apple Expo, které se konávalo v Hybernském paláci. To ve mě asi zanechalo nějaké stopy.
    Chtěl jsem tedy tak nějak vlastnit pár kousků své i světové historie výpočetní techniky a seznámit se s tím, jak vlastně fungují, co se na tom dalo a dá dělat a tak vůbec.
    Za posledních pár let jsem tedy nashromáždil pár kousků Apple i PC a v 2016 jsem se probojoval až ke Commodorům. Pořídil jsem si C64C, 1541-II, SD2IEC LCD, Epyx Fastload a tak. A letos došlo i na Amigy. Na konci zimy se mi dostala za blíže neupřesnitelných okolností do rukou troska Amiga A600, ale po neuvěřitelné eskapádě s ní jsem si pořídil A1200, která je v celkem funkčním stavu. Postupně k ní pořizuji příslušenství, abych si udělal pěknou "originální" sestavičku na nějakou tu gamesku (které jsem si v mládí neužil).

    V současné době se zajímám o značky Apricot (pozoruhodná custom PC), Apple (před Intelem), Commodore a EPoX (overclockerské základní desky).
    Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

    #2
    O: Marty

    Ahoj
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #3
      O: Marty

      Zdravím Tě Marty, a jsi pro mne, (teda možná ), posel z nebe. Mám totiž powerbook G4 a tak nějak bych ho chtěl vypucovat ať ještě něco vydrží, takže pokud bys kapku času pro mne, tak se snad nějak domluvíme.
      A tak to tady tak trochu chodí, místo přivítání hned tohle...
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: Marty

        Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
        Zdravím Tě Marty, a jsi pro mne, (teda možná ), posel z nebe. Mám totiž powerbook G4 a tak nějak bych ho chtěl vypucovat ať ještě něco vydrží, takže pokud bys kapku času pro mne, tak se snad nějak domluvíme.
        A tak to tady tak trochu chodí, místo přivítání hned tohle...
        Ahoj Dedy, je mi ctí, že ve mě vkládáš tolik důvěry, ale bohužel noťasů s nakousnutým jabkem mi prošlo rukama jen velmi málo (nemám zdroje) a powerbooka G4 jsem nikdy neměl. Ale můžeš napsat do zpráv a třeba něco vymyslíme.
        Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

        Komentovat


          #5
          O: Marty

          Ono jde spíše o zručnost, a tu by jsi jako overclocker snad měl mít? Až přijde čas tak písnu, a domluvíme se nějak. A díky za ochotu.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X