Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

    Pořídil jsem si od číňana převodník video-VGA, který je asi všem známý. Vybral jsem verzi 3.0, která má lineární regulátor napájení, narozdíl od 4.0, který má spínaný. Mělo by to být znát na čistotě obrazu. Koupil jsem přímo tento kus: http://www.ebay.co.uk/itm/1421799821...%3AMEBIDX%3AIT

    Moje zkušenosti: fungovalo to na první našlápnutí, kdy jsem narychlo zbastlil kablík.
    Na první dobrou se mi podařilo na RGBV vstupu rozjet úspěšně režimy PAL; DblPAL a Productivity nejely, patrně kvůli vyšší Vsync rate.
    Na 5V žere deska cca. 0.8A stabilně. IO na desce, který je vybaven chladičem, značně topí a pro rutinní provoz asi chlazení budu modifikovat - mělo to určitě přes 65°C, což je dost zvláště v kontextu budoucí výroby nějakého krytu - který pokud bude vytištěn na 3D tiskárně, bude asi z PLA..
    Zkoušel jsem napájet jak malým "dozďáčkem" 5V/2A tak spínaným regulovaným zdrojem (stavebnice EZK SRJ2A30) a v obou případech to frčelo bez problémů.
    RGB výstup Amigy jsem připojil na header na desce převodníku, použil jsem 4 jednožilové stíněné kabely původně ze SCART kabelu velmi dobré kvality. R, G, B a Sync jsou tedy vedeny samostatnými kabely, kdy každý je zvlášť stíněný. Dva VGA výstupy jsou rovnocenné, na obou je výstupní signál. Přišlo mi ale, že VGA2 je čistší. (asi subjektivní)

    Tady moje rychlovidea pro ilustraci:
    První pohled: https://www.youtube.com/watch?v=StwGDi1EAxY
    Srovnání s kompozitním výstupem v režimu PictureByPicture na jednom monitoru: https://www.youtube.com/watch?v=nb_HVoN6s7I

    Takže za mě - je to dobrá koupě, za těch pár korun je to myslím dost muziky.
    Zbývá ještě vymyslet krabičku - první varianta bude asi dva kousky plexi a distanční sloupky a pak se uvidí...
    Naposledy upravil Marty; 30.05.2017, 08:32:42.
    Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

    #2
    O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

    To je docela oblibeny prevodnik, taky ho mam, i kdyz nevim,jestli uplne stejnou variantu. Ale vlastne ho nepouzivam, protoze mam vsude scandoublery a navic LCD s PAL vstupem.

    Jinak proc by mela byt krabicka z 3D tisku z PLA? Ja osobne PLA nemam rad a tisknu zasadne z ABS. PLA je ekosilenost (jako cinova pajka bez olova) a obecny cesky nazev je bioplast. Prakticky to nejde obrabet, ani do toho nevyvrtas poradne diru.

    Komentovat


      #3
      O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      To je docela oblibeny prevodnik, taky ho mam, i kdyz nevim,jestli uplne stejnou variantu. Ale vlastne ho nepouzivam, protoze mam vsude scandoublery a navic LCD s PAL vstupem.
      Já mám taky LCD s PAL vstupem, leč mi tam nepobere v RGB těch 15kHz - a kompozit a Svideo jsou málo, YPbPr je zase k ničemu vůči Amize

      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      Jinak proc by mela byt krabicka z 3D tisku z PLA? Ja osobne PLA nemam rad a tisknu zasadne z ABS. PLA je ekosilenost (jako cinova pajka bez olova) a obecny cesky nazev je bioplast. Prakticky to nejde obrabet, ani do toho nevyvrtas poradne diru.
      Protože mám v dosahu jen tiskaře, co tisknou na PLA Už delší dobu ale uvažuju o koupi 3D tiskárny, jen si pořád nejsem jistej, jestli bych to zvládnul. Postavit tiskárnu je jedna věc, obsluhovat ji druhá, ale třetí a (pro mě) nejkritičtější je tvorba modelů pro tisk.
      Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

      Komentovat


        #4
        O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

        Autorem citovaného textu je Marty Přejít na původní příspěvek
        Já mám taky LCD s PAL vstupem, leč mi tam nepobere v RGB těch 15kHz - a kompozit a Svideo jsou málo, YPbPr je zase k ničemu vůči Amize
        To je prece divny, kdyz je to PAL LCD, musi umet 15kHz, proto je PAL. Nevim jak to mas zapojene, ale myslim tim PAL = ma to scart, pres ktery mam Amigu pripojenou, pres VGA (D-SUB) to nejde.


        Autorem citovaného textu je Marty Přejít na původní příspěvek
        Protože mám v dosahu jen tiskaře, co tisknou na PLA Už delší dobu ale uvažuju o koupi 3D tiskárny, jen si pořád nejsem jistej, jestli bych to zvládnul. Postavit tiskárnu je jedna věc, obsluhovat ji druhá, ale třetí a (pro mě) nejkritičtější je tvorba modelů pro tisk.
        Vetsinu lidi co znam, tak tiskne taky z PLA. Ono to totiz tiskne trochu lepe, ale ja ten material nemam rad. Zas tam ale delaji takove vychy tavky jako fosforovy filament, v noci sviti, to se v ABS nedela.

        Postavit tiskarnu je zabava, takovy "Merkur", provozovat ji je uz mensi zabava, je to citlive na nastaveni, tisk trva dlouho a nekdy se to kazi. Nejvetsi problem a nejmensi zabava je i pro me delani modelu, taky to moc neumim. Ale zas tu mame Thingiverse, kde uz vsechno je:

        Download files and build them with your 3D printer, laser cutter, or CNC.

        Komentovat


          #5
          O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          To je prece divny, kdyz je to PAL LCD, musi umet 15kHz, proto je PAL. Nevim jak to mas zapojene, ale myslim tim PAL = ma to scart, pres ktery mam Amigu pripojenou, pres VGA (D-SUB) to nejde.
          Je to Dell 2408wfp, PAL teda asi spíš neni. Má VGA, HDMI, 2xDVI, DisplayPort a z klasiky kompozit, Svideo a komponentní video.
          Ale prostě 15kHz mi na VGA nepobere, i když by (soudě dle přítomnosti komponentu) to snad mohl zvládat. Ale konverze RGB na komponent je lehce ošemetná a byl jsem od toho opakovaně zrazován. Ale asi to taky zkusím pár operáků, odpůrků a trimrů a to by v tom byl čert, aby to nešlo vyladit.

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          Vetsinu lidi co znam, tak tiskne taky z PLA. Ono to totiz tiskne trochu lepe, ale ja ten material nemam rad. Zas tam ale delaji takove vychy tavky jako fosforovy filament, v noci sviti, to se v ABS nedela.
          Postavit tiskarnu je zabava, takovy "Merkur", provozovat ji je uz mensi zabava, je to citlive na nastaveni, tisk trva dlouho a nekdy se to kazi. Nejvetsi problem a nejmensi zabava je i pro me delani modelu, taky to moc neumim. Ale zas tu mame Thingiverse, kde uz vsechno je:
          https://www.thingiverse.com/search?q...0592d2cd3a60c2
          Jo, Thingiverse znám vždy když se mám potkat s někým, kdo má 3D tiskárnu, tak mu předem naposílám pár modelů a pak si to jen vyzvednu
          Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

          Komentovat


            #6
            O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

            Koukam uz se 3d tisknou i DB23 konektory

            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Red-Commodore-Amiga-DB23-RGB-to-VGA-Flickerfixer.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 35,3 KB
ID: 110064Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Red-Commodore-Amiga-DB23-RGB-to-VGA-Flickerfixer-_57.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 30,5 KB
ID: 110065

            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Red-Commodore-Amiga-DB23-RGB-to-VGA-Flickerfixer-_59.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 72,3 KB
ID: 110066Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Red-Commodore-Amiga-DB23-RGB-to-VGA-Flickerfixer-_58.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 60,5 KB
ID: 110067

            Komentovat


              #7
              O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

              Já furt nechápu proč všichni připojujou Amiga RGB přímo na piny převodníku. Já jsem si udělal kabel, a zapojuji to do VGA konektoru vedle těch Cinchů
              Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

              Komentovat


                #8
                O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

                Autorem citovaného textu je TheMrKocour Přejít na původní příspěvek
                Já furt nechápu proč všichni připojujou Amiga RGB přímo na piny převodníku. Já jsem si udělal kabel, a zapojuji to do VGA konektoru vedle těch Cinchů
                Naprosto souhlasim!

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: RGB-VGA_Cable.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 68,5 KB
ID: 110068

                Komentovat


                  #9
                  O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

                  Já třeba netušil, že to takhle jde (ostatně, proč by nešlo, žejo...). Dá se říct, že to je kabel stejnej, jako normální redukce RGB 23pin -> VGA?
                  Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti



                    > Amiga - CHINOL - VGA

                    > 3 (red) --- 1 (red)
                    > 4 (green) --- 2 (green)
                    > 5 (blue) --- 3 (blue)
                    > 10 (csync) --- 13 (hsync)
                    > 12 (vsync) --- 14 (vsync)
                    > 16 (masa) --- 5 (masa)
                    > 17 (masa) --- 6 (masa r)
                    > 18 (masa) --- 7 (masa g)
                    > 19 (masa) --- 8 (masa b)
                    > 20 (masa) --- 10 (masa)

                    Komentovat


                      #11
                      O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

                      Použil jsem tohle, jen jsem nezapojil V-Sync

                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Snímek obrazovky 2018-10-30 v 13.28.03.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 105,1 KB
ID: 110069
                      Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                      Komentovat


                        #12
                        O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

                        Hmm, to vypadá jako normální VGA redukce. Zkusím to schválně s ní.
                        Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          O: VGA převodník GBS-8220 v3.0 - zkušenosti

                          U mě to přes Vga vstup a běžnou redukci nefungovalo, ale možná je to revizí GBSka je jiich víc.
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X