Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LCD monitory

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91


    Pro informaci posilame jeste dalsi testy LCD televizi. Jedna se o tyto typy:
    • Philips 15PF4121 (LCD televizor, SCART, úhlopříčka 38 cm, rozlišení 1024x768, kontrast 500:1, zvuk Stereo 2 W, Surround)
      - funguje, mirny tres obrazu (podstatne mensi nez u testovaneho LCD monitoru 19" LG se SCART vstupem, viz. nas prispevek vyse), obraz ostry, scrolling nejlepsi ze vsech testovanych LCD.), foto je prilozeno vyse.
    • Grundig 20LCD515700 (LCD televizor, SCART, úhlopříčka 51 cm, rozlišení 800x600, kontrast 600:1, zvuk Stereo 10 W)
      - nefunguje vubec, stejne jako vsechny ostatni testovane s rozlisenim 800x600. Domnivame se, ze zrejme vsechny modely tohoto rozliseni na AMIZE NEFUNGUJI.
    • Philips 20PF4121 (LCD televizor, scart, úhlopříčka 51 cm, rozlišení 640x480, kontrast 500:1, zvuk Stereo 20 W, Surround)
      - funguje, stabilni obraz, dobre barvy, mini duch, v interlace rezimech obraz blika.
    Naposledy upravil Prober; 08.07.2007, 07:34:55.
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    Komentovat


      #92
      Samsung 225MW

      Zdravim vsetkych amigistov!

      Nedavno som si k PC kupil LCD monitor Samsung 225MW, 22 palcovy
      sirokouhly s TV tunerom. Monitor ma vsetky mozne vstupy, medzi nimi
      aj kompozitny a SCART, tak ma napadlo ze vyskusam svoju staru dobru
      Amigu 1200, ze to mozno pojde. Najprv som ju pripojil cez cinch na kompozitny
      vstup ale obraz bol dost nanic, na hry by to mozno stacilo ale Workbench
      bol takmer necitatelny uz pri 640x256.

      Nedalo mi to a spravil som SCART RGB cabel podla nasledovneho pripojenia:






      Dolezita je kvalita kabla, vyhrabal som v skrini stary PC VGA kabel, ktory
      ma kazdy kablik pre R,G,B zvlast tieneny. Vyborne posluzil a po zapojeni
      AMiGY na SAMSUNG som skoro padol na rit!
      Obraz je genialny, v zivote som nevidel na AMiGE lepsi monitor, dokonca
      640x512 NEBLIKA a taktiez 1280x512 !!!! Su to normalne pouzitelne mody.
      Monitor kedze je sirokouhly, tak 640x512 je lepsie nastavit do modu 4:3,
      a 1280x512 zasa 16:9. Ostatne, pozrzite si obrazky ktore prikladam!!!!

      Skusal som aj hry a nadhera! Tento Samsung ma vybornu interpolaciu, bodaj by nie ked ma 1680x1050 rozlisenie.
      Přiložené soubory
      Naposledy upravil TherioN; 27.07.2007, 12:52:51. Důvod: oprava schemy
      --------------------------------------------------
      A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

      Komentovat


        #93
        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
        Tak jsem otestoval ten SCART kabel, co mi Solaris modifikoval na srazu a... chová se to naprosto stejně. Bohužel, ale díky.

        Každopádně mne napadlo ještě zapojit kabel na RF modulátor. Zatím se mi povedlo Amigu naladit na frekvenci 591 MHz, ale obraz nic moc. Nejde to nějak upřesnit, jakou frekvenci by to mělo mít?
        Pokud se mrkneš sem tak tam je na straně 12 článek, jak připojit ZXS 128 k RGB televizi. Ty příznaky (šedá barva, jen obrysy) mi připomínají můj pokus. Ke SCARTu jsem tedy na pin 16 a 18 připojil tužkovou baterii. Bude to asi podobný, na pinu 16 je potřeba mít 1-3 V, jinak se ti TV nepřepne do RGB módu. Mám dva kabely SCART, u jednoho je přes nějaký odpor zapojen pin 16 a ten jede v pohodě na všech TV. Pak mám druhý a ten na všech TV nejede, pin 16 není zapojen. (teď už tedy ano, přojil jsem tam kolíbku a do ní jsem dal tužkovou baterii).
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #94
          TherioN: Hmm ten obraz takhle vypadá vážně super, chtěl bych to vidět ve zkutečnosti. Škoda že sem před třičtvrtě rokem koupil LG L204WT za skoro jednou tolik (je to širokoúhlá 20,1)
          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
          (
          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

          Komentovat


            #95
            To je fakt skoda, tento 22 palcovy Samsung stal 13 600SK s DPH v velkosklade
            --------------------------------------------------
            A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

            Komentovat


              #96
              Ja som mal tiez len sedy obraz bez nicoho kym som nepripojil na SCART
              piny c.16 a c. 8 +12V z amigy cez uvedene rezistory
              --------------------------------------------------
              A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

              Komentovat


                #97
                Nevím jak s pinem 8, tam problém nebyl, ale pin 16 +1,5V a Pin 18 GND.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #98
                  Díky za užitečné info. Zeptám se jako laik - Therion, Starej_Mraf : nemohl byste mi někdo taky takový kabel vyrobit? Mám teď Amču na cinchi, což je nouzovka...
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #99
                    Kabel bych nejraději upravil, ale můži i vyrobit. Jen by to chtělo sehnat 23 pin cannon konektor (zkusím GME). Návod na kabel tu je (co propojit s čím). Jde o to, jestli mám dělat baterkovou verzi (to je pro mně jednodušší) a nebo zkusit použít rezistory. Potom prosím někoho elektronicky znalejšího aby mi sem napsal, jaký mám koupit rezistor abych z amiga 12V dostal kýžených 1-3 V nejlépe optimálně 1,5V, protože 1,5V je vyzkoušeno. Já vím, U=I*R, ale třeba to někdo máte v malíčku.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      OT: Redukce myši PS2 - Amiga

                      Škoda, že je toto téma uzamčeno. Na bytefestu a možná i dřív se dozvím, jestli a kdy budu mít nějaké plošňáky pro tuto redukci. Přemýšlím, že jich vyrobím tak 20 (no podle zájmu). Možná nebudou tak hezké jako ty co se tu nedávno objevily, ale měly by celkem pohodlně chodit. Bohužel byly zkoušeny pouze na speccy, jestli se opravdu chovají jako A-mouse.


                      P.S. Admini, klidně tenhle příspěvek přesuňte někam, kam víc patří. Na bytefestu budu vědět víc.
                      Naposledy upravil Starej_Mraf; 26.07.2007, 11:09:41. Důvod: Doplnění informace
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                        V nejlépe optimálně 1,5V, protože 1,5V je vyzkoušeno. Já vím, U=I*R, ale třeba to někdo máte v malíčku.
                        nejvic sichr by byl stejne napetovy delic ze dvou odporu
                        neco v kilech at mas proud nizky a staci ti pak jen spravny pomer (1.5k+10k trebas)
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          Kabel bych nejraději upravil, ale můži i vyrobit. Jen by to chtělo sehnat 23 pin cannon konektor (zkusím GME).

                          Nejsi z Prahy? Mám jeden kabel navíc, tak bych ti ho na to dal. A samo cenu nějakou plácni.
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            V Praze pracuju, z Čelákovic to mám 10 minut autem na Černej Most, jenže zrovna teď mně čeká dovolená. Tak spíš tak po 14. srpnu a můžu to z toho kabelu zkusit vytvořit.
                            Chain: Jak udělám ten napěťový dělič? To jsou ty rezistory zapojený paralelně?
                            Naposledy upravil Starej_Mraf; 26.07.2007, 10:49:42.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              Mně taky čeká dovolená, tak se pak domluvíme .
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                                Jak udělám ten napěťový dělič? To jsou ty rezistory zapojený paralelně?
                                seriove kua

                                https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9...p%C4%9Bt%C3%AD

                                este fikane by se to dalo udelat na trimr
                                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X